Samsung Galaxy A5 Şarj Edilmedi Çözüldü

#Samsung #Galaxy # A5, yalnızca amiral gemisi telefonlarında bulunan birkaç olağanüstü özellik sunan premium orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu cihaz Full HD çözünürlükte 5,2 inç Super AMOLED ekran kullanıyor. Uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesi için 3GB RAM ile eşleştirilmiş bir sekiz çekirdekli işlemciye sahiptir. Telefon ayrıca suya dayanıklı ve toz geçirmez özelliğe sahiptir ve ıslak koşullarda bile kullanılmasına izin verir. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A5 şarj etmeme sorununu ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy A5 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy A5 Şarj Olmuyor

Sorun: Telefonum% 20’ye yaklaşıyordu, bu yüzden taktım ve yaklaşık 1 1/2 saat bıraktım. Geri döndüm ve ekran, üstteki ışık kırmızı yanıp sönerken% 0’da olduğunu söylüyor. Şarj kablosunu ve adaptörü değiştirmek, güvenli bir önyükleme denemek gibi önceden gönderdiğiniz sorun giderme kılavuzundaki tüm seçenekleri denedim. Aygıt, kablonun takılmasına ve çıkarılmasına yanıt veriyor. Gidene kadar şarjı daha fazla ekran yanıp söndüğü için güç düğmesini basılı tutmaya yanıt veriyor. Çift dokunmaya yanıt vermez, ancak ekran hemen önceki işlevdi ve fiziksel bir hasar oluşmadı. Cihazı güvenli modda başlatmaya çalışırken, telefon yanıt vermiyor ve ekran sürekli yanıp sönmeye devam ettiğinden yalnızca güç düğmesini tuttuğum gibi davranıyor. Olan en garip şey, bazı durumlarda kabloyu taktığımda, telefonun siyah kalması ancak saniyede bir titreşim atması, kabloyu çıkartıp tekrar takarsam bu duracaktır. İki farklı sorunun bir birleşim var gibi görünüyor, telefonlarda yaygın olan yeniden başlatma döngüsü veya sıkışmış bir güç düğmesi. Sıkışmış bir yeniden başlatma döngüsü olsaydı, güvenli modda başlatılabileceğini düşünürdüm, sıkışmış bir güç düğmesi olsaydı titreşimli titreşimi durdurmazdı. Umarım gayet netmiştim, teşekkür ederim

Çözüm: Pilin şu anda şarjı olmadığından yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonu şarj etmektir.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir ve kalıntıları çıkardığınızdan emin olarak temizleyin. Duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Şarj portuna bağlanan kablonun ucunda hareket etmeye çalışın. Kablo belirli bir şekilde konumlandırıldığında telefon şarj olursa, şarj bağlantı noktası arızalı olabilir. Telefon şarj olduğunda, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak açın. Ayrıca telefonun kurtarma modunda başlatılıp başlatılmayacağını da kontrol etmeli ve buradan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalısınız. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu büyük olasılıkla donanımla ilgili bir sorundur, bu durumda bunu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekecektir.

Samsung Galaxy A5 Komut Yok Hatası

Sorun: Fabrika sıfırlaması da dahil olmak üzere tüm yumuşak sıfırlamaları kullandıktan sonra, Android logosu göründüğünde, soluk bir Android logosuyla “komut yok” olacak, ardından telefon yanıp sönen soluk “Samsung” kelimesinde kalmaya devam ediyor ve dışarı, mavi led ışık da aydınlatma ile. Sonsuza dek bu aşamada kalır ve telefonu başlatamaz. ayrıca, “güvenli yeniden başlatma” veya önbellek temizleme işleminin kullanılması da işe yaramadı. Lütfen yardım edin ve en kısa zamanda cevap verin ve hızlı yanıtınız için çok minnettarım! Teşekkür ederim!

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmediğinden, Odin kullanarak telefonu güncellenmiş stok ürün yazılımı dosyasıyla yanıp sönmeyi düşünmelisiniz. Bu, genellikle bu soruna neden olan bozuksa yazılımı düzeltmenizi sağlar. Cihazınızın bellenim dosyasını Sammobile web sitesinden ve telefonunuzun nasıl yanıp söneceğiyle ilgili talimatlara sahip olacak şekilde alabilirsiniz.

Sorun devam ederse, bunun nedeni büyük olasılıkla düzgün çalışmayan bir donanım bileşenidir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Samsung Galaxy A5, Başarısız Yazılım Güncellemesinden Sonra Açılmıyor

Sorun: Merhaba Orada Kız arkadaşım, işletim sistemini yükseltmeye çalıştı: f Şu mesajı görüntüleyen bir mesaj göründü: Aygıt yazılımı güncellenirken bir hata oluştu. Ürün yazılımını samsung web sitesinden indirdim, ancak çok uzun sürdü. Odin, haritalama için çukur al diyen bir mesaja takıldıktan sonra telefona ürün yazılımı flash etmek için kullandım. Bu sorunu 24 saatten fazla sürdüğüm için pilim bittiğinde artık cep telefonum açılmıyor ve şarj olmuyor. Ne yapabilirim?

Çözüm: Şu anda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, aşağıda listelenen adımları uygulayarak telefonunuzu şarj etmektir.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmazsa farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.Telefon şarj ederse, kurtarma modunda açmanızı ve fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.