Samsung Galaxy A50 kalmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefon, belirgin bir neden veya neden olmadan gecikmeye devam ettiğinde, bunun her zaman bellenimde bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Cihazın bazı sahiplerinde durum böyle. Bazılarına göre, birimleri alışıldık süreçleri yerine getirmede yavaş ve yavaş olmaya başladı, bir uygulamanın açılması birkaç saniye sürecek gibi. Fakat bunun gibi problemler o kadar ciddi değil. Aslında, yalnızca temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda, nedense gecikmeye devam eden Samsung Galaxy A50’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun gerçekten ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ele alacağız. Öyleyse, bu sorunu yaşayan sahiplerinden biriyseniz, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Gecikmeye devam eden Galaxy A50’de sorun giderme

Gecikmeler ve donmalar, Android kullanırken karşılaşabileceğiniz performans sorunlarından yalnızca ikisidir. Başkaları da var ama bu ikisi kadar yaygın değiller. Ama endişelenme, her zaman bunun hakkında yapabileceğin bir şey vardır ve bunun söylenmesiyle, Galaxy A50’niz gecikmeye devam ederse yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bellenim sorunu gibi görünen bir akıllı telefonla ilgili sorunları giderirken, basit bir zorunlu yeniden başlatma ile başlamak en uygunudur. Telefonunuzun belleğini tazelemenin yanı sıra tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma. Bu sadece cihaz yazılımı ve küçük bir sorunla ilgiliyse, bu sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, cihazın hala gecikmeye devam edip etmediğini veya hala durgun olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Titizlik A50’inizi ekran titremesi sorunuyla düzeltmek için kolay adımlar

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamaların neden olup olmadığını öğrenin

Bazı ağır uygulamalar, özellikle arka planda çalışanların çok olması durumunda, telefonunuzun zaman zaman gecikmesine neden olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, indirilen tüm uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmaktır. Bunu yapmanız önemlidir, çünkü bu sorunun bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını hemen size söyleyecektir ve bu sorunu başarıyla düzeltmek için başlangıç noktanızdır. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Gecikmeler ve diğer performans sorunları, telefon güvenli moddayken giderilirse, bunun üçüncü taraf uygulamaların neden olduğu bir sorun olduğu şüphesini onaylar. Bu durumda, daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun beklemeye başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Galaxy A50’niz güvenli modda bile gecikmeye devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleğinin özellikle bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra bozulduğu zamanlar olabilir. Bu olduğunda, sürekli donmalar ve gecikmeler gibi performans sorunları ortaya çıkabilir ve Galaxy A50’nizin gecikmeye devam etmesinin nedeni bu olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, hala devam ediyor mu, görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüm bunu çözecektir.

DA OKUYUN: Ölümün Siyah Ekranına takılan Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Bir ana sıfırlama, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, gecikmeye devam eden telefonunuzu düzeltebilir. Ancak sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyası oluşturulduğundan emin olun, çünkü hepsi silinecek. Bundan sonra, Google Hesabınızı kaldırın, böylece Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması devre dışı bırakılır. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım gecikmeye devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.