Samsung Galaxy A50s Metin Mesajları Sorunu Gönderemiyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A50, geçen Eylül 2019’da piyasaya sürülen orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir ve daha önce piyasaya sürülen Galaxy A50’nin yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 1080 × 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (48MP, 8MP, 5MP), ön tarafta 32MP selfie kamera var. Kaputun altında, 4GB / 6GB RAM ile birleştirilen Exynos 9611 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A50’lerin kısa mesaj gönderememesi sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A50s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A50s Metin Mesajları Sorunu Gönderemiyor Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizdeki sinyali kontrol edin

Operatörünüzün sinyal kapsama alanının olmayacağı belirli alanlar olacak ve şu anda bu alanda olabilirsiniz. Telefonunuzda sinyal olmadığında arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için, aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için geçici verileri depolar, ancak bu veriler genellikle bozulabilir ve bu da bu tür bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım ayrıca, bu durumda önerilen şebekeye telefon bağlantısını sıfırlar.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A50’lerin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartınızdan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Bu hesapla ilgili bir sorunsa (örneğin krediniz yoksa), bu konuda operatörünüzle iletişim kurmalısınız.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bazen mesajlaşma uygulamasında depolanan veriler bozulabilir ve bu da bu soruna yol açabilir. Soruna neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için, mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ana ekrandan bildirim panelini aşağı kaydırın. Ayarlar’ı açmak için ‘dişli çark simgesine’ dokunun. Ayarlar menüsünde Uygulamalar’a dokunun. Cihazınızda yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Mesajlaşma uygulamasını seçin. ‘verileri temizle’ seçeneğine dokunun. Onaylamak için ‘Tamam’a dokunun.Ardından ana ekrana dönün.

Samsung Galaxy A50’lerin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu modda kısa mesaj gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Sorunun telefonunuzdaki yanlış ağ ayarlarından kaynaklandığı durumlar olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Arka plan veri senkronizasyonuna izin verir.Tüm veri sınırlarını temizler.Tüm Wi-Fi SSID’lerini veya wifi adlarını siler.Tether bağlı tüm arayüzleri ayırır. Uçak modunu kapatır Bluetooth’u kapatır. Veri dolaşımını kapatır. Mobil hotspot’u kapatır VPN’yi kapatır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  Ana ekranda, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar uygulaması’nı açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun.

Samsung Galaxy A50’lerin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış veriler bazen bozulabilir. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A50’lerin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.