Samsung Galaxy A6 (2019) akıllı telefonunuzdaki ekran titremesi sorunu nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Mobil cihazlarda ekran titremesi sorunları, sahte uygulamalar gibi bir yazılım aksaklığından veya harekete geçen telefon sisteminden kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, uygun şekilde yapılandırılmamış belirli ekran ayarları nedeniyle bir aygıt ekranı titriyor. Ayrıca, multimedya dosyaları veya karmaşık uygulamalar açıldığında veya yüklendiğinde telefon ekranının titrediği durumlar da vardır. Ve en kötü durumlarda, özellikle ekran bileşenlerinde diğer donanım hasarı belirtileri arasında ekran titremesi meydana gelir.

Bu yazıda, vurgulanan sorun giderme prosedürleri ve genel çözümlerle birlikte Samsung Galaxy A6 (2018) akıllı telefonda geçen bir sorun var. Yeni Samsung cihazınızda aynı sorunu çözme konusunda yardım ararken bu sayfaya geldiyseniz, bu adım size yardımcı olabilir. Bu nedenle, okumaya devam edin ve yardım alın.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A6 2018’de ekran titremesi sorunları nasıl giderilir

Bir takım sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmek için zaman ve çaba harcamadan önce, telefonunuzun ekranını görünür hasar belirtileri açısından inceleyin. Cihazınızı daha önce düşürdüyseniz veya yanlışlıkla ıslattıysanız, bu bir zorunluluktur. Fiziksel veya sıvı hasar belirtileri varsa, onarım / servis gerekli olacaktır.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Telefon ekranınız için ilk kez garip davranıyorsa, telefonun işletim sistemi olmasa bile muhtemelen uygulamalarınızdan herhangi birinde rastgele bir aksaklık olur. Ekranda titreme belirtisi ile gösterilenler de dahil olmak üzere rastgele yazılım hataları için şiddetle tavsiye edilen basit bir çözüm, cihazınızda yumuşak bir sıfırlama veya yeniden başlatmadır. Küçük yazılım hatalarını düzeltmenin yanı sıra, yazılımdan sıfırlama ayrıca dahili belleğin bir miktar alanını da temizler. Bu daha yumuşak ve daha hızlı bir performans sağlar. İşte böyle yapılır:

  Galaxy A6 2018’inizi yumuşak sıfırlamak veya yeniden başlatmak için, menü görünene kadar Güç düğmesine basmanız ve ardından Kapat seçeneğine dokunmanız yeterlidir. 30 saniye sonra, cihaz yeniden başlatılana kadar Güç düğmesine tekrar basabilirsiniz.Alternatif olarak, telefon yeniden başlatılana kadar yan taraftaki Güç düğmesini ve Ses Seviyesini Azalt düğmesini basılı tutabilirsiniz.

Yazılımdan sıfırlama, cihazınızın dahili belleğinde saklanan verileri etkilemez. Bununla birlikte, yedek oluşturmanıza gerek yoktur.

İkinci çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını kapatmaya / çıkmaya zorlayın.

Arka plan uygulamaları, son zamanlarda kullandığınız ve kapatmadığınız uygulamalardan oluşur. Uygulamaların arka planda çalışmasını sağlamak, uygulama önizlemeleri arasında geçiş yapabileceğiniz için çoklu görev söz konusu olduğunda avantaj sağlarken, bu uygulamaların çökmesi veya başlamaması için zaman gelecektir. Bu olduğunda, diğer uygulamaların veya hatta telefon sisteminin çalışmasının etkilenme olasılığı daha yüksektir. Sonuç olarak, cihazınız hatalı davranma eğilimi gösterir ve uğraştığınız titreyen ekran kalıcı semptom olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, tüm arka plan uygulamalarını şu adımlarla çıkmaya zorlayın:

  Telefonunuzdaki Son Uygulamalar menüsünü başlatın. Son kullanılan uygulamaların bir listesi görünecektir.Bir uygulamaya gidin, ardından kapatmak için yukarı kaydırın.Aynı arka plan uygulamalarının geri kalanına da uygulayın.

Tüm arka plan uygulamalarını kapatmayı bitirdiğinizde Galaxy A6 (2018) cihazınızı yeniden başlatın. Bu, telefonunuzun dahili belleğini ve işletim sistemini de yenileyecektir.

Üçüncü çözüm: Güvenli moda geçin ve uygulamaları teşhis edin.

Galaxy A6 (2018) cihazınızdaki ekran titremesi sorununun üçüncü taraf uygulamalarınızdan veya indirilen içeriklerinizden kaynaklanmadığından emin olmak için telefonunuzu güvenli modda önyüklemeye çalışın. Tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır veya güvenli moddayken çalışmasına izin verilmez, bu nedenle bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanıp suçlanmayacağını belirlemeniz daha kolay olacaktır. Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzda güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Telefon titreşene ve Samsung logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun, ardından Güç düğmesini serbest bırakın. Samsung Galaxy logosu hala ekrandayken Sesi Kısma düğmesine basın. Altta Güvenli Mod görünene kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun Ana ekranın veya kilit ekranının sol köşesinde.

Güvenli modda çalışırken ekran titremiyorsa, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığını söylemek güvenlidir. Telefonunuza indirdiğiniz en son uygulama veya içerik olabilir. Bu noktada, sorun çözülene kadar uygulamaları tek tek kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Dördüncü çözüm: Uygulamaları ve telefon yazılımlarını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri, özellikle bazı hatalar veya kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa, Galaxy A6’nızda (2018) ekran titremesi sorununu çözmenin anahtarı olabilir. Yeni özellikler getirmenin yanı sıra, güncellemeler ayrıca belirli Galaxy cihazlarında çeşitli yazılım sorunlarına neden olan mevcut hatalardan ve kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için güvenlik yamaları ekler. Yazılım güncellemelerinin yanı sıra, uygulama güncellemelerinin yüklenmesi, özellikle telefonunuzun üzerinde çalışmakta olduğu mevcut platform veya işletim sistemiyle uyumlu olmayan bir üçüncü taraf uygulamasıyla ilgisi varsa da yardımcı olabilir.

Galaxy A6 (2018) cihazınızdaki mevcut uygulama güncellemelerini manuel olarak nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuzun Wi-Fi İnternet’e bağlı olduğundan emin olun. Play Store’a gidin ve ardından Menü’yü tıklayın. Uygulamalarım ve Oyunlarım üzerine dokunun. Uygulamaları ayrı ayrı güncellemek için üzerine dokunun.

Uygulama güncellemeleri yüklemesini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin ve ardından bittiğinde cihazınızı yeniden başlatın.

Cihazınız için kullanılabilir yazılım (Android) güncellemesini kontrol etmek için Ayarlar-> Cihaz hakkında -> Yazılım güncellemesi -> Şimdi güncelle veya Ayarlar -> Yazılım güncellemesi -> Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine gidin.

Yine, telefonunuzun İnternet’e bağlı olduğundan emin olun. Veya telefonunuzu bir bilgisayarda da güncelleyebilirsiniz. Yeni sistem güncellemesinin getirdiği son değişikliklerin doğru bir şekilde uygulandığından emin olmak için güncelleme bittiğinde cihazınızı yeniden başlatmayı veya yumuşak bir şekilde sıfırlamayı unutmayın.

Beşinci çözüm: Galaxy A6 (2018) cihazınızı fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın.

Son çare olarak, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve ardından yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Sorun, telefon sisteminde karmaşık hatalara neden olabilecek bazı ciddi hatalar veya kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa bu gerekli olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama, kişisel verileriniz, özelleştirilmiş ayarlarınız, indirilen uygulamalar ve diğer içeriklerin yanı sıra zorlu hatalarla birlikte cihazınızdaki her şeyi siler. Bu sıfırlamaya devam etmek isterseniz, tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, böylece daha sonra kurtarabilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Tamamlandıktan sonra, aşağıdaki adımlara devam edebilirsiniz:

  Cihazınız kapalıyken, Güç, Ev ve Sesi Açma düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Android ekranı göründüğünde ve telefon Kurtarma modunda yüklendiğinde düğmeleri bırakın. Verileri Sil / Fabrika seçeneğini vurgulamak için Sesi Kıs düğmesine basın Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Fabrika verilerine sıfırlama tamamlandığında, Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneği vurgulanır. Son değişiklikleri uygulamak ve işletim sistemini yenilemek için cihazınızı onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Cihazınızın sistem sıfırlamasını tamamlamasını bekleyin ve ardından kendi kendine yeniden başlar. Tamamen önyüklendiğinde, ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Servis / Onarım Seçeneği

Yukarıda belirtilen prosedürlerden herhangi biri, fiziksel veya sıvı hasarı olmadığı sürece Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzdaki yazılımla ilgili ekran titremesi sorununu çözebilmelidir. Bununla birlikte, telefon ekranınızın tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için son umudunuz teknik servis veya onarımdır. Cihazınız hala garanti kapsamındaysa servis garantisi veya ünite değişimi için boşuna unutmayın. Garanti için nasıl yararlanacağınız ve daha sonra ne yapacağınız konusunda daha fazla yardım istemek için operatörünüze veya Samsung Destek’e başvurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A6 2018’iniz PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook uygulaması Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzda kilitlenmeye devam ederse ne yapmalı (kolay adımlar) Takılan bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefonu nasıl düzeltilir? siyah ekran ölüm (kolay adımlar) Nasıl düzeltilir Samsung Galaxy A6 2018’inizde SIM kart hatası yok (kolay adımlar) Samsung Galaxy A6 2018’in metin (SMS) mesajları gönderemeyen veya alamayan düzeltmesi (kolay adımlar) Ne yapmalı Samsung Galaxy A6 2018’iniz şarj olmuyorsa (kolay adımlar) Açılmayacak Samsung Galaxy A6 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)