Samsung Galaxy A5 (2017) ölüm sayısının siyah ekranı nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Siyah ekran, telefonun açık olduğuna dair işaretler olmasına rağmen, genellikle yanıt vermeyen bir ekranla karakterize edilir. Örneğin, ekran boş olabilir, ancak bildirim ışığının yanıp söndüğünü görebilirsiniz veya mesajlar veya çağrılar geldiğinde cihaz gerçekten kapanıyor. Bu işaretler olmadan farklı bir sorun ve daha ciddi bir sorun var. Söylemeye gerek yok, siyah bir ölüm sorunu sorunuyla uğraşırken sorunu kendi başınıza çözme ihtimaliniz daha yüksek.

Bu yazıda, ölüm sorunuyla ilgili siyah ekranla mücadele edeceğim, Samsung Galaxy A5 sorun giderme konumuz olacak. Bu konuda yapabileceğimiz en iyi şey, bazı işlemler yaparak ekranı açmaya çalışmaktır, hem cihazınız hem de verileriniz için bu kadar güvenlidir. Sadece ekranı açabilirsek, o zaman sorunun sonu olur. Öyleyse, böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşılaştıysanız, size yardımcı olabileceği için bu makaleyi okumaya devam edin.

Ancak doğru sorun gidermeye gitmeden önce, bu sayfayı farklı bir sorunun çözümünü aradığınız için bulursanız, o zaman bu konuda en sık bildirilen sorunlara değindiğimiz için Galaxy A5 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm Telefonunuzda aradığınızı bulabilirsiniz. Sağladığımız çözümleri ve geçici çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve ardından gönder düğmesine basın; size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Galaxy A5’inizi siyah ekran ölümüyle nasıl giderirsiniz?

Sorun: Merhaba millet. Umarım sorunumda bana yardım edebilirsin. Mart ayında çevrimiçi satın aldığım bir Galaxy A5’im var ve bununla ilgileniyorum ve ıslanmadığından veya düşmediğinden eminim. Ancak son zamanlarda, bir gün ekran kararıncaya ve artık yanıt vermeyene kadar uygulamaların açılması sırasında telefonun gerçekten yavaş göründüğünü fark ettim. İşin garibi, numaramı farklı bir telefondan aradığımda hala çalıyor ancak ekran siyah kalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm: Peki, hangi telefon kullanıcılarının sık sık “sistem çökmesi” olarak adlandırıldığını duydunuz mu? Telefonunuzda durum böyle görünüyor. En azından, tamamen çalışan bir cihazın ekranını dondurması veya kapatması ve yanıt vermemeye karar vermesinin yaygın sebeplerinden biri. Ancak endişelenmeyin, böyle bir sorun kolayca çözülebilir. Telefonu açıp açamayacağımızı görmek için aşağıdaki prosedürleri uygulamanızı istiyorum, ancak ilki, telefonu tekrar hayata geçirmek için yapmanız gereken tek şey olabilir.

Adım 1: Galaxy A5’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Sistem çökmesine gelince, pili çıkarmak sık sık giderir. Ancak, Galaxy A5’iniz çıkarılabilir bir bataryaya sahip değil, bu yüzden bunu yapamazsınız. Ancak, batarya çekme prosedürü ile temelde aynı etkiye sahip olan batarya bağlantısını kesme simülasyonunu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ses seviyesini ve güç tuşlarını 7 ila 10 saniye boyunca basılı tutmak ve telefonunuzun normal şekilde yeniden başlatılmasıdır. Bundan sonra, telefonunuzun hafızası yenilenir ve problem çözülebilir. Ancak, bunu yaptıktan sonra ekran siyah kalıyorsa, bir sonraki adıma geçmeniz gerekir.

2. Adım: Telefonunuzu güvenli modda açmayı deneyin

Üçüncü taraf uygulamaların sistemin çökmesine neden olduğu ve bu soruna neden olabileceği zamanlar vardır. En azından, diğer sorun giderme prosedürlerine geçmeden önce ekarte etmemiz gerekebilir. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu Güvenli modda başlatmayı deneyin. Bunlardan biri soruna neden oluyorsa, A5’iniz bu ortamda önyükleme konusunda sorun yaşamamalıdır ve işte bunu nasıl yapacağınız:

    Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Temel olarak, burada öğrenmemiz gereken, telefonun bu modda açılıp açılmayacağı. Olmazsa, bir sonraki adıma geçin, aksi halde, soruna neden olan uygulamayı bulmanız ve sonra onu kaldırmanız gerekir. Ancak iyi haber şu: telefonunuzun donanımı iyi ve sorun yalnızca üçüncü taraf uygulamalarla ilgili. Dolayısıyla, bir veya iki uygulamadan şüpheleniyorsanız, kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun.

Öte yandan, suçluyu bulmak çok zaman alıyorsa, dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve sonra telefonunuzu sıfırlayın.

    Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Bu, sorunu çözmeli.

Adım 3: Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Android sistem kurtarma veya popüler olarak Android topluluğu tarafından Kurtarma Modu olarak bilinir, neredeyse tüm Android cihazlar için güvenli bir cihazdır. Aygıtınızı bu ortamda başlattığınızda, tüm donanım bileşenleri açılır, ancak kullanıcı arabirimi yüklenmez. Telefonunuzun hala bu modda açılıp açılmayacağını öğrenmek zorundayız, yoksa bunu yaptığınızda ekran gerçekten açılıyorsa, o zaman sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için önbellek bölümünün silinmesine devam edebilirsiniz. Olmazsa, sıfırlama yapar.

Galaxy A5’i Kurtarma Modunda önyükleme ve önbellek bölümünü silme

    Galaxy A5’inizi kapatın. Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, Android logosu görüntülendiğinde sadece Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistemin kurulması) güncelleme ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.’ Seçmek için Güç tuşuna basın.Geçmek için Ses kısma tuşuna basın. ‘Evet’i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android sistem kurtarma A5 başlatmak ve sıfırlama yapmak nasıl

    Galaxy A5’inizi kapatın. Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, Android logosu görüntülendiğinde sadece Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistemin kurulması) güncelleme ‘Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamayı yaparken, tüm dosyalarınız ve uygulamalarınız silinecek, bu nedenle son başvuru noktanız ancak bu sorun giderme kılavuzunun size yardımcı olabileceğini umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.