Samsung Galaxy A6 Hücresel Şebeke Kullanılabilir Hatası Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A6’ya sahip okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. 5.6 inçlik Super AMOLED ekran, 16MP arka kamera ve 4GB RAM’e sahip Exynos 7870 işlemci de dahil olmak üzere çok iyi özelliklere sahip, yakın zamanda piyasaya sürülen premium orta sınıf bir model. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A6 hücresel ağ yok hatasıyla mücadele edeceğiz.

Bir Galaxy A6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy A6 Hücresel Şebeke Kullanılabilir Hatası Nasıl Onarılır

Sorun: Yardımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Sorun bilgilerim aşağıdaki gibidir. Telefonum, geçen ay ABD’de satın aldığım ve şimdiye kadar hiçbir problemi olmayan bir galaksi A6. Yazdığım bir numarayı aramaya çalıştığımda, Hücresel Şebeke Yok diyor. Arama yapmak için bir kablosuz ağa bağlanın. Adres defterimden bir şey ararsam çalışır. Çok seyahat ediyorum ve bu sorun yerel sim kartlarını kullanarak Avustralya, Dubai ve Singapur’da devam etti. Şimdiye kadar sorun giderme: volte’u kapatmaya çalıştı, ancak bunun için ayarları bulamıyorum. Avustralya’da taşıyıcı konuştu ve taşıyıcı tarafında arama wifi kapattı ve hala sorun vardı. Ağ sıfırlaması ve telefon sıfırlaması yaptım (tam silme değil). Sim kartlarını başka biriyle değiştirdim ve sim telefonumda çalıştı ve telefonuma koyduklarında simlerinin de aynı sorunu vardı. Uygulamalara gittim ve wifi çağırma uygulamasının manuel olarak durmasını sağladım. Yukarıdakilerin hiçbiri yardımcı olmadı. Ne yapacağım için bir kaybım var.

Çözüm: Sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce telefonu indirip yüklemenizi öneririm.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yumuşak bir sıfırlama yaparak telefonu yeniden başlatmaktır. Bu, telefon yazılımını yenileyecek ve genellikle bu sorunu çözecektir.

    Güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun. Kapat’a dokunun. Kapat’a dokunun. Cihaz tamamen kapandığında, yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu, önbellek ve geçici dosyaların cihazdan silindiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Tekrar açmak için Güç düğmesini basılı tutun.

Telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Cihazın telefon uygulamasında genellikle bozulabilecek önbellek verileri bulunur. Bu olduğunda, telefon görüşmeleri yaparken sorunlarla karşılaşırsınız. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeyi denemelisiniz.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar’a gidin, ardından UygulamalarGüvenli Tüm uygulamalar seçili (sol üst) öğesini bulun ve Telefon uygulaması üzerine dokunun, ardından Depolama uygulaması öğesine dokunun. Ana Ekran’a gidin, ardından Ayarlar- Cihaz bakımı – Depolama’ya ŞİMDİ TEMİZLE üzerine dokunun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmaktır.

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle önbelleğe alınmış verileri cihazdaki özel bir bölümde saklar. Bu veriler, uygulamaların daha iyi bir mobil deneyim için daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda gerçekleştirmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları serbest bırakın (‘ Sistem güncellemesi yüklendiğinde, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.