Samsung Galaxy A6 2018'in Wi-Fi şebekesinden bağlantısı kesilmeden nasıl giderileceği [Sorun Giderme Kılavuzu]

Mobil cihazlarda kararsız İnternet bağlantısı veya Wi-Fi düşüşleri, ağ ekipmanındaki ve cihazın kendisindeki bir yazılım veya donanım sorunundan kaynaklanabilir. Yazılım sorunlarını devre dışı bırakmak için, hem modem / kablosuz yönlendiriciyi hem de sorunlu aygıtınızı gidermeniz gerekir. Sorun devam ederse, servis veya onarım seçeneklerini dikkate alacağınız zaman budur.

Bu gönderide vurgulanan, Samsung Galaxy A6 2018 smartphone cep telefonunda Wi-Fi şebekesinden bağlantıyı kesmeye devam eden ilgili sorunlara yönelik bazı yararlı çözümler ve basit çözümler. Akıllı telefonunuzda aynı sorunla uğraşırken daha fazla girişe ihtiyaç duyduğunuzda bu kılavuza başvurmaktan çekinmeyin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • İlk çözüm: Kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi yeniden başlatın.
 • İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Üçüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizde önbellek bölümünü silin.
 • Dördüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.
 • Beşinci çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki fabrika ayarlarını geri yükleyin.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Sesi Kısma düğmesine ve Güç düğmesine yaklaşık 10 ila 20 saniye süreyle veya Samsung logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.
 • Samsung logosu görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın.
 • Herhangi bir kişisel bilgiyi kaybetmezsiniz, çünkü yumuşak sıfırlama cihazınızdaki kayıtlı verileri etkilemez.

  Üçüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizde önbellek bölümünü silin.

  Geçici dosyalar ve sistem klasörlerinde önbellek olarak saklanan veriler de kilitlendiğinde veya bozulduğunda benzer sorunlara neden olabilir. Bu genellikle yeni bir uygulama veya yazılım güncellemesi yüklendikten sonra gerçekleşir ve sistem işlevleri etkilenir. Silme önbellek bölümü bundan dolayı temizlenebilir. İşte böyle yapıldı:

  1. Telefonu tamamen kapatınız.
  2. Ardından Güç, Ev ve Ses Yukarı düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından Samsung logosu görüntülendiğinde Güç düğmesini serbest bırakın.
  3. Android ekran gösterilip serbest kalana kadar kalan düğmeleri tutmaya devam edin.
  4. Android Recovery uygulamasında, Wipe Cache Partition seçeneğini vurgulamak için Volume Down düğmesine art arda basın.
  5. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
  6. Önbellek bölümü temizleme işlemi bitene kadar bekleyin ve şimdi Reboot sistemi şimdi vurgulanmış seçeneğini göreceksiniz.
  7. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

  Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra, kablosuz ağınızın zaten kararlı olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

  Dördüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

  Önbelleği sildikten sonra sorun devam ederse, bir ağ ayarlarının sıfırlanması yapılması, dikkate alınması gereken bir sonraki seçenek olabilir. Bu, Wi-Fi ağları ve Bluetooth bağlantıları dahil olmak üzere tüm mevcut ağ ayarlarınızı temizleyecektir. Kullanımda olan Wi-Fi ağı ile çatışmaya neden olabilecek düzensiz veya bozuk ağlar veya ayarlar da kaldırılacaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Ayarlar uygulamasını açmak için dokunun.
  2. Genel yönetim bölümüne gidin.
  3. Sıfırla'ya dokunun.
  4. Verilen seçeneklerden ağ ayarlarını sıfırla'yı seçin.
  5. İstenirse, devam etmek için cihaz şifrenizi veya PIN'inizi girin.
  6. Daha sonra onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

  Ağ ayarları sıfırlandığında, telefonunuz kendi kendine yeniden başlatılacaktır. O zamana kadar, ilk kez katıldığınız gibi Wi-Fi ağınızı kurabilir ve yeniden bağlayabilirsiniz.

  Beşinci çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki fabrika ayarlarını geri yükleyin.

  Son çare olarak, bir ana sıfırlama yapabilir veya Galaxy A6 2018'inizi fabrika varsayılanlarına geri yükleyebilirsiniz. Bu genellikle telefonda kalıcı yazılım sorunlarını ele almak için tavsiye edilir. Ancak bunun, tüm kayıtlı dosyalarınızı ve verilerinizi telefonunuzdan sileceğini unutmayın. Ağ sorunlarına yol açabilecek zorlu hatalar ve karmaşık sistem hataları da bu süreçte silinecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız, tüm önemli verilerinizi yedekleyin ve ardından aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ayarlar uygulamasını açmak için dokunun.
  2. Bulut ve hesaplara gidin .
  3. Yedekleme ve geri yükleme seçeneğine dokunun, ardından gerekirse verileri yedekle ve Geri yükle seçeneklerini açın.
  4. Ayarlar-> Genel yönetim menüsüne geri dönün.
  5. Ardından Sıfırla'ya dokunun.
  6. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla'yı seçin.
  7. Ardından Cihazı sıfırla'ya dokunun .
  8. İstenirse, devam etmek için şifrenizi veya PIN'inizi girin.
  9. Ardından, sıfırlamayı onaylamak için Tümünü sil öğesine dokunun.

  Android kurtarma ile fabrika varsayılanlarına da sıfırlayabilirsiniz. Bu seçenek, telefonunuz yanıt vermiyorsa ve ayarlar menüsü ile sıfırlanıyorsa tavsiye edilir. Sıfırlamanın ardından, cihazınızı kurmanız ve bunları tekrar kullanabilmek için Wi-Fi dahil gerekli özellikleri etkinleştirmeniz gerekir.

  Genellikle yazılım sorunları fabrika ayarlarına sıfırlanır. Bunu yapıp yapmadığınızı görmek için, kablosuz internete bağlanmayı deneyin ve bağlantının zaten kararlı olup olmadığını görün. Sorun devam ederse, daha fazla yardıma ihtiyacınız olacaktır.

  Diğer seçenekler

  Sorunu bildirmek ve daha fazla yardım istemek için İnternet servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurabilirsiniz. Ayrıca, ağ hizmet kesintilerinizde meydana gelebilecek kesintiler nedeniyle kesinti panolarını kontrol etmelerini sağlayın. Mümkünse, Internet servisinizi sona erdirmek için kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi yeniden sağlamasını isteyebilirsiniz.

  Alternatif olarak, sorunu diğer seçenekler ve resmi öneriler için Samsung Support'a yükseltebilirsiniz. Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzda yeni bir yazılım (Android) güncellemesi yükledikten sonra sorun başlarsa, bu son seçenekler arasında göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumda, kesintili Wi-Fi bağlantısı, düzeltme eki gerektiren diğer güncelleme sonrası konular arasında etiketlenebilir.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca size yardımcı olabilecek mesajlar:

  • Çok yavaş çalışan bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Galaxy A6 2018'inizde göndermeyeceğiniz MMS'leri nasıl çözebilirsiniz, MMS gönderme başarısız oldu [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonun donmasını veya gecikmesini önleme özelliği (kolay adım)
  • SD kartını algılamama hatası veren bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımda)
  • Samsung Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzda ekran titremesi sorunu nasıl giderilir (kolay adımlar)