Samsung Galaxy A6 Nasıl Yazılım Güncellemesinden Sonra Yeniden Başlatmaya Devam Ediyor

#Samsung #Galaxy # A6, geçen yıl piyasaya sürülen, A serisi cihazların en yeni üyelerinden biri olan bir orta menzilli android cihazıdır. Bir Alüminyum gövdede 5.6 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip, uygun fiyatlı bir akıllı telefon. Kaputun altında, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan 4GB RAM ile eşleştirilen bir Exynos 7870 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A6 yazılım güncellemesi sorunundan sonra yeniden başlatmaya devam edeceğiz.

Bu konuda bir Galaxy A6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A6 Nasıl Yazılım Güncellemesinden Sonra Yeniden Başlatmaya Devam Ediyor

Sorun: Bir yazılım güncellemesinden kısa bir süre sonra Samsung A6 rastgele yeniden başlatılmaya başladı. Batarya bir şey çekti mi ama yardımcı olmadı. Bu yüzden Googled. Web siteni buldum. Fabrika ayarlarına sıfırlama dışında yapabileceğim her şeyi denedim. Diğerlerinin oyun uygulamaları ile ilgili sorunları olduğunu hatırladım. Ben sadece 3, Solitaire, Suduko ve bir kelime uygulamasına sahibim. Yeterince, sadece onları kullandığımda yeniden başlatıldı! Hiç indirmediğim, “Oyun Optimizasyon Hizmeti” adlı bir uygulama buldum. Durmaya zorlanamadı. Kaldırma denendi. Sadece güncellemeleri kaldırmama izin verirdi. İşe yaradığını düşündüm, uygulama listesinden kayboldu. Oyun uygulamaları tekrar çalıştı. ertesi gün tekrar başlatılmaya başladı. GOS uygulaması geri geldi. Bunu birkaç gün boyunca yaptım. AT & T denilen bir sistem uygulaması olduğunu söylediler. Telefondan hiçbir şey yapamadı. Bana Best Buy’a gidip temsilcilerini ziyaret etmemi söyledi. Henüz oraya gelmedim. Ancak, oyun uygulamaları telefon yeniden başlatılmadan iki gün önce çalışmaktadır. Sürüm 8.1.0

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, ilk önce en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Oyun Optimizasyon Hizmeti uygulaması, bir Samsung sistem uygulamasıdır, yani kaldıramazsınız. Cihazla oyun oynarken pilin çabuk boşalmasını en aza indirmeye yardımcı olur.

Telefonunuz bir yazılım güncellemesinden sonra rasgele yeniden başlatılıyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla bir yazılım arızasıdır. Aşağıda listelenen bu sorun için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımlarıdır.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu, genellikle telefon dondurulduğunda veya telefon açılmadığında veya kapanmadığında yapılır ancak bu durumda telefon yazılımını yenileyeceği için de önerilir.

 • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini 12 saniye basılı tutun.
 • Güç Kısma seçeneğine gitmek için Ses kısma düğmesini kullanın.
 • Seçmek için Giriş tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen yeni indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmalısınız.

 • Telefonu kapat.
 • Güç tuşunu basılı tutun.
 • Samsung ekranda belirdiğinde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Aygıtta Güvenli Mod gördüğünüzde Ses kısma tuşunu bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Galaxy A6'nın önbellek bölümünü silin

Telefonun geçici sistem verilerinin bozulduğu durumlar vardır. Bu olduğunda, cihazınız önyüklemede sorun yaşayabilir. Şu anda olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmeyi denemelisiniz.

 • Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu KAPATIN.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Samsung Logosundan sonra, bir Android Logo ekranı görünecek, şimdi ekrana dokunun.
 • Android Recovery uygulamasındayken, "önbellek bölümünü sil" i vurgulamak için art arda “Ses kısma” ya basın
 • Vurgulanan seçeneği seçmek için “Güç” düğmesine basın
 • İşlem bittikten sonra, “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğinden emin olun ve “Güç” e basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Donanım tuşlarını kullanarak Galaxy A6'yı fabrika ayarlarına sıfırlayın

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu KAPATIN.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Samsung Logosundan sonra, bir Android Logo ekranı görünecek, şimdi ekrana dokunun.
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. Yapmanız gereken ilk şey, telefonun kendi kendine yeniden başladığını kontrol etmeye çalışmaktır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.