Samsung Galaxy A40’ınızı WiFi, Bluetooth ve Ağ sorunları ile nasıl düzeltebilirsiniz?

Yeni Samsung Galaxy A40, orta sınıf cihaz olsa da, etkileyici donanımlarla birlikte geliyor ve aslında çok rekabetçi. Ancak bir telefon ne kadar hızlı veya iyi olursa olsun, her zaman sorunların ortaya çıkacağı ve en yaygın olanların her zaman ağla ilgili olduğu bir zaman gelir.

Bu yazıda, WiFi bağlantısı ve diğer ağ özellikleri ile ilgili bazı sorunları olan Galaxy A40’ınızın sorun gidermesinde size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı değerlendireceğiz ve tek tek ortadan kaldıracağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan rahatsızsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, sorun giderme sayfamıza uğrayın, çünkü Galaxy A40 ile ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy A40 ile WiFi ve diğer ağ sorunları için hızlı düzeltme

WiFi ile ilgili tüm sorunlar, yalnızca birkaç kullanıcının gerçekten bildiği bir yöntemle düzeltilebilir. İnternet bağlantısının düşmeye devam etmesi, telefonun şebekeyle bağlantısının kesilmesi, mobil verilerin zayıf veya yavaş bağlantı vermesi gibi sorunlar en sık bildirilen sorunlar arasındadır. Ama sonra tekrar bir düzeltme var ve bu telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için.

Bu, telefonun ağ ayarlarını varsayılanlara geri getirecek ve deneyimlerimize dayanarak, bu, küçük sorunlardan kaynaklandığı takdirde ağla ilgili neredeyse tüm sorunları düzeltmek için çok etkili bir yöntemdir. Bunu yaparken aşağıdaki değişiklikler meydana gelebilir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Bağlantılar, aşağıdakileri yansıtacak şekilde varsayılanlara geri getirilecektir:

  Uçak modu: OFFBluetooth: OFFVeri dolaşımı: OFFMobil hotspot: OFFVPN: OFFMobil veri: ONWi-Fi: OFF

Şimdi, Galaxy A40’ınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izlemelisiniz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririm ve Wi-Fi kapalı olacağından, telefonu etkinleştirmeniz ve bölgedeki mevcut ağları taramasına izin vermeniz gerekir. Bağlanmak için kullandığınız erişim noktası varsa, onu listede bulabilirsiniz ve şifreyi biliyorsanız, ona bağlanmak çok daha kolay olacaktır.

Galaxy A40 ile WiFi, Bluetooth, ağ sorunlarını giderme

Yukarıdaki yöntemin telefonunuzdaki sorunu çözmediğini varsayarsak, gerçek sorunun ne olduğunu öğrenmek için telefonunuzda sorun gidermeyi denemelisiniz. Yine, telefonun ürün yazılımının hiçbir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, ağla ilgili herhangi bir sorunun giderilebileceğini vurgulamak isterim. Özel bir ROM yüklediyseniz, radyolarla ilgili bazı bilgiler için geliştiricinin sayfasına başvurabilirsiniz, çünkü bu tür sorunları yaşamanızın nedeni olabilir.

Ancak, ürün yazılımının bütünlüğü bozulmamışsa sorun giderme işlemlerine devam edin ve işte bu konuda yapmanız gerekenler…

Sorunun Güvenli modda olup olmadığını öğrenin

Üçüncü taraf uygulamaların veya bu konudaki herhangi bir uygulamanın telefonunuzun performansını etkileyebileceği ve WiFi ve diğer hizmetler gibi bazı temel işlevleri kapatabileceği zamanlar vardır. Galaxy A40’ınızı güvenli modda çalıştırarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız, böylece temelde sorunu yalıtırsınız. Öncelikle bu prosedürü gerçekleştirmeniz önemlidir, çünkü hem telefon hem de verileriniz için güvenlidir ve size neyin neden olduğu hakkında bir fikir verecektir. Telefonunuzu güvenli modda başlatmak için şu adımları izleyin:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Şimdi, sorunun hala devam edip etmediğini görmeye çalışın, çünkü değilse, üçüncü taraf bir uygulama veya buna neden olan iki uygulama olduğu açıktır. Sorunu çözmek için bu uygulamayı bulun ve kaldırın:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır öğesine dokunun.

Ancak, sorun bu modda hala devam ediyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Galaxy A40’ınızdaki tüm ayarları sıfırlayın

Çoğu zaman, yanlış ayarlar telefonunuzun öngörülemeyen performansına ve bunun gibi sorunlara neden olabilir. Bu olasılığı göz ardı etmeliyiz ve bunu yapmak için, telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamanız yeterlidir. Bu, telefonu varsayılan veya fabrika ayarlarına getirecektir, ancak dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmeyecektir. Yine, güvenli ama çok etkili…

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, sorunların hala devam edip etmediğini görmeye çalışın, denemek için birkaç prosedürünüz var.

Önbellek bölümünü sil

Bu yordam, tüm sistem önbelleklerini telefonunuzdan siler ve yenileriyle değiştirir. Otomatik olarak gerçekleşir ve yapmanız gereken tek şey Kurtarma modunda telefonunuzu yeniden başlatmak ve önbellek bölümünü silmek.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra da devam ederse, son çare sıfırlanır.

Dosyayı yedekle ve telefonunu sıfırla

Bu, cihazınızdaki her şeyi silecek ve fabrika varsayılan ayarlarına geri getirecektir, ancak bunu yapmadan önce, WiFi’nizle ilgili sorunlarınız varsa, yönlendiricinizi veya modeminizi yeniden başlatmayı deneyin ve hala düzgün çalıştığını doğrulamak için diğer cihazları kullanın. Bluetooth’luysa, çalışıp çalışmadığını görmek için diğer telefonlarla veya dizüstü bilgisayarlarla eşleştirmeyi deneyin.

Şimdi, sıfırlamaya geri dönerek, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden yedeklediğinizden emin olun. Ardından, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey yolunda olduğunda, A40’ınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.