Samsung Galaxy A5 ve Galaxy A3 için en iyi ipuçlarını ve püf noktaları

Yıllık bir olay haline geliyor – Samsung, Galaxy A3 ve Galaxy A5 akıllı telefonlarının yeni sürümlerini tekrar yayınladı. Bu cihazlarla şirket, gerçek niyetlerini gösteriyor: kullanışlı özelliklerin eksiksiz bir koleksiyonuyla gelen akıllı telefonlarla orta menzilli pazardaki çekiciliğini geliştirmek. Diğer akıllı telefonların herinde olduğu gibi, gözleri iyi çalışan bazı gizli özellikleri var. İşte bizim en çok beğendiklerimizden bir kaç tanesi.

  • Samsung Galaxy A3 (2017) incelemesi: bir amiral gemisi olduğunu düşünen orta menzilli telefon
  • Samsung Galaxy A5 (2017) eller gözden geçirmesi: premium özelliklere sahip orta menzilli bir telefon

Oyun Başlatıcı ve Oyun Takımlarını ekleme / devre dışı bırakma

Her oyuncunun "Oyun Başlatıcı" ve "Oyun araçları" ne kadar kullanışlı olduğunu zaten bilir. Bu, oyun oturumlarınız sırasında bildirimleri devre dışı bırakmanıza veya oyununuzun bir ekran görüntüsünü veya videoyu almanıza izin verir. Tüm bunları birkaç dokunuşla etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken ayarlara gidip Gelişmiş özellikler araması yapın ve Oyunlar menüsüne gidin. Burada, ihtiyacınız olan seçenekleri bulacaksınız.

You can easily activate or deactivate the Game Launcher. / © AndroidPIT

Kolaylıkla fotoğraf çekin

Çoğu akıllı telefonda, ses seviyesi düğmelerine basarak fotoğraf çekebilirsiniz. Bazı insanlar ekran üstü düğmesine basmayı tercih eder. Burada Samsung, herkesin kişisel tercihlerini göz önüne almaya çalışıyor. Fotoğraf makinenize, kamera uygulaması ekranında istediğiniz yere taşıyabileceğiniz sanal bir düğme ekleyebilirsiniz: sanal düğmeye basın ve resim çekilir.

Bunu etkinleştirmek için, sadece Kamera uygulamasına gidin ve Ayarlar'a (ekranın sağ üst köşesindeki diş) gidin. Menüyü aşağı kaydırın ve Yüzen Kamera düğmesini bulacaksınız. Onu etkinleştirin ve düğmesi Kamera uygulamasında görünür.

Sadece bir hatırlatma: kamera düğmesine iki kez basarak kamerayı başlatabilirsiniz. Ana ekranınızdaki kamera simgesini aramanıza gerek yoktur.

You can activate the floating button in the camera settings. / © AndroidPIT

Arayüzünüzü özelleştirin

Bazı insanlar (özellikle de ben), TouchWiz'in çirkin bir arayüz, tamamen Android Stok karşısı olduğunu düşünüyorum. Birkaç farklı tema kullanarak arayüzü kişiselleştirmenin mümkün olduğunu unutmayın. Bu, tüm sorunlarınızı çözmese de, en azından telefonunuzun kullanımını daha keyifli hale getirebilir. Ayrıca duvar kağıtları ve simge paketleri de indirebilirsiniz.

Ana yakalamak fiyattır. Kim bir simge paketinde 2 dolar harcamak ister? Neyse ki, bazı temalar / arka planlar / simgeler ücretsiz olarak mevcuttur ve bazıları gerçekten güzel. Bunları, Duvar Kağıtları ve temalar altındaki ayarlarda bulabilirsiniz. Ayrıca parmağınızı ekranın arka planında tutup ardından Duvar Kağıdı'nı ve ekranın sol altındaki düğme üzerindeki temaları tıklayarak da erişebilirsiniz.

You can personalize the appearance of TouchWiz. / © AndroidPIT

Güvenli dosya kullanma

Bazı insanlar yüksek sesle, telefonlarında ya da başka herhangi bir yerde saklanacak hiçbir şeyinin bulunmadığını ilan etmesine rağmen, bazı şeyleri gizleyebilmek her zaman yararlıdır. Telefonunuzu annene teslim ettiğinizde sarhoş fotoğraflarınızı görmesini istemezsiniz ya da kız arkadaşınızın diğer kızlarla dans eden fotoğraflarınızı görmesini istemiyorsunuzdur. Yanlış bir şey yapmadıysanız bile, kendinizi açıklamak zorunda kalmanız asla iyi değil.

Tüm bunlardan kaçınmak için Samsung, Not 7'de mevcut olan güvenli dosya seçeneğini de eklemiştir. Özel tutmak istediğiniz her şeyi bu dosyaya koyabilir ve elbette bir parola veya parmak iziyle erişimi kısıtlayabilirsiniz. Erişim için tek koşul, Samsung kodunu kullanmanız gerektiğidir. Uygulamalarınıza gidin, Samsung uygulamaları dosyasını girin ve Güvenli Dosya'yı açın. Gerisi sana kalmış.

Put your ‘private’ apps or information into the secure file. / © AndroidPIT

Hatırlatma bildirimlerini alma

Bir toplantıdayken ne sıklıkta WhatsApp mesajı alıyor buluyorsunuz ve yarım saat sonra mesajı okumayı tamamen unuttunuz mu? Samsung her şeyi düşündü ve hatırlatıcı bildirimlerini sundu: bir bildirimi okumayı unuttuğunuzda, bir hatırlatıcı alacaksınız.

Tabii ki, hangi bildirim türlerini ve hangi uygulamalar için hatırlatıcı alacağınızı seçebilirsiniz. Erişim ayarlarına gidip Bildirim hatırlatıcı menüsüne gitmeniz yeterlidir . Ekran büyüteçleri gibi başka ilginç seçenekler de bulacaksınız.

It’s a practical option for the forgetful out there. / © AndroidPIT

Kolay modu etkinleştirin

Dışarıdaki meraklıları kesinlikle özelleştirilebilir bir hoş geldiniz ekranına sahip olmaktan memnunluk duyuyoruz ancak bazılarımız Samsung'un dediği gibi "daha basit bir düzen" ve daha büyük bir yazı tipi boyutu kullanarak kolay yolu seçmeyi tercih ediyor. Bu görüntüleme sistemini Ayarlar'da etkinleştirebilirsiniz. Dikkatli olun, hoş geldiniz ekranındaki ikonlar ve yazı tipleri büyük olacaktır ve hatta bildirim menüsü değişecektir!

Bu modu etkinleştirmek için, Ayarlar'a gidip etkinleştirmek için Kolay Mod seçeneğini seçin.

The Easy Mode: does exactly what it says on the label. / © AndroidPIT

Klasik ipuçları ve püf noktaları

Diğer modellerde ve / veya Samsung tarafından üretilen diğer cihazlarda bulunan bazı ipuçları A3 (2017) ve A5 (2017) ülkelerinde de kullanılabilir.

Bir SOS göndermek

Tehlikede olduğunuzda bir SOS gönderebilirsiniz: Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar> SOS Gönder'e gidin, seçenek aktive edildiğinde bir alıcı ekleyebilirsiniz. Sonra, tek yapmanız gereken SOS göndermek için üç kez 'kapat' düğmesine basmaktır.

Çoklu pencere modu

A5'te, bölünmüş bir ekran görüntüleme seçeneğiniz de var. Bunu yapmak için, çoklu görev simgesine basmanız yeterli, ancak tüm uygulamaların bu modla uyumlu olmadığını unutmayın. Genellikle Google uygulamalarının herhangi bir sorunu (Gmail, Play Store vb.) Yoktur.

Günün Devre Dışı Bırakılması

Samsung, kendi bilgi sistemlerini cihazlarına koymaya karar verdi: Bugün. Yeni Galaxy A3 ve A5 cihazları bu kuralın herhangi bir istisnası değildir, bu nedenle Tek yapmanız gereken Günün widget'ına erişmek için sağa hızlıca kaydırmaktır. Panik yapmayın – Google Asistan başlatıcısını kullanmaya alışkınsanız veya yalnızca widget'ı ana ekranınızda görmek istemiyorsanız, devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için parmağınızı ekranınızda tutmanız yeterlidir. En altta üç düğme görürsünüz (Ekran arka planları, Pencere Öğeleri ve Yerleşim). Sol ekrana erişmek için sağa hızlıca kaydırın. Daha sonra düğmesine basarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Pinning uygulamaları

Bazı durumlarda, ekranınızı bir uygulamada kilitlemek yararlı olabilir. Diğer uygulamalardan gelen bildirimler engellenir, özel yaşamınız gizli kalacak şekilde başka hiçbir uygulamayı açamazsınız. Kilitleme uygulamaları varsayılan olarak etkinleştirilir, ancak bu durumda, ayarları> Ekran kilidi / Güvenlik> Diğer güvenlik ayarları> Pencereleri kilitle (menü altındaki) bölümünde bulacaksınız.

Ardından, açık uygulamaların bir listesini görmek için çoklu görev düğmesine basın. En yeni uygulamanın sağ alt köşesinde, uygulama penceresinin sağ alt köşesinde bir pin bulabilirsiniz. Pimi basılı tutun ve bu uygulama için pencere kilitlenecektir.

On the left, deactivating Upday. On the right, pinning an application. / © AndroidPIT

Kullanım ipuçlarımızın herhangi birinin Galaxy A3 veya A5'inizden daha fazla (veya belki de daha az) almanıza yardımcı olduğunu düşünüyor musunuz? Bu akıllı telefonlar için başka ipucu ve püf noktaları buldunuz mu? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy A3'ün nereden alınır (2017)

Best price

Samsung Galaxy A3 A320FD 16GB 4G Dual Sim (2017) SIM FREE/ UNLOCKED – Gold

£176.99

£176.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy A3 A320FD 16GB 4G Dual Sim 4G (2017) SIM FREE/ UNLOCKED – Blue

£176.99

£176.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy A3 A320FD Dual Sim 4G 16GB (2017) SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£177.99

£177.99 total

Check Offer

SAMSUNG GALAXY A3 2017 UNLOCKED BRAND NEW SEALED BOX 2 YEARS SAMSUNG WARRANTY

£204.99

£204.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy A3 2017 Black 4.7 16GB 4G Unlocked & SIM Free

£219.97

£219.97 total

Check Offer

Compare prices