Samsung Galaxy A50 ‘Mesajlar durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy A50 iyi bir telefon ve Galaxy S10e hissi veriyor. Aynı zamanda Android 9 ve Samsung One UI’da çalıştığı için hızlı ve duyarlı. Ancak, diğer tüm akıllı telefonlar gibi, mükemmel değil ve bir noktada, burada ve orada hıçkırıklarla karşılaşabilirsiniz. Aslında, okuyucularımızdan bazıları, ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatasıyla ilgili rapor verdi ve bunlara göre Mesajlar uygulamasını açtığında ortaya çıkıyor.

Bu yazıda, ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatasını gösteren Galaxy A50’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve sonra suçluların ne olduğunu öğrenene ve umarız çözebilinceye kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, sorununuzla ilgili size yardımcı olabileceğimizden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A50’de ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatası veriyor

Uygulama sorunları gerçekten o kadar ciddi değildir ve bu özel sorun için, uygulamanın tekrar mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için yalnızca birkaç işlem yapmanız gerekebilir. Bununla birlikte, ‘Mesajlar durmadan devam ediyor’ hatasını almak için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Cihazınızda zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şey, özellikle de bu problemle ilk karşılaştığınız zaman olmalı. Bu prosedürle çözülebilecek oldukça küçük bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini tazelemeye ve servislerini yeniden yüklemeye yardımcı olacak bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra uygulamayı başlatmayı deneyin ve ‘Mesajlar durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A50 WiFi Bağlantısı Bırakma Tutar. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu çözümün amacı sorunu izole etmektir. Bu, sorunun nedeni üçüncü taraf bir uygulama ise derhal size söyleyecektir, çünkü ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatası almadan uygulamayı güvenli modda kullanmanız gerekir. Bunu yaparken, aslında indirilen tüm uygulamaları devre dışı bırakıyorsunuz. Bu yüzden fi, bu modda sorun çözülürse, yüklediğiniz uygulamalardan biri soruna neden oluyor demektir. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatırsınız:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Güvenli moddayken hatanın ortaya çıkmadığını varsayarsak, işte yapmanız gerekenler:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatasını göstermeye başladığında, yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Diğer taraftan, tüm üçüncü taraf uygulamalar devre dışı bırakılsa bile hata hala gösteriliyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl Samsung Galaxy A50 Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

Üçüncü çözüm: Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak, Mesajları varsayılan konfigürasyonuna döndürür ve önbellek ve veri dosyalarını değiştirir. Bu uygulamada bir sorun varsa, o zaman bu prosedür onu düzeltecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Mesajlar’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve daha sonra onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Bundan sonra ve ‘Mesajlar durmaya devam ediyor’ hatası, uygulamayı açtığınızda hala bir sonraki çözüme geçiyor.

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Tüm prosedürleri yerine getirdikten ve ‘Mesajlar durmaya devam ediyor’ hatası hala ortaya çıkıyor, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamak. Mesajlar önceden yüklenmiş bir uygulama olarak bellenime gömülüdür. Diğer tüm çözümler işe yaramadığından olası bir yazılım sorunudur ve üretici yazılımı değiştirilmediği sürece, bunu düzeltebilmelisiniz.

Sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım ‘Mesajlar sürekli duruyor’ hatasını gösteren Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Kendiliğinden yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.