Samsung Galaxy A50 ‘Servis Yok’ hatası ile nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefonun servisi yoksa veya sinyali yoksa, sorunun neden oluştuğunu belirleyebilmeniz ve düzeltmek için yapmanız gereken birkaç faktör vardır. Ancak deneyimlerimize dayanarak, bu sorun aslında ciddi bir sorun değildir. Bu sorunun maviden ortaya çıktığı, ancak yakında kendi kendine düzeltildiği zamanlar vardır.

Ancak, telefonunuzda sorun gidermediğiniz sürece aynı sorunun ortadan kalkmadığı durumlar da vardır. Bu yayında, ‘Hizmet Yok’ hatasını gösteren ve kısa mesaj veya çağrı gönderemeyen veya alamayan telefonunuzu düzeltmeye çalışacağız. Bu makale size şu ya da bu şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

‘Servis Yok’ hatası olan Galaxy A50 ile ilgili sorunları giderme

Bu sorunu çözebilmek veya bu sorunun neden ortaya çıktığını bilmek için tüm olasılıklara bakmalı ve birbiri ardına dışlamalıyız. Yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Özellikle telefonunuz bu sorun başlamadan birkaç dakika önce iyi çalışıyorsa cihazınızın belleğini hemen yenileyin. Yapmanız gereken tek şey zorunlu yeniden başlatma olabilir. Cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemi. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun .

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, ‘Servis Yok’ hatasının gidip gitmediğini kontrol etmeyi deneyin. Eğer kalırsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50’nizdeki WiFi anahtarı gri renkteyse ne yapmalı

SIM kartı yerine oturtun

Telefonunuz bir SIM kartı algılayamazsa, ‘SIM Yok’ hatasını göstermelidir, ancak bir kart algılar ancak olması gerektiği gibi çalışmıyorsa, ‘Servis Yok’ hatası görünebilir. İşte bu olasılığı ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler…

    Önce telefonunuzu kapatın. SIM kart tepsisini dışarı çekin. SIM kartı tepsiden çıkarın ve temas noktalarını kuru bir bezle temizleyin. SIM kartı tepsiye tekrar yerleştirin ve doğru ve düzgün bir şekilde yerine oturduğundan emin olun. Telefonunuzu tekrar açın.

‘Servis Yok’ hatası hala görünüyorsa, SIM kartı farklı bir cihaza takmayı deneyin. İyi çalışıyorsa, sorun telefonunuzdadır. Mümkünse daha fazla araştırma yapmak için Galaxy A50’nizde farklı bir SIM kart kullanın ve nasıl tepki verdiğini görün. SIM kartı düzgün algılar ve servis alırsa, sorunun SIM kartınızla ilgili olduğu açıktır. Ancak, farklı bir kartta bile hala ‘Servis Yok’ hatasını gösteriyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

Servis Yok sorununu gidermek için Ağ Ayarlarını sıfırlayın

İlk iki yordam başarısız olduktan sonra yapmanız gereken bir sonraki şey ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, telefonunuzun ağ hizmetlerini yenileyecektir. Yazılımla ilgili küçük bir sorunsa, bu sorunu çözecektir. Galaxy A50’nizdeki ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. PIN, Parola veya Desen: Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bu işlemden sonra bile ‘Servis Yok’ hatası devam ediyorsa, bir sonrakini deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Master telefonunuzu sıfırlayın

Tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın. Bu, bu sorunun sistemde olması olasılığını ortadan kaldıracaktır. Ürün yazılımı değiştirilmediği ve bu sorunun donanımla ilgili olmadığı sürece, yazılımı sıfırlayarak düzeltebilirsiniz. Ancak, bunu gerçekten yapmadan önce, kaybetmek istemediğiniz dosyaların bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun ve ardından kilitlenmemek için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Galaxy A50’nizi ‘Servis yok’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabildik. Okuduğunuz için teşekkürler!


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.