Samsung Galaxy A50s Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A50s, bu Eylül 2019’da piyasaya sürülen ve daha önce piyasaya sürülen A50 modelinin yükseltilmiş bir versiyonu olan orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 1080 × 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada üçlü kamera sistemi (48MP, 8MP, 5MP), ön tarafta 32MP selfie kamera var. Kaputun altında, 4GB / 6GB RAM ile birleştirilen Exynos 9611 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A50’lerin Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bir Galaxy A50s veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A50s Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, en azından sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açın

Telefonunuzda, cihaz bir Wi-Fi şebekesine bağlanmadan önce açılması gereken bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Bu anahtarın açık olduğundan emin olun.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar – Bağlantılar – Wi-Fi öğesine dokunun. Açmak için Wi-Fi anahtarına dokunun.

Samsung Galaxy A50’lerin Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Yönlendiricinin çalıştığından emin olun

Sorunun, telefonunuzdaki değil yönlendiricideki bir sorundan kaynaklandığı durumlar vardır. Bu durumda yapmanız gereken, sorunun yönlendiricinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulamaktır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönlendiricinin, telefonunuzun buna bağlanmasını engelleyen bir ayarı etkinleştirilmiş mi (MAC filtreleme ayarını kontrol etmeyi deneyin)? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz bir şey, telefonla sorun giderme zamanı. Bozuk bir geçici veri genellikle bu soruna neden olabilir. Bu verileri ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Samsung Galaxy A50’lerin Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlama

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Şimdi, aşağı kaydırın ve Genel Yönetim üzerine dokunun. Bu menüden, Sıfırla üzerine dokunun. Ardından, Ağ Ayarlarını Sıfırla üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda, SIFIRLA AYARLAR üzerine dokunun ve bir kez daha onaylayın.

Samsung Galaxy A50’lerin Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan bu soruna neden olan bir uygulama indirmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A50’lerin Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda yapılacak en iyi şey fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.