Samsung Galaxy A50 açılış ekranında sıkışmış ve açılmıyor

Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefon önyükleme ekranında takılı kaldığında ve önyüklemeye devam edemediğinde, bunun her zaman bellenimde bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Sorunun ciddiyeti temel olarak, sorun başlamadan önce ne yaptığınıza bağlıdır. Özel bir ROM’u köklemeye veya yüklemeye çalıştıysanız ve bu sorun olduysa, bellenimi yeniden flaş etmeniz gerekebilir veya üçüncü taraf bellenim bozuk olabilir.

Öte yandan, sorun açık bir sebep veya neden olmadan başlamışsa, birkaç basit sorun giderme prosedürü uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Bu yazıda, açılış ekranında takılan Galaxy A50’nizin nasıl giderileceği konusunda size rehberlik edeceğim. Yapmanız gereken şeyler var ve birkaçını takip etmeniz biraz zor olabilir. Onları yapma konusunda rahat değilseniz, o zaman telefonu teknolojiye getirin ve düzeltin. Sorun gidermeye istekliyseniz, okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Önyükleme ekranında takılan Galaxy A50’nizde nasıl sorun giderilir

Önyükleme ekranında takılı kalmak ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir, ancak çökmeye devam eden bazı uygulamalar nedeniyle olabilir. Başka bir deyişle, telefonunuzun neden ana ekrana açılmaya devam edemediğinden emin değiliz ve sorunun gerçekten ne olduğunu çözme şansını yakalayabilmemiz için telefonunuzda sorun gidermemizin nedeni budur. Bu söylenirken, işte size bu konuda yapmanızı önerdiğim şey:

1. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda açın ve önbellek bölümünü silin

Bu adımın amacı, bu sorunun bazı bozuk sistem önbelleklerinden kaynaklanma olasılığını dışlamaktır. Bu, yapmanızı istediğimiz ilk şey, çünkü görünüşe göre, telefon hala açılıyor, üretici yazılımı önyüklemeye çalışıyor ancak önyükleme ekranında takılıyor. Gerçekten emin olamamıza rağmen, her şeyden daha çok ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olabilir. Endişelenmeyin, çünkü bu prosedür hem verileriniz hem de bellenimin kendisi için güvenlidir. Yaptığı şey, telefon yeniden başlatıldığında yenileri ile değiştirilmeleri için tüm sistem önbelleklerini silmek. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem bu dosyaları yeniden oluşturacağından, önbellek bölümünün içeriğini sildikten sonra telefonun başlatılması zaman alacaktır. Bu nedenle, telefon ekranı bir veya iki dakika boyunca takılı kaldığı halde ekrana gösterebilir, ancak telefonunuzun başarıyla açılmasını bekleyin. Yine de sıkıştıysa, bir sonraki adımı denemek zorundasınız.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A50’de ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatası için kolay düzeltme

Adım 2: Telefonunuzu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Şimdi, bu sorunun uygulamalardan kaynaklanma olasılığını ekarte etmemiz gerekiyor. Üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakarak sorunu yalıtmanız gerekir; böylece üçüncü taraf uygulamaları mı yoksa önceden yüklenmiş uygulamaları mı olduğunu bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için telefonunuzu Güvenli modda çalıştırmanız yeterlidir. Endişelenmeyin, bunu yaparak dosyalarınızdan ve verilerinizden hiçbiri silinmeyecek. Aslında, sadece bu prosedürü uygulayarak sorunu çözmez ancak uygulamaların soruna neden olduğu konusunda size bir fikir verir. Galaxy A7’nizi güvenli modda önyüklemenizi şöyle yapabilirsiniz:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefon güvenli modda başarıyla başlatıldıysa, sorun göründüğünden çok daha kolaydır; sadece soruna neden olan uygulamayı bulmanız, güncellemeyi ve sıfırlamayı deneyin ve bu işe yaramazsa, onu kaldırmanız gerekir.

Galaxy A50’deki uygulamalarınız için güncellemeleri nasıl bulabilirsiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm uygulamaları mevcut güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. Bireysel uygulamayı ve ardından tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle öğesine dokunun.

Önbelleklerini ve verilerini temizleyerek uygulamalarınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Galaxy A50’nizden uygulamaları nasıl kaldırabilirsiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50’im şarj olmuyor. İşte düzeltme.

3. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefon açılmaya devam edemiyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Daha önce de söylediğim gibi, bu sorun yalnızca cihaz yazılımı ile olabilir ve sıfırlama bu olasılığı ortadan kaldırır, ancak düzeltmek için yapmanız gereken en son şey olduğuna eminim. Ancak, işlem sırasında silinecekleri için dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Ayrıca, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakmanızı öneririz, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmezsiniz.

Galaxy A50’nizde Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Bulut ve hesaplara dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Menü’ye dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi zaten yedeklediğinizden emin olduktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız telefonunuzu tüm bunlardan sonra başarılı bir şekilde önyüklemek için getirebilirsiniz, eğer değilse, o zaman telefonunuzda daha fazla test yapabilen bir teknolojiden yardım almanız gerekir.

DA OKUYUN: Galaxy A50 sadece titreşir fakat açılmıyorsa ne yapmalı | Yanlışlıkla düşüşten sonra güç sorunu yok

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.