Samsung Galaxy A50’im donmuş. İşte nasıl çözülecek.

Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefon belirli bir sayfada donduğunda, açık ya da fiziksel hasar belirtileri görmüyorsanız, üretici yazılımı ile ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak deneyimlerime dayanarak donmuş bir cihaz her zaman bir bellenim sorunudur ve çok can sıkıcı bir sorun olsa da, telefonu mağazaya getirmek zorunda kalmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu yazıda, tekrar kullanabilmeniz için dondurulmuş bir Galaxy A50’in nasıl düzeltileceği konusunda size rehberlik edeceğim. Onu kullanırken mi yoksa siyah bir ekranda mı dondurulduğuna bakılmaksızın, yalnızca bir çözüm kullanmanız gerekir. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Dondurulmuş bir Galaxy A50’nin çözülmesi

Daha önce de söylediğim gibi, donmuş Galaxy A50’nizi tekrar yanıtlamak için tek bir çözüme ihtiyacınız var ve size burada göstereceğim şey bu. Ancak bundan önce, telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı olmadığından emin olun, çünkü varsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya getirmeniz gerekir. Ancak telefonunuzun fiziksel durumunun hala iyi olduğunu varsayarsak, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Donma ve diğer tüm küçük üretici yazılımı sorunları söz konusu olduğunda, zorla yeniden başlatma en etkili çözümdür. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek, tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecek ve donmuş olsa bile (siyah bir ekranda veya bir uygulamada sıkışıp kalmış olmasına bakılmaksızın) cihazı yeniden başlatmaya zorlayan simüle edilmiş bir batarya çıkarma. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzu yalnızca bunu yaparak yanıtlayabildiyseniz, sorun bu noktada zaten çözülmüş olsa da, sorunun gelecekte tekrar yaşanmayacağının garantisi yoktur. Fakat Galaxy A50’niz ilk kez prosedürü uyguladıktan sonra hala donmuşsa, bir sonraki çözümü yapmadan önce birkaç kez daha yapmayı deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 gecikmeye devam ediyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Galaxy A50 şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Kullanırken telefon belirli bir ekrana sıkışmışsa, ilk prosedür kesinlikle onu düzeltecektir. Ancak, eğer siyah bir ekrandaysa ve ne yaparsanız yapın yanıt vermiyorsa, bunun yalnızca bir pil boşalması sorunu olması muhtemeldir. Galaxy A50’nizin suyu bitmiş olabilir ve ürün yazılımı gücü yetersiz olduğundan hemen önce kapanmış olabilir. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu sadece çok küçük bir sorundur ve mutlaka donanımla ilgili bir sorun olmaması kaydıyla bu prosedürleri uygulayarak çözebilirsiniz. Ancak, bundan sonra bile telefonunuz hala siyah bir ekranda donmuşsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya getirme zamanı gelmiştir.

Ancak, prosedürlerden herhangi birini yaptıktan sonra telefonunuzun başarıyla başlatılmasını sağlayabildiyseniz ancak sorun her zaman ortaya çıkar ve daha sonra, yeni bir başlangıç yapmak için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Bu sorunu çözmelidir ve cihazınızı herhangi bir sorun olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Yine de sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, kilitli kalmamanız için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın ve telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu basit sorun giderme kılavuzunun size bir şekilde yardımcı olabileceğini umuyorum. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Titizlik A50’inizi ekran titremesi sorunuyla düzeltmek için kolay adımlar

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.