Samsung Galaxy A6 2018'inizde göndermeyeceğiniz MMS'leri nasıl çözebilirsiniz, MMS gönderme başarısız oldu [Sorun Giderme Kılavuzu]

Multimedya Mesajları, fotoğraflardan, videolardan, grup mesajlarından veya ekte gönderilen herhangi bir metinden oluşan mesajlardır. MMS'in telefonunuzda çalışması için bir veri bağlantısı gereklidir. Bu, telefonunuzun MMS mesajlarını alabilmesi ve alabilmesi için hücresel veri ağına bağlı olması gerektiği anlamına gelir. Üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, yine de MMS'i hücresel veri bağlantısı yerine Wi-Fi Internet üzerinden kullanabilirsiniz. Belirtilen tüm şartlar yerine getirildiği sürece, MMS gerektiği gibi düzgün çalışmalıdır. Aksi halde, MMS'in gönderilmesine ve alınıp verilmemesine neden olabilecek yazılım hatalarını gidermeniz gerekir.

Bu yazıda ele alınan Samsung Galaxy A6 2018 smartphone cep telefonu ile ilgili bir sorun. Bu aygıta sahipseniz ve MMS iletileri gönderiyor veya alıyorsanız sorun yaşıyorsanız, bu bağlam size yardımcı olabilir. Sonunda yaşadığınız sorunu gidermek istediğinizde, aşağıda belirttiğim basit çözümlere ve çözümlere başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • MMS gönderemeyen Galaxy A6 2018 ile ilgili sorunlar nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Galaxy A6 2018'inizi yeniden başlatın
  • İkinci çözüm: Mesajlaşma uygulamasından önbelleği temizle
  • Üçüncü çözüm: Galaxy A6 2018'in önbellek bölümünü silin
  • Dördüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın
  • Beşinci çözüm: Galaxy A6 2018'inizde fabrika varsayılan ayarlarını geri yükleyin
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Menü görünene kadar Güç düğmesine basın.
  • Ardından, Güç Kapalı seçeneğine dokunun .
  • 30 saniye sonra, cihaz yeniden başlayana kadar Güç düğmesine tekrar basabilirsiniz.
  • Ya da, telefon yeniden başlatılana kadar Güç düğmesine ve Yanaşma düğmesine aynı anda basıp basılı tutarak bir güç yeniden başlatmayı yapabilirsiniz.
  • Telefonunuzun tamamen yeniden başlatılmasını sağlayın, ardından mesajlaşma uygulamasını yeniden başlatın ve MMS gönderip alma işlemini tekrar deneyin. Sorun devam ederse, bir sonraki olası çözümü deneyin.

   İkinci çözüm: Mesajlaşma uygulamasından önbelleği temizle

   Mesajlaşma uygulamasında önbellek olarak saklanan geçici veriler, bazı faktörler nedeniyle bozulabilir ve bu olduğunda, mesajlaşma hizmetlerinin yanlış gitmesi için daha yüksek bir şans vardır. Bunu devre dışı bırakmak için, aşağıdaki adımları uygulayarak uygulama önbelleğini temizleyin:

   1. Ayarlar'a gidin.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Uygulama yöneticisi'ne dokunun .
   4. İndirilenler bölümüne gidin.
   5. Ardından, kullanmakta olduğunuz Mesajlaşma uygulamasını seçmek için dokunun. Ya da tüm uygulamalardan önbelleği temizlemek için, bunun yerine tüm dokunun.
   6. Önbelleği temizle'ye dokunun .
   7. Önbelleği temizlemeniz yardımcı olmazsa verileri temizleyebilirsiniz. Sadece aynı adımları izleyin ve ardından Verileri temizle seçeneğini seçin .

   Ancak verileri temizlemek, kaydedilmiş dosyalar, profiller ve diğer bilgiler dahil olmak üzere mesajlaşma uygulamasında saklanan tüm kişisel verilerinizi siler. Telefonunuzu yeniden başlatın ve göndermek ve almak için bir test MMS mesajı oluşturun.

   Üçüncü çözüm: Galaxy A6 2018'in önbellek bölümünü silin

   Uygulama önbelleğini ve verileri temizlemezseniz, daha sonra Galaxy A6 2018'inizde önbellek bölümünü silmeyi deneyebilirsiniz. Bu, telefonunuzun mesajlaşma işlevlerinde, özellikle de MMS'de çakışmalara neden olanları da içeren önbellek dosyalarını sistem klasörlerinden temizleyecektir. İşte böyle yapıldı:

   1. Cihazınızı tamamen kapatın.
   2. Ardından Güç ve Sesi Yükselt düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
   3. Android ekranı belirdiğinde ve Telefon Kurtarma modundayken düğmeleri serbest bırakın .
   4. Belirli seçenekler arasında Silme Parçası Bölümünü kaydırmak ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   5. Telefonun önbelleğini sistem bölümünden silme işlemini bitirene kadar bekleyin. Daha sonra Reboot sistemi şimdi vurgulanmış seçeneğini göreceksiniz.
   6. Son olarak, telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

   Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve ardından MMS gönderme ve alma işlevlerinin yedeklendiğini ve amaçlanan şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve görmek için mesajlaşma uygulamasını başlatın. Aksi takdirde, sıfırlama gerçekleştirmeyi düşünmeniz gerekebilir.

   Dördüncü çözüm: Galaxy A6 2018'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın

   Ağ ve sunucu ayarlarını olası tetikleyicilerden uzak tutmak için, telefonunuzdaki varsayılan ağ yapılandırmalarını geri yüklemek için bir ağ ayarlarının sıfırlanmasını deneyebilirsiniz. Bu, gerekli seçenekleri uygun şekilde yeniden yapılandırmanıza izin verir. Bu, ağ ayarlarında değişiklik yaptıktan veya yeni bir yazılım güncelleme yüklemesini izledikten sonra MMS çalışmayı durdurduysa sorunu çözebilir. Bazı güncellemeler, otomatik olarak ağ ayarlarının önüne geçer ve sonuçta hatalara yol açar. O zaman yapman gereken şey o zaman:

   1. Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel yönetim'e gidin ve dokunun .
   3. Sıfırla'ya dokunun.
   4. Verilen seçeneklerden ağ ayarlarını sıfırla'yı seçin.
   5. Gerekirse, devam etmek için ekran kilidini PIN veya şifresini girin.
   6. Daha sonra eylemi onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

   Sıfırlama bittiğinde telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Tamamen açılıncaya kadar bekleyin, ardından hücresel veri ve Wi-Fi ağını etkinleştirin. Bunun, telefonunuzdaki MMS sorununu çözüp çözmediğine bakın.

   Beşinci çözüm: Galaxy A6 2018'inizde fabrika varsayılan ayarlarını geri yükleyin

   Son çare olarak, karmaşık hatalar ve MMS hatasının devam etmesine neden olan kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi silmek için bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu sıfırlama, dahili belleğe kaydedilen tüm kayıtlı verileri ve kişisel bilgileri de siler. Devam etmek isterseniz, kritik verilerinizi önceden yedekleyin. İşte nasıl çalışır:

   1. Ayarlar'a dokunun.
   2. Bulut ve hesaplara git .
   3. Yedekle ve geri yükle'ye dokunun .
   4. Tercih ederseniz Verileri yedekle ve Geri yükle seçeneklerini işaretleyin. Verileri sıfırlamadan önce yedeklemek isterseniz onu açabilirsiniz. Aksi takdirde, onları kapalı bırakın.
   5. Ardından Ayarlar'a geri dönün.
   6. Genel yönetim'e dokunun .
   7. Sıfırla'ya dokunun.
   8. Fabrika verilerine sıfırla'yı seçin .
   9. Daha sonra devam etmek için Cihazı sıfırla'ya dokunun.
   10. Son olarak, eylemi onaylamak için Tümünü sil öğesine dokunun.

   Genellikle yazılım hataları, donanım hasarına atfedilmedikçe bir ana sıfırlamadan sonra çözülür. Sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için bir test MMS mesajı oluşturun, ardından telefonunuza göndermeyi ve almayı deneyin. Eğer işe yarıyorsa, sen iyisin. Aksi takdirde diğer seçenekleri göz önünde bulundurun.

   Diğer seçenekler

   Daha fazla yardım ve diğer seçenekler için sorunu iletmek için şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. MMS'in aktif hesap hizmetlerine dahil edildiğini doğrulayın ve emin olun.

   MMS servisleri, Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzda yeni bir Android yazılım sürümü yükledikten sonra çalışmayı durdurduysa, bu sorunu Samsung Destek Birimi'ne bildirerek, bir sonraki güncelleme düzeltme ekinde belirtilen diğer öncelikli sorunların arasında yer almasını ve bunlara eklemesini sağlayabilirsiniz.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

   • Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonun donmasını veya gecikmesini önleme özelliği (kolay adım)
   • SD kartını algılamama hatası veren bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımda)
   • Samsung Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzda ekran titremesi sorunu nasıl giderilir (kolay adımlar)
   • Samsung Galaxy A6 2018'in PC tarafından tanınmaması durumunda ne yapmanız gerekir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Siyah ekran üzerinde sıkışmış bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
   • Facebook uygulaması Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzda çökmesini engelliyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)