Samsung Galaxy A50’de ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatası için kolay düzeltme

Samsung Galaxy A50 cep telefonunun bazı sahiplerinin canını sıkan ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hata mesajı, telefonunuzdaki varsayılan resim ve video yöneticisinin çöktü veya çökmeye devam ettiği anlamına geliyor. Bu, uygulamanın kendisiyle küçük bir sorun veya daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu sorunla zaten geçmişte karşılaştık, bu nedenle bu sorunla uğraşan bazı cihazları zaten düzelttik. Tecrübelere dayanarak, bu gerçekten ciddi bir sorun değil ve kimseden yardım istemeden kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu yazıda, uygulama açıldığında ‘Galeri’nin durmaya devam ettiğini’ gösteren Samsung Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu cihaza sahipseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu kılavuz size bir şekilde yardımcı olabilir.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Ondan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A50’de ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasıyla ilgili sorun giderme

İşte bu, telefonunuzun belleniminin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, uygulama sorunları gerçekten ciddi değildir. Bu problem için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bir akıllı telefonun uygulama ile ilgili sorunları giderirken, yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatma işlemidir. Cihazınızın hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen, taklit bir batarya çıkarma işlemidir. Tüm küçük üretici yazılımı sorunlarına karşı çok etkili bir çözümdür ve işte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı açmayı deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50’im şarj olmuyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Galeri önbelleğini ve verilerini temizle

Bu uygulama ile sadece bir sorun varsa, o zaman bu prosedür kesinlikle onu düzeltecektir. Eski uygulama önbelleğini ve veri dosyalarını silmek ve bunları yenileriyle değiştirmek. Bu dosyalar da bozulur ve bu olduğunda, bunun gibi sorunlar oluşabilir. Yani, bu hatayı denemek ve düzeltmek için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. APP ADI’nı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Galaxy A50 sadece titreşir fakat açılmıyorsa ne yapmalı | Yanlışlıkla düşüşten sonra güç sorunu yok

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Sistem tarafından uygulamalar için oluşturulan önbellek dışında, zaman zaman veya bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra bozulan bir sistem önbelleği de vardır. Eski sistem önbelleğinin zaten bozuk olması ve ekarte etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yeniden başlattıktan sonra, uygulamayı açın ve ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Varsa, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy A50 Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk üç çözümü yaptıktan sonra Galaxy A20’niz hala ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatası veriyor, ardından önemli dosya ve verilerinizin, özellikle de telefonunuzun dahili deposunda depolananların bir kopyasını oluşturun. Yedeklemeden sonra, sıfırladıktan sonra kilitlenmeyecek şekilde Google hesabınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra Galaxy A50’nizi yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve keyfini çıkarın.

Umarım ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasını gösteren Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.