Samsung Galaxy A50’im şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A20 gibi bir akıllı telefon şarj olmuyorsa, telefonunuzda fiziksel ve sıvı hasarı belirtileri olmadığı sürece, sorunun küçük olması mümkündür. Geçmişte, ürün yazılımı sorunundan kaynaklanan benzer sorunlarla da karşılaştım. Başka bir deyişle, sorun giderme prosedürü olmadan sorunun gerçekten ne olduğunu belirlemek zordur.

Bu nedenle, bu yazıda, bir nedenden ötürü ücret almayacak Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya ve bunları tek tek elemeye çalışacağız. Bu sorun bariz bir sebep olmadan başlamışsa, bu makaleden sonra Galaxy A50’nizi tekrar şarj edebileceksiniz. Yani, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu yazı size yardımcı olabileceğinden, okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Şarj olmayacak bir Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Yapabileceğimiz en iyi şey, olası tüm çözümleri tüketmektir. Bu makaleden sonra ve telefonunuz hala şarj olmuyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için her zaman telefonu bir mağazaya getirme seçeneğiniz vardır.

İlk çözüm: Orijinal kabloyu ve güç adaptörünü kullandığınızdan emin olun

Üçüncü taraf bir şarj cihazı veya kablo kullanıyor olsanız bile telefonunuzun da çalışabileceğini biliyorum. Aslında, dizüstü bilgisayarınızı veya bilgisayarınızı kullanarak bile şarj edebilirsiniz. Ancak, şarj edilmeyen bir telefonda sorun gidermeye devam ediyorsanız, sorunun yalnızca kullandığınız kablo veya şarj cihazıyla olma ihtimalini ortadan kaldırmak en iyisidir. Veya, çalıştığını bildiğiniz başka kablo ve şarj cihazlarınız varsa, bunları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzda hala az miktarda pil kaldıysa, algılanıp algılanıp algılanmadığını görmek için bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Kablonun kırılıp kırılmadığını belirlemenin bir yolu.

DA OKUYUN: Galaxy A50 sadece titreşir fakat açılmıyorsa ne yapmalı | Yanlışlıkla düşüşten sonra güç sorunu yok

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve Zorla Yeniden Başlatma işlemini yapın

Galaxy A20’nizin siyah bir ekranı varsa veya şarj cihazına bağlı olsa bile yanıt vermezse, bellenimin çökmesi ve telefonunuzu siyah bir ekranın üstüne sıkışmış bırakması mümkündür. Bitmiş bir bataryaya sahip olmak gerçekten sorun değil, telefonunuzun yanıt vermemesine neden olan bir sistem çökmesine neden olacağı zamanlar olabilir.

Bu nedenle, telefonun şarj cihazına cevap verip vermediğine bakılmaksızın, telefonu en az 10 dakika boyunca ona bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala bağlıyken, Zorunlu Yeniden Başlatmayı yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon bunu yaptıktan sonra cevapladıysa ve şarj olduğunu gösteriyorsa, sorun çözüldü. Ancak, telefon hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 WiFi Bağlantısı Bırakma Tutar. İşte düzeltme.

Üçüncü çözüm: Kabloyu ve şarj cihazını kontrol edin

Aynı kablo ve şarj cihazı setini kullanmadan bir gün önce telefonunuzu şarj edebildiyseniz ve bu tür bir sorun yaşandıysa, kablo ile şarj cihazı veya telefon ile kablo arasındaki bağlantıyı engelleyen bir şey olabilir. Bunun ışığında, kabloyu her iki bağlantısında da bir miktar tüy veya toz olup olmadığını kontrol edin. Kablonun her iki ucunu da temizlemek için diş fırçası kullanabilirsiniz. Aynısını şarj cihazının bağlantı noktasına da yapın. Ait olmayan herhangi bir şeyi dışarı çıkarın.

Hem şarj cihazının hem de kablonun temiz olduğundan emin olduktan sonra, telefonunuzu şarj etmeyi deneyin. Hala şarj olmuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, Galaxy A20 cihazınızın şarj portunu kontrol etmek. Ondan kurtulmanız gereken bir şey de sıkışmış olabilir. Yani, limana bakmak için bir el feneri kullanın. Type-C portu yeterince büyük ve kolayca orada bir miktar döküntü veya tüy olup olmadığını söyleyebilir. Bağlantı noktasını temizlemek için antistatik bir fırça veya kuru bir diş fırçası kullanın. Telefon sorundan önce sıvıyla temas etmişse, bağlantı noktasına küçük bir kağıt mendil parçası yerleştirmeyi deneyin ve birkaç dakika bekletin. Nemi emer ve bundan sonra sorun çözülebilir.

DA OKUYUN: Kendiliğinden yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Beşinci çözüm: Bir teknisyenin telefonu kontrol etmesine izin verin

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz hala şarj olmuyorsa, telefonunuzun donanımında bir sorun olabilir. Bu sefer, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu bir mağazaya getirmek en iyisidir.

İnşallah Galaxy A50’nizi bir şekilde veya başka bir şekilde şarj etmeyecek şekilde düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.