Samsung Galaxy A6 Nasıl Onarmaz?

#Samsung #Galaxy # A6, bu yıl piyasaya sürülen ve 5,6 inçlik Super AMOLED Infinity Ekranı kullanan en yeni A serisi cihazlardan biridir. Bu, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için telefonu harika hale getiren canlı bir çözünürlüğe sahip geniş bir ekrandır. 4GB RAM ile birleştirilmiş olan Exynos 7870 işlemci sayesinde en zorlu uygulamaları bile kullanabiliyor. Bu, sağlam bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy A6'nın sorunu ele almadığını ele alacağız.

Bu konuda bir Galaxy A6 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde çalışılmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A6 Nasıl Onarmaz?

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy A6 (2018) ile bazı şarj sorunları var. Telefon Ağustos 2018'de satın alındı ve artık ücret almayacak. Ben tam fabrika ayarlarına sıfırlama hariç tüm adımları denedim (sorun telefon kapalı olduğunda da ortaya çıkıyor). / Takarken veya telefonun yere düşmemesi durumunda yanlış bir hareket yapmadım. Donanımın neden kırılması gerektiğine dair bir neden göremiyorum. Telefon hala 1 yaşındayken, yeni bir cihaz almak zorunda kalırsam çok hayal kırıklığı olur. Başka olasılıklar görüyor musun? Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm: Bu sorunu giderme işlemine devam etmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Yeni bir güncelleme mevcutsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılan bir yumuşak sıfırlamadır.

 • Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başladığında bekleyin.

Telefon tamamen başladığında, cihazı şarj edip edemeyeceğinizi kontrol edin.

Telefonun şarj portunu temizle

Telefonun şarj olmaması durumunda, şarj portunu temizlemenin vakti, içinde toz veya moloz bulunmadığından emin olunmalıdır. Telefonun şarj portunu temizlemek için basınçlı hava kabı kullanın. Limanda bulunan partiküllerin çıkarıldığından emin olun.

Telefonu farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj edin

Bağlantı noktası temizlendikten sonra, telefonu farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı ile şarj edip edemeyeceğinizi kontrol etmeye çalışın. Bunun başka bir cihazda çalışması için test edildiğinden emin olun. Telefonun bir bilgisayar USB portundan şarj edilip edilmediğini de kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde, sorunun şarj portundaki çalışmayan bir pimden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirleyebilirsiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Yapılacak bir sonraki şey, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bir uygulamanın telefonunuzda çalışması için uygun şekilde optimize edilmediği durumlar vardır, bu da cihazda sorunlara neden olur. Bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun güvenli modda başlatıldığından sadece önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verilir. .

 • Cihazı kapat.
 • Güç tuşunu ekranın üstünde cihaz adıyla basılı tutun.
 • Ekranda 'SAMSUNG' görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
 • 'Güvenli Mod' gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Telefonu bu modda yükleyebiliyorsanız, sorun, indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırla

Göz önünde bulundurmanız gereken son bir sorun giderme adımı, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürecektir. Telefonda saklanan verilerin bu işlemde silineceğini unutmayın.

 • Telefonu kapat.
 • Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuza sıfırlama işleminden sonra henüz yükleme yapmayın, bunun yerine şarj olup olmadığını kontrol edin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir cevabı garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.