Samsung Galaxy A50s Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A50s, geçen Eylül 2019’da piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon ve daha önce piyasaya sürülen A50 modelinin yükseltilmiş bir sürümüdür. Bu telefon, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (48MP, 8MP, 5MP), ön tarafta 32MP selfie kamera var. Kaputun altında, 4GB / 6GB RAM ile birleştirilen Exynos 9611 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A50s siyah ölüm sorununu ele alacağız.

Samsung Galaxy A50s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A50s Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Ölümün Siyah Ekranı, ekranı artık çalışmayan bir telefona verilen bir terimdir. Bu sorun oluştuğunda, telefon ekranı tamamen siyahtır ve cihazda bildirim, çağrı veya kısa mesaj alabilirsiniz veya almayabilirsiniz. Şu anda yapacağımız şey, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Telefonun tamamen şarj edildiğinden emin olun

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, pilin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Bu, boşalmış bir pilin neden olduğu problemi ortadan kaldıracaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir ve kalıntıları çıkardığınızdan emin olarak basınçlı bir kutu kullanarak temizleyin. duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin.

Pil tamamen şarj olduğunda, Samsung Galaxy A50s Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeyi denemelisiniz. Bu genellikle, aygıttaki bozuk geçici verileri ortadan kaldıracağı için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları çözecektir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A50s Ölümün Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. ‘SAMSUNG’ ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi gerekir. İndirdiğiniz en son uygulamayı kaldırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun artık oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Önbellek bölümünü silin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle, telefon yeniden başlatıldığında bu verileri yeniden oluşturacağından bu verileri silmek iyi bir fikirdir.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A50s Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklandığından kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.