Samsung Galaxy A40’ınızı WiFi, Bluetooth ve Ağ sorunları ile nasıl çözebilirim?

Yeni Samsung Galaxy A40, orta sınıf bir cihaz olmasına rağmen etkileyici bir donanıma sahip. Ancak bir telefon ne kadar hızlı veya iyi olursa olsun, sorunların ortaya çıkacağı bir zaman gelir ve bunların en yaygın olanı her zaman şebekeyle ilgilidir.

Bu yazıda, WiFi bağlantısı ve diğer ağ özellikleriyle ilgili bazı sorunları olan Galaxy A40’ınızda sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Konunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekleyeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan kaynaklanıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, sorun giderme sayfamıza göz atın, çünkü Galaxy A40 ile ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindik. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy A40 ile WiFi ve diğer ağ sorunları için hızlı düzeltme

WiFi ile ilgili sorunlar, yalnızca birkaç kullanıcının gerçekten bildiği bir yöntemle çözülebilir. İnternet bağlantısının kopmaya devam ettiği, telefonun şebekeden kopmadığı, mobil verinin zayıf veya yavaş bağlantı verdiği gibi sorunlar en çok bildirilen konular arasındadır. Ama sonra yine işte bir düzeltme ve bu telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için.

Bu, telefonun ağ ayarlarını varsayılan değerlere getirecektir ve deneyimlerimize dayanarak, bu, küçük sorunların neden olması koşuluyla neredeyse tüm ağla ilgili sorunları çözmek için çok etkili bir yöntemdir. Bunu yaparken, aşağıdaki değişiklikler meydana gelebilir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Bağlantılar, aşağıdakileri yansıtmak için varsayılanlara geri getirilecektir:

  Uçak modu: OFFBluetooth: OFFData dolaşım: OFFMobile sıcak nokta: OFFVPN: OFFMobile veri: ONWi-Fi: OFF

Şimdi, Galaxy A40’ınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririm ve Wi-Fi kapatılacağından, onu etkinleştirmeniz ve telefonun bölgedeki kullanılabilir ağları taramasına izin vermeniz gerekir. Bağlanmak için kullandığınız etkin nokta kullanılabilir durumdaysa, listede bulabilirsiniz ve şifreyi biliyorsanız, bağlantı kurmak çok daha kolay olacaktır.

Galaxy A40 ile WiFi, Bluetooth, ağ sorunlarını giderme

Yukarıdaki yöntemin telefonunuzdaki sorunu çözmediğini varsayarsak, asıl sorunun ne olduğunu öğrenmek için telefonunuzu gidermeyi denemelisiniz. Yine, telefonun belleniminin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, şebekeyle ilgili herhangi bir sorunun çözülebileceğini vurgulamak isterim. Özel bir ROM kurduysanız, radyolarla ilgili bazı bilgiler için geliştiricinin sayfasına başvurabilirsiniz, çünkü bu tür sorunların nedeni bu olabilir.

Ancak, ürün yazılımının bütünlüğü sağlamsa, sorun gidermenize devam edin; işte bunun için yapmanız gerekenler…

Sorunun Güvenli modda ortaya çıkıp çıkmadığını öğrenin

Üçüncü taraf uygulamaların veya bu konudaki herhangi bir uygulamanın telefonunuzun performansını etkileyebileceği ve WiFi ve diğer hizmetler gibi bazı temel işlevleri kapattığı zamanlar olabilir. Galaxy A40’ınızı güvenli modda çalıştırarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız, böylece sorunu temelden izole edersiniz. Öncelikle bu işlemi yapmanız önemlidir, çünkü hem telefon hem de verileriniz için güvenlidir ve size neyin sebep olduğu konusunda bir fikir verecektir. Telefonunuzu güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Şimdi, sorunun hala devam edip etmediğini görmeye çalışın, çünkü gerçekleşmezse, üçüncü taraf bir uygulamanın veya buna neden olan iki uygulamanın olduğu açıktır. Sorunu çözmek için bu uygulamayı bulun ve kaldırın:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Bununla birlikte, sorun bu modda hala devam ediyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Galaxy A40’ınızdaki tüm ayarları sıfırlayın

Çoğu zaman, yanlış ayarlar telefonunuzun öngörülemeyen performansına ve bunun gibi sorunlara neden olabilir. Bu olasılığı göz ardı etmemiz ve bunu yapmanız için, telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamanız yeterlidir. Bu, telefonu varsayılan veya fabrika ayarlarına getirecektir, ancak dosya ve verilerinizden hiçbiri silinmeyecektir. Yani tekrar, güvenli ama çok etkili…

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, sorunların devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın, denemek için birkaç prosedürünüz vardır.

Önbellek bölümünü sil

Bu prosedür, tüm sistem önbelleklerini telefonunuzdan silip yenileriyle değiştirecektir. Otomatik olarak gerçekleşir ve yapmanız gereken tek şey Kurtarma modunda telefonunuzu yeniden başlatmak ve önbellek bölümünü silmek.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A40 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra hala devam ediyorsa, son başvurunuz sıfırlama işlemidir.

Dosyayı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu, cihazınızdaki her şeyi silecek ve fabrika varsayılan ayarlarına getirecektir, ancak bunu yapmadan önce, WiFi ile ilgili sorunlarınız varsa, yönlendiricinizi veya modeminizi yeniden başlatmayı ve hala düzgün çalıştığını doğrulamak için diğer cihazları kullanmaya çalışın. Bluetooth’luysa, çalışıp çalışmadığını görmek için diğer telefonlarla veya dizüstü bilgisayarlarla eşleştirmeyi deneyin.

Şimdi sıfırlama işlemine geri dönersek, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Ardından, sıfırlandıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey yolunda olduğunda, A40’ınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A40 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size bir şekilde yardımcı olabilir. Başka endişeleriniz olursa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.