Samsung Galaxy A50s Şarj Sorunu Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A50s, bu Eylül 2019’da piyasaya çıkan en yeni orta sınıf Android akıllı telefonlardan biridir ve daha önce piyasaya sürülen A50 cihazının yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 1080 × 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekrana sahip iyi bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (48MP, 8MP, 5MP), ön tarafta 32MP selfie kamera var. Kaputun altında, 4GB / 6GB RAM ile birleştirilen Exynos 9611 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A50’lerin şarj olmayacağını ele alacağız.

Bir Galaxy A50s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A50s Şarj Sorunu Nasıl Onarılır

Sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanmadığından emin olmak için, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Şarj cihazının çalıştığından emin olun

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, arızalı bir şarj cihazının neden olduğu sorunun olasılığını ortadan kaldırmaktır. Bir şarj cihazını oluşturan iki parça vardır ve bunlar USB şarj kablosu ve adaptördür. Kablo genellikle kolayca hasar görür, bu nedenle farklı bir şarj kablosu kullanmayı denemek en iyisidir. Ayrıca telefonunuzu şarj etmek için farklı bir adaptör kullanmayı denemelisiniz.

Farklı bir elektrik prizinden şarj edin

Şarj cihazını hiç çalışmayan bir elektrik prizine takmış olabilirsiniz. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şarj cihazını farklı bir elektrik prizine takmayı deneyin. Bağdaştırıcıyı bir uzatma kablosuna takmamak, bunun yerine bu sorunu yaşıyorsanız doğrudan elektrik prizine takmanın en iyi yol olduğunu unutmayın.

Telefon şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Telefonun şarj bağlantı noktasında sıkışmış kir veya döküntünün bulunması genellikle şarj işlemine engel olabilir. Telefonun şarj bağlantı noktasında hava üfleyerek kir bulunmadığından emin olun. Telefonun şarj bağlantı noktasının ıslak olması durumunda, telefonu birkaç saat serin bir alanda bırakarak önce kurutmalısınız. Limanda bulunan sıvı doğal olarak buharlaşacaktır. Bu yapıldıktan sonra Samsung Galaxy A50s şarj olmayacak mı sorununu kontrol edin.

Telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin

Telefonu duvar adaptörünü kullanarak şarj edemiyorsanız, telefonu bir bilgisayarın USB bağlantı noktasına bağlamayı deneyin. Telefonunuz bu şekilde şarj olmaya devam edecek, ancak bu daha yavaş bir işlem olacaktır. Telefonunuz şarj olursa, telefon şarj bağlantı noktasının hızlı şarj piminde bir sorun olmalıdır. Bu pimi temizlemeyi denemelisiniz veya bir servis merkezinde kontrol ettirmelisiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazın kapalı olduğundan emin olun. Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesinde basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Samsung Galaxy A50s şarj olmuyor sorununu kontrol edin. Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, cihazın çalışmasını hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A50s şarj olmuyor sorununu kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu prosedürün telefon verilerinizi sileceğini unutmayın, bu nedenle bu adıma geçmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon hala şarj olmuyorsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.