Samsung Galaxy A50 yavaş çalışıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Samsung Galaxy A50 iyi bir donanım özelliklerine sahip. Aslında, telefon kendi kategorisindeki diğer cihazlara hakim olabilir. Söylemeye gerek yok, beklendiği gibi sorunsuz ve düzgün çalışması gerekir, ancak bazı sahipleri cihazlarının yavaş çalışmaya başlamasından dolayı şikayetçi olmuşlardır. Geçmişte bazı donanım sorunlarının neden olduğu benzer vakaları daha önce görmemize rağmen, performans sorunları her zaman bellenime bağlanabilir. Ancak telefonunuz herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, kendi başınıza düzeltebilmelisiniz.

Bu sorun giderme kılavuzunda, yavaş çalışan Galaxy A50’nizi tamir ederken size yardımcı olacağım. Her olasılığa göz atacağız ve konunun ne olduğunu belirleyene ve çözene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Yavaş çalışan Galaxy A50 ile ilgili sorun giderme

Performans sorunları çok can sıkıcıdır ancak düzeltilmesi zor değildir. Aslında, bu sorun için, bu gönderideki prosedürlerden birini veya ikisini yaparak kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, yapmanız gereken şeyler:

İlk çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Telefonunuz yavaş çalışıyorsa, yapmanız gereken ilk şey güvenli modda yeniden başlatmaktır. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacak ve bunlardan birinin soruna neden olup olmadığını derhal söyleyecektir. Cihazınız güvenli moddayken normal şekilde çalışıyorsa, indirdiğiniz uygulamalardan birinin veya bir kısmının soruna neden olduğu anlamına gelir. Bu durumda, bu sorunu düzeltmek oldukça kolaydır. İşte, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Cihazın bu modda olduğunu varsayarsak, daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Diğer taraftan, telefon bundan sonra hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A50 donmuş. İşte nasıl çözülecek.

İkinci çözüm: Yavaş çalışan telefonu düzeltmek için tüm ayarları sıfırlayın

Bazı ayarların bazı sorunlara neden olabileceği zamanlar olabilir, özellikle bazı ayarları değiştirdikten sonra cihazınızın yavaş çalışmaya başladığını fark ettiyseniz. Devam etmeden önce bu olasılığı dışlamamız gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama işlemi bittiğinde, telefonunuzun hala yavaş çalışıp çalışmadığını kontrol edin, çünkü hala çalışıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünü silmek eski sistem önbelleğini siler ve yenisiyle değiştirir. Bu işlemi yapmanız çok önemlidir, çünkü önbellek bozulmuşsa, performans sorunları her zaman gerçekleşir ve bu durum burada olabilir. Endişelenme, hiçbir dosya veya veri kaybetmezsin. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, yavaş çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 gecikmeye devam ediyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Master sıfırlama işlemini gerçekleştirin

Bu noktada, ilk üç prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz hala yavaş çalışıyorsa, cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Ürün yazılımının stokta olduğunu ve herhangi bir şekilde değiştirilmediğini varsayarak, sıfırlama yaparak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Galaxy A50’nizde master sıfırlama işleminin adı:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Titizlik A50’inizi ekran titremesi sorunuyla düzeltmek için kolay adımlar

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.