Samsung Galaxy A50 WiFi Bağlantısı Bırakma Tutar. İşte düzeltme.

WiFi bağlantısına sahip bir akıllı telefonun düşmeye devam etmesi, bellenimi ile ilgili bir sorun olabilir. Fakat bunun ağ ile ilgili bir sorun olması ihtimali var. Samsung Galaxy A50’nin bazı sahiplerinin, cihazlarındaki internetin şu anda açık bir nedenden ötürü bırakmayı bıraktıkları için bu sorundan şikayet ediyorlar. Bu tür bir sorunu olan bir sahibiyseniz, telefonunuzu gidermeye çalışırken zaman ayırmalısınız.

Bu yazıda, Galaxy A50’nizi düşmeye devam eden WiFi bağlantısı ile nasıl çözeceğiniz konusunda rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları araştırmaya çalışacağız ve konunun gerçekte ne olduğu ve nasıl çözüleceği belli oluncaya kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu tür sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu sorunu çözmenize yardımcı olabileceğimizden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Düşmeye devam eden WiFi Bağlantılı Galaxy A50 Sorunlarını Giderme

Bu, telefonunuzdaki donanımda bir sorun olmadığı sürece, bu sorunu dükkan veya mağazaya gitmeden kendi başınıza çözebilmelisiniz. Ancak bu sorun giderme işleminden sonra sorun devam ederse, bunun bir donanım sorunu olduğunu varsaymak güvenlidir ve bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey telefonun kontrol edilmesini sağlamaktır. Bu söylenirken, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Her şeyden önce, bunun bellenim ile ilgili küçük bir sorun olmadığından emin olmak en iyisidir. Ürün yazılımı aksaklıklarının bazı hizmetlerin de çökmesine neden olabileceği zamanlar olabilir. Bu nedenle, bu olasılığı elemek için, telefonunuzun hafızasını tazelemek ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatmayı yapmanız gerekir. İşte böyle yapılır:

    Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladığında, WiFi bağlantısının hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

DA OKUYUN: Kendiliğinden yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Yönelticinizi veya modeminizi kapatıp açın

Bu sorunun, yönlendiriciniz veya modeminiz gibi ağ cihazınızdan da kaynaklanması mümkündür. Bu yüzden yapmanız gereken bir sonraki şey, bağlantıyı yenilemek için onları yeniden başlatmak. Ağınızla ilgili bir sorun varsa ve kendi sıcak noktaya bağlandığınızı varsayarsanız, bu çok basit prosedürü uygulayarak sorunu çözebilmelisiniz.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu ana birimden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya kordonu tekrar bağlayın. Aygıtın çevrimiçi olmasını bekleyin ve sonra telefonunuzun tekrar bağlanmasına izin verin.

Telefonunuzdaki WiFi bağlantısı bundan sonra hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 yavaş çalışıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Üçüncü çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Ağ cihazlarınızı boşta kalmayacak şekilde yeniden başlatarak ağı zaten yenilediniz. Dolayısıyla, bu noktada telefonunuzdaki bağlantıyı silme ve tüm ağ servislerini fabrika varsayılanlarına getirme zamanı. Bunu yapmak için, ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bu sadece küçük bir sorun ise, bu prosedür onu düzeltmek için yeterli olacaktır. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya veya veri silinmez.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonunuzun aynı şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve WiFi bağlantısı hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Bir sistem önbelleği bozuksa, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir, çünkü çekirdek hizmetler artık olması gerektiği gibi çalışmayabilir. Eski önbelleği silmenizin nedeni, yeni bir tanesiyle değiştirilecektir. Telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatarak ve önbellek bölümünü oradan silerek yapabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, wifi bağlantısının hala devam edip etmediğini görmeye çalışın. Öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A50 donmuş. İşte nasıl çözülecek.

Beşinci çözüm: Ana sıfırlamayı gerçekleştirin

Sorun giderilemedi ve Galaxy A50 ile WiFi bağlantısı hala düşmeye devam ederse, sıfırlama zamanı gelmiştir. Telefonunuzdaki üretici yazılımı değiştirilmediği sürece, bu sorunu hala çözebilmelisiniz. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin; çünkü kaybedebilirsiniz ve sıfırlama işleminden sonra bunları kurtaramazsınız. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemesi için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın, sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy A50’nizi düşmeye devam eden WiFi bağlantısı ile çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.