Samsung Galaxy A50’niz logoya takılırsa ne yapmalı?

Logoya takılan ve önyüklemeye devam etmeyecek oldukça etkileyici donanım özelliklerine sahip Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefon, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir. Bu her zaman geçmişte karşılaştığımız benzer meseleler için geçerli olmuştur ve ciddi bir problem gibi görünse de, çoğu zaman sadece küçük bir meseledir.

Söylemeye gerek yok, bu sorunu çözebilir ve Galaxy A50’nizin tekrar başarılı bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey, sorunun gerçekten neyle ilgili olduğunu bilmek ve bazı problemleri çözmek için bazı sorun giderme prosedürlerini yapmak. Bu görevde yapacağımız şey bu. Tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve telefonunuz başarılı bir şekilde önyükleyene kadar birer birer göz ardı edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Logoya takılan Galaxy A50 sabitlenmesi

Genel olarak, ürün yazılımı sorunlarının çözülmesi kolaydır ve umarım bu sorunu bu yazıda sizin için çözebiliriz. Galaxy A50’niz logoya takılırsa yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A50’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun logosuna takılma nedenini bilmiyoruz, bu nedenle zorla yeniden başlatma işleminde sorun gidermenize başlamalısınız. Küçük ürün yazılımı sorunlarının önbelleği ve bazı veri dosyalarını bozacak bir çökmeye neden olabileceği zamanlar olabilir. Bu olduğunda, telefonunuz açılmaz veya açılmaya devam edemez. Bunu yapmak için, ses kısma düğmesine ve açma / kapama düğmesine aynı anda basın ve her ikisini de 10 saniye veya logo görünene kadar basılı tutun. Çoğu zaman bu prosedür, ciddi olmaması koşuluyla, bu gibi sorunları çözecektir.

Telefon bundan sonra açılmaya devam ederse, sorun çözüldü! Ancak, gelecekte tekrar olmayacağının garantisi yok. En azından, şimdi aynı problemle tekrar karşılaşmanız durumunda ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öte yandan, telefonunuz zorla yeniden başlatma prosedürünü uyguladıktan sonra bile hala logoda takılı kalıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

DA OKUYUN: Ekran titrek sorunu ile Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Telefonu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Uygulamaların sistemde sorunlara neden olabileceği ve bunun gibi önyükleme sorunlarına yol açabileceği durumlar vardır. Hangi uygulamanın suçlu olduğunu bilmiyor olsak da, şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey telefonu Güvenli Mod’da başlatmaya çalışmak. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır ve bir tanesi telefonun başarılı bir şekilde açılmasını engelliyorsa, bu moda başlayabilmelidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Galaxy A50’niz başarılı bir şekilde bu moda geçerse, normal çalışmasını engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Bu modda, standart moda başarıyla başlatılıp başlatılamayacağını görmek için telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Yapabiliyorsa, telefonunuzu kullanmaya devam edin ve uygulamalarınızın hangisinin suçlu olduğunu bilmek için yakından izleyin. Ancak standart moda yeniden başlatırken hala logoda takılı kalırsa, güvenli modda yeniden başlatmak için prosedürü bir kez daha tekrarlayın. Bu sefer, uygulamalarınızın hangisinin soruna neden olduğunu bulmaya çalışın ve onu kaldırın.

Suçluyu belirlemenin zor olacağını biliyorum ama iyi olan şey, bu zorluğa neden olan uygulamayı gerçekten bulamazsanız, telefonunuzu her zaman fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğiniz vardır. Bu sorunu çözmeli.

Öte yandan, telefonunuz Güvenli Mod’a geçmeye devam edemediyse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmayacak

Üçüncü çözüm: Telefonu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Kurtarma modu hemen hemen tüm Android cihazlar için başarısız güvenli olarak kabul edilir. Bunun nedeni, telefonunuzda bazı donanım yazılımı sorunları olsa bile, yine de bu moda yeniden başlayabilir ve telefonunuzun performansı üzerinde büyük etkisi olan birkaç prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu modda yapabileceğiniz en önemli iki işlem önbellek bölümünü silme ve ana sıfırlama işlemidir.

Telefonunuz güvenli bir şekilde başarıyla başlatılamadığından, aşağıdaki adımları deneyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın.

Telefonunuz kurtarma moduna başarıyla girmişse, önbellek bölümünü silmeye devam edin:

    Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecektir, bu nedenle bir süre bekleyin. Hala logoda sıkışmışsa, Master Reset işlemini denemelisiniz. Ancak, bunu yaparsanız tüm dosya ve verilerinizin silineceğini bilmelisiniz, ancak gerçekten fazla bir seçeneğiniz yok. Bununla ilgili sorunu çözebilirseniz, telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz ancak kayıp dosya ve verilerinizi alamazsınız. Sorun çözülmediyse, en azından tüm kişisel bilgilerinizi zaten sildiniz ve mağazaya getirmeye karar verirseniz mahremiyetiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. İşte Galaxy A50’nizi nasıl sıfırlayacağınıza karar verin

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. .Geçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Master sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Ölüm Sorunu Samsung Galaxy A50 Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.