Samsung Galaxy A5 çökmesini sağlayan Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Facebook, tüm platformlarda sorunsuzca çalıştığından emin olmak için düzenli olarak güncellenen bakımlı bir uygulamadır. Ancak, bazı hıçkırıklarla karşılaşacağı ve çoğu zaman bu sorunların çökmelere neden olacağı zamanlar vardır. Samsung Galaxy A5’in sahibi olduğu bazı okuyucularımızda durum böyle. Bazıları, bir firmware güncellemesinden sonra Facebook’un çökmeye başladığını, diğerleri ise uygulamanın belirgin bir neden olmadan kendi kendine kapanmaya başladığını söyledi.

Bu yazıda, Galaxy A5’inizin bazı facebook sorunları ile ilgili sorun giderme sürecinde size yol göstereceğim. Sorunu giderebilecek bazı prosedürleri deneyebilmemiz için uygulamanın neden kendi kendine kapandığını belirleme olasılığımızı bilmek için her olasılığımızı ekarte edeceğiz. Bu makaleyle bir veya başka bir konuda size yardımcı olabileceğinden benzer sorunlarla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok genel soruna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Sorun gidermeye devam eden Galaxy A5 Facebook uygulamasında sorun giderme

Çoğunlukla, bu tür bir sorun yalnızca uygulama ile sınırlıdır ve basit prosedürlerle düzeltebilirsiniz. Endişelenmeyin, yapmanız gereken bu yöntemler bu gibi küçük sorunları çözmede güvenli ve çok etkili.

Adım 1: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu sorun küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, yumuşak sıfırlama onu düzeltebilir. Cihazın hafızasını tazeliyor ve arka planda çalışan bu gereksiz servisleri kapatıyor. Yani, eğer bu sistemdeki küçük bir sorunsa, yapmanız gereken tek şey bu…

  Ses Kısma ve Güç düğmelerini aynı anda 10 saniye basılı tutun ve yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra aktif hale geldiğinde, hala çöküp çökmeyeceğini bilmek için Facebook’u açın. Varsa, bir sonraki adıma geçin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy A5 (2017) “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası gösteren nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl “Maalesef com.android.phone işlemi durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir? Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A5 hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Gmail, bellenim güncellemesinden sonra Samsung Galaxy A5 cihazında kendi kendine kapanıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Instagram cihazınız çökmeye devam ederse ne yapmalı? Samsung Galaxy A5 (kolay adımlar)

Adım 2: Facebook önbelleğini ve verilerini silin

Bu bölümde, tüm önbelleğini ve verilerini silerek uygulamayı varsayılan ayarlarına getirmeliyiz. Daha önce de bahsettiğim gibi, bu sorun yalnızca uygulama ile sınırlıysa, o zaman bu prosedür sorunu çözebilir. Facebook uygulamanızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun.

Sorun devam ederse, bunun uygulama ile üretici yazılımı arasında bir uyumluluk sorunu olması ihtimali var. Bir sonraki adımı deneyin.

Adım 3: Facebook uygulamanızı güncelleyin

Facebook Galaxy A5’inize önceden yüklenmiş olarak geldiğinden, en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olmak için kaldırabilir ve yeniden kuramazsınız. Bu nedenle, Play Store üzerinden güncellemeniz gerekir.

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Facebook’a dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun. Güncelle düğmesi devre dışı bırakılmışsa, uygulama için mevcut güncelleme olmadığı anlamına gelir.

Güncelleme ve uygulama hala çökmeye başladıktan sonra, bunun firmware ile ilgili bir sorun olduğunu varsayabiliriz. Bir sonraki prosedürü denemelisin.

Adım 4: Sistem Önbelleği Bölümünü Silin

Bazen, önbellek dizinindeki bozuk dosyalar nedeniyle, sistem artık görevlerini normal şekilde yerine getiremedi ve bu da bazı uygulamaların çökmesine neden olabilir. Bu olasılığı elemek için, önbellek dizinini silmeniz gerekir, böylece içindeki her şey yenileriyle değiştirilir.

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın.’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü sildikten sonra hala çöküp çökmeyeceğini görmek için facebook’u test edin ve hala devam ederse, başka seçeneğiniz olmadığından bir sonraki yordama geçin.

Adım 5: Galaxy A5’inizde Master sıfırlama işlemini yapın

Bu noktada, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz yok. Ancak, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi silerken yedeklediğinizden emin olun. Bu, cihazı fabrika ayarlarına döndürecek ve eskisi gibi sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Oreo güncellemesi, yine de kalacaktır, bu yüzden endişelenmeyin.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakınWeb logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A5 (2017) ile “Maalesef com.android.phone işlemi durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 (2017) ile “Maalesef işlem com.android.phoneunuzu nasıl düzeltebilirim? durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]“ Maalesef, Kamera durdu ”hatası gösteren Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 ekranı yanıp sönüyor, ekran parlaklığı düşük, yeşil titreşimli ekran sorunu nasıl giderilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl ölüm sorunu siyah ekrana sahip Samsung Galaxy A5 (2017) düzeltmek için [Sorun Giderme Kılavuzu]