Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Verizon’un yeni Galaxy A50’si gibi premium bir akıllı telefon kendi kendine kapandığında ve açılmadığında veya yanıt vermediğinde, birçok kullanıcının bir donanım sorunu olduğunu düşündüğünün aksine küçük bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Söylemeye gerek yok, bir veya birkaç prosedür uygulayarak kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Mağazaya geri getirmeye karar vermeden önce sorunun ne olduğunu bilmek için telefonunuzda sorun gidermeniz gerekir.

Bu yazıda, kendi kendine kapanan ve artık açılmayacak olan Galaxy A50’nizde sorun gidermenize yardımcı olacağım. Geçmişte bu tür bir sorunla karşılaştığımızdan, cihazın tekrar yanıt vermesini sağlamak için ne yapacağımızı zaten biliyoruz ve bunun gibi sorunları çözmek için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.


Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, cihazımıza göz atmayı deneyin.sorun giderme sayfasıçünkü bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldık. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa,anketve bize ulaşmak için gönder tuşuna basın.

Kapalı ve açılmayacak Galaxy A50 sorunlarını giderme

Her şeyden önce, telefonunuzu kutudan çıkardığınızı ve bu sorunun belirgin bir sebep olmadan meydana geldiğini varsayacağım, çünkü cihaz kutudan çıkmıyorsa, şimdi sorun gidermenin bir anlamı yok. Mağazaya geri getirmeli ve değiştirilmesini sağlamalısınız. Ayrıca, telefonunuzu sert bir yüzeye düşürdüyseniz ve bu sorun başladıysa, sorunun nedeninin fiziksel hasar olduğu açıktır.

Şimdi, sorunun kendi başına başladığını kanıtlayabiliyorsanız, işte bu konuda yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Galaxy A50’niz kendi kendine kapanıyorsa ve açılmıyorsa ilk yapmanız gereken zorla yeniden başlatmadır. Telefonunuzun belleğini yenileyerek tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Çoğu zaman, bir telefon açılmaz veya siyah bir ekrana yapışır, sistem çökmesi dediğimiz şeyi yaşıyor. Bu oldukça küçük bir sorun ama herhangi bir cihazı yanıt vermiyor. Çoğu zaman, belirtileri telefonunuzda bazı ciddi donanım sorunları var gibi görünebilir, ancak gerçekte bu sadece küçük bir yazılım sorunudur. Telefonunuzu düzeltmek için yapmanız gerekenler:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzu açabildiyseniz, sorun çözülmüştür. Ancak, aygıt yanıt vermemeye devam ederse veya yine de açılmıyorsa, aynı yordamı birkaç kez daha deneyin ve yine de sorunu çözmezse, sonraki yordamı deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatmayı yapın

İlk prosedürü birkaç kez yaptıktan sonra Galaxy A50’niz hala açılmıyorsa, pilin tamamen bitmiş olması mümkündür. Çoğu zaman, boşalmış bir pile sahip olmak gerçekten sorun değildir çünkü herhangi bir telefon, çalışan bir duvar prizine takılan şarj cihazlarına bağlandığında hemen yanıt verecektir. Bununla birlikte, basit bir pil tüketiminin, telefonun yetersiz güç nedeniyle kapanmasından hemen önce sistem çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Bu olasılığı göz ardı etmek için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Şey, Galaxy A50’niz bundan sonra hala açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya alışverişe geri getirmenin zamanı geldi. Bunun bir donanım sorunu olması mümkündür. Ancak, telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabiliyor ancak sorun zaman zaman ortaya çıkıyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız daha iyi olur. Bu sorunun rastgele ortaya çıkması için en iyi çözüm budur.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Sıfırlamadan önce, özellikle telefonunuzun dahili deposunda silinecek olan önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni olarak ayarlayın ve kullanmaya devam edin. Umarım kendi cevabını kapatan Samsung Galaxy A50’nizi tekrar yanıtlamanıza yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.