Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmayacak

Verizon’un yeni Galaxy A50’si gibi premium bir akıllı telefon kendiliğinden kapanıp açılmadığında veya yanıt vermediğinde, birçok kullanıcının donanımsal bir sorun olduğunu düşündüğünün aksine küçük bir üretici yazılımı sorununun işareti olabilir. Söylemeye gerek yok, bir veya birkaç prosedür uygulayarak kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Sorunu gerçekten geri almak için karar vermeden önce sorunun gerçekten ne olduğunu bilmek için telefonunuzu gidermeniz gerekir.

Bu yazıda, kendiliğinden kapatılan ve artık açılmayacak olan Galaxy A50’nizde sorun gidermenize yardımcı olacağım. Geçmişte bu tür bir sorunla karşılaştığımızdan, cihazın tekrar yanıt vermesini sağlamak için ne yapacağımızı zaten biliyoruz ve bunun gibi sorunları çözmek için kullandığımız çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Kapatılan ve açılmayacak olan Galaxy A50 Sorun Giderme

Her şeyden önce, telefonunuzu kutudan kullanabildiğinizi ve bu sorunun bariz bir sebep olmadan ortaya çıktığını varsayardım çünkü cihaz kutudan açılmıyorsa, şimdi sorun giderme için bir neden yoktur. Markete geri getirmeli ve değiştirmesini sağlamalısınız. Ayrıca, telefonunuzu sert bir yüzeye düşürdüyseniz ve bu sorun başladıysa, sorunun nedeninin fiziksel hasar olduğu açıktır.

Şimdi, sorunun kendi başına başladığını doğrulayabilirseniz, işte bunun için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Galaxy A50’niz kendi kendine kapanıp açılmayacaksa yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır. Telefonunuzun belleğini tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Çoğu zaman, bir telefon açılmaz ya da siyah ekranda takılıp kalmaz, sistem çökmesi dediğimiz şeyi yaşıyor demektir. Bu oldukça küçük bir sorun ancak herhangi bir cihazı yanıt vermiyor. Çoğu zaman, belirtileri telefonunuzda bazı ciddi donanım sorunları var gibi görünebilir ancak gerçekte, bu sadece küçük bir yazılım sorunudur. Telefonunuzu düzeltmek için yapmanız gerekenler:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzu açabiliyorsanız sorun çözüldü. Bununla birlikte, cihaz yanıt vermiyorsa veya hala açılmıyorsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin ve hala sorunu çözmezse, sonraki işlemi deneyin.

DA OKU: Nasıl Samsung Galaxy A50 Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

İlk işlemi birkaç kez yaptıktan sonra Galaxy A50’niz hala açılmıyorsa, pilin tamamen boşalmış olması muhtemeldir. Çoğu zaman, boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değildir çünkü herhangi bir telefon, çalışan bir prize takılı olan şarj cihazlarına bağlandığında hemen yanıt verir. Ancak, basit bir batarya tüketiminin, telefonun gücü yetersiz olduğundan telefon kapanmadan hemen önce sistemin çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Bu olasılığı dışlamak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

İşte bu, Galaxy A50’niz hala bundan sonra açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya geri getirme zamanı. Bu bir donanım sorunu olabilir. Ancak, telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, telefonunuzu sıfırlamanız daha iyi olur. Bu, bu sorunun rastgele oluşumu için en iyi çözümdür.

DA OKUYUN: Ölüm Sorunu Samsung Galaxy A50 Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin, özellikle telefonunuzun dahili deposunda silineceklerinden saklananların bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni olarak ayarlayın ve kullanmaya devam edin. Umarım kendi yanıtını veren Samsung Galaxy A50’nizi yeniden yanıtlamanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.