Samsung Galaxy A6 2019’da SIM kart hatası nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Telefonunuz SIM kartı okuyamaz veya tanıyamazsa, bunu söyleyen bir hata mesajı verir. Görüntülenecek ilgili hatalar arasında Servis yok, Geçersiz SIM, SIM kart algılanmadı ve SIM kart hatası var. Bu yazıda, yeni Samsung Galaxy A6 2018’de SIM kart yok hatası var.

Telefonunuzun neden SIM kart yok hatası sormaya devam etmesinin yalnızca iki olası nedeni olabilir. SIM kart hasarlı (gevşek değilse) veya yazılım hatası, hatanın oluşmasını tetikler. Bunu söyledikten sonra, telefonunuzda aynı hatayla karşılaştığınızda bu iki faktörü göz önünde bulundurun. Ancak SIM kartınızı değiştirmeden önce, cihazınızın SIM kart yok hatası göstermeye devam etmesine neden olabilecek yazılım sorunlarını gidermeye çalışın. Bu sonraki çözümleri ek girdiler olarak düşünün.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Galaxy A6 2018’inizi yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).

Cihazınızda SIM kart yok hatası ile ilk kez karşılaşıyorsanız, bu sadece bir cihazın yeniden başlatılması veya yumuşak sıfırlama ile kolayca çözülebilecek rastgele bir aksaklık olabilir. İşte yapmanız gerekenler:

  Güç düğmesine basın ve menü seçeneği görünene kadar birkaç saniye basılı tutun. Ardından, verilen seçeneklerden Yeniden Başlat’ı seçin.Alternatif olarak, ekran kapanana kadar Güç düğmesine basabilir ve yaklaşık 30 saniye sonra tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basabilirsiniz.

Yazılımdan sıfırlama, telefondaki yazılım hatalarından kaynaklanan küçük sorunlara yönelik en basit etkili çözümdür. Bu, dahili belleğe veya cihazınıza kaydedilen verileri ve kişisel bilgileri etkilemez, bu nedenle işlem sırasında hiçbir şey kaybetmezsiniz.

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

Cihazınız SIM kartınızı algılayamayabilir ve SIM kart gevşek olduğu veya düzgün oturtulmadığı için SIM kart yok hatası verir. Bunun altında yatan nedenin olmadığından emin olmak için, aşağıdaki adımları uygulayarak SIM kartı Galaxy A6 2018’inize çıkarıp yeniden takabilirsiniz:

  Çıkarma pimini (SIM çıkarma aracı) SIM kart tepsisindeki küçük tutma yerine takın. Cihazınıza zarar vermemek için pimin deliğe dik olduğundan emin olun. Hafif bir tık sesi duyduğunuzda, tepsi dışarı çıkar. Tepsiyi yavaşça yuvadan dışarı çekin. SIM kartı tepsiden çıkarın ve gözle görülür hasar olup olmadığını kontrol edin. Her şey iyi görünüyorsa, SIM kartı altın renkli temas noktaları aşağı bakacak şekilde tepsiye geri yerleştirin. SIM kart tepsisini tekrar SIM kart tepsisi yuvasına takın. Kapatmak için tepsiyi yerine itin. Cihaza su ve toz girmesini önlemek için sıkıca kapatıldığından emin olun.

Her şeyi yerine yerleştirip güvenli hale getirdikten sonra telefonunuzu açın. Bunun hatayı düzeltip düzeltmediğine bakın.

Üçüncü çözüm: Galaxy A6 2018’inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Özellikle ağ işlevleriyle ilişkili olanlar için geçersiz ayarlar, telefonunuzda benzer hataları da tetikleyebilir. Bu genellikle yeni yazılım güncellemeleri veya dosyaları uygulandığında olur. Bazı güncellemeler mevcut ayarlarınızı otomatik olarak geçersiz kılar ve sonuçta bu da dahil olmak üzere hatalarla sonuçlanır. Cihazınızı otomatik güncelleme yapacak şekilde ayarladıysanız, ağ ayarlarını sıfırlamanız ve ağ seçeneklerinizi aşağıdaki adımlarla manuel olarak yeniden yapılandırmanız gerekebilir:

  Uygulamalar çekmecesini açın.Ayarlar’a dokunun. Sistem’e dokunun. Sıfırlama Seçenekleri’ne dokunun. WiFi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla seçeneğini seçin.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzu tekrar İnternet’e bağlamak için kablosuz ağlarınızı ayarlamanız gerekir.

Dördüncü çözüm: Galaxy A6 2018 yazılımınızı mevcut en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri ayrıca telefondaki yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu mevcut sorunları gidermek için hata düzeltmelerini entegre eder veya düzeltme ekini giderir. Galaxy A6 2018 yazılımınızı henüz güncellemediyseniz, aşağıdaki adımlarla bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz:

  Uygulamalar tepsisini açın.Ayarlar’a dokunun.Yazılım Güncelleme’ye dokunun.Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğini seçin. Cihazınızın güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin.Bir güncelleme varsa, bir güncelleme bildirimi göreceksiniz. Tamam’a dokunun ve güncelleme dosyasının indirilmesini ve yüklenmesini teşvik etmek için Başlat’ı seçin. Yeniden başlatma mesajı göründüğünde, cihazınızı yeniden başlatmak ve son yazılım değişikliklerini uygulamak için Tamam’a dokunun.

Son değişiklikleri uygulamak ve telefon sisteminizi yenilemek için daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Beşinci çözüm: Galaxy A6 2018’inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).

Düzeltmek için önceki tüm yöntemleri tükettikten sonra hata devam ederse, genellikle tam bir sistem sıfırlaması veya ana sıfırlama gerekir. Galaxy A6 2018’in SIM kartı okumasını engelleyen daha karmaşık bir sistem sorunu olabilir. Bu, ana sıfırlama gibi daha gelişmiş bir çözüme ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir. Bu sıfırlamanın, kişisel bilgileriniz ve dahili belleğe kaydedilen diğer kritik veriler de dahil olmak üzere cihazınızdaki her şeyi sildiğini unutmayın. Devam etmek isterseniz, tüm önemli verilerinizi önceden yedekleyin. Ardından, her ayarlandığınızda şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel Yönetim öğesine dokunun ve öğesine dokunun ve Sıfırla öğesine dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçeneğini seçin. Uyarı mesajını okuyun ve gözden geçirin, ardından devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlamayı onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun.

Alternatif olarak, donanım tuşlarını kullanarak Galaxy A6 2018’inizdeki Android kurtarma menüsünden fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yanıt vermeyen bir cihazı sıfırlamak için bu yöntem önerilir, ancak telefonunuzu bu şekilde sıfırlamayı tercih ederseniz yine de uygulanabilir. Her iki sıfırlama yöntemi de veri kaybına neden olur.

Diğer seçenekler

Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuz, geçerli tüm geçici çözümleri ve olası çözümleri gerçekleştirdikten sonra hala bir SIM kart hatası göstermiyorsa, hizmeti tercih etmeyi düşünmelisiniz. SIM kart veya diğer ilgili donanım bileşenleri hasar görmüş olabilir ve bu nedenle biraz onarılması gerekebilir. Bununla birlikte, cihazınızı en yakın Samsung servis merkezine götürün ve yetkili bir teknisyene kontrol ettirin.

Alternatif olarak, daha fazla yardım ve öneriler için cihaz operatörünüzle iletişim kurabilirsiniz. Gerekirse servis veya değiştirme garantisi için boşuna unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A6 2018 şarj olmuyorsa ne yapmalı (kolay adımlar) Açılmayacak Samsung Galaxy A6 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Şarj edilmeyen bir Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir? Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A8 2018’inizde SD kart algılanmadı hatası nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy A8 2018’inizde kalmaya devam eden Wi-Fi bağlantısı nasıl düzeltilir (kolay adımlar)