Samsung Galaxy A6 Sıfırlama Kılavuzu: Yazılım Sıfırlama, Ağ Ayarlarını Sıfırlama, Tüm Ayarları Sıfırlama ve Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Samsung Galaxy A6 veya herhangi bir akıllı telefonda sorun oluştuğunda ve sorunun ne olduğunu bilmiyorsanız, sıfırlama her zaman yapabileceğiniz en iyi karar olacaktır. Karşılaşabileceğiniz hemen hemen her yazılım sorununu çözebilir, bu nedenle cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmeniz zorunludur.

Bu yazıda, telefonunuzu farklı şekillerde sıfırlama konusunda size yol göstereceğim. Yazılımdan sıfırlamanın nasıl gerçekleştirileceği veya cihazınızdaki ağ ayarlarının nasıl sıfırlanacağı gibi bilmeniz gereken başka sıfırlama prosedürleri de vardır. Bu makale size şu ya da bu şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bununla birlikte, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme kılavuzumuza göz atın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A6’da Zorunlu Yeniden Başlatma veya Yumuşak Sıfırlama nasıl gerçekleştirilir

Galaxy A6’nız donmuşsa veya ölümün siyah ekranında sıkışmışsa, cihaz artık dokunuşlara veya yaptığınız herhangi bir şeye yanıt vermiyorsa bu yöntem kullanışlı olacaktır. Çoğu zaman, bu tür bir sorun bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanır ve bunun için en iyi çözüm yumuşak sıfırlamadır. Bu simüle bir pil çıkarma ve çıkarılamayan pilleri olan telefonlar buna cevap vermelidir. İşte böyle yapılır…

  Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, telefonunuzun önyüklenmesi için yeterli olacaktır, ancak bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, diğer yöntemi denemelisiniz:

  Ses kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Şimdi, ses kısma düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

İlk ile aynı, ancak bu sefer ses kısma düğmesinden sonra güç tuşuna basıldığından emin oluyoruz.

Galaxy A6’da Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Telefonunuzda ağlara veya diğer cihazlara bağlanmada bazı sorunlar varsa bunu yapmanız gerekir. Örneğin, artık Kablosuz ağa bağlanamıyorsa, Bluetooth cihazlarınıza bağlanmak için kullanılır veya eşleşmez. Tamamlandığında, ağ ayarlarının sıfırlanmasıyla aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

İşlem tamamlandıktan sonra yalnızca mobil veriler etkin bırakılacaktır, bu nedenle bölgenizdeki bir etkin noktaya bağlanmak istiyorsanız Wifi özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Telefonunuzdaki ağ ayarlarını nasıl sıfırlayabilirsiniz …

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Galaxy A6’nızdaki Tüm Ayarları Sıfırlama

Telefonunuzdaki bazı ayarları değiştirdiyseniz ve bunları varsayılan ayarlara nasıl geri döndüreceğinizi bilmiyorsanız, bu prosedür kullanışlı olacaktır. Ayrıca sıfırlamada olduğu gibi benzer efektlere sahiptir, ancak dosyalarınız ve verileriniz tamamlandığında silinmez. Yani, temel olarak, neredeyse tüm ayarlarla ve / veya yapılandırmayla başa çıkmada etkilidir ve işte böyle yapılır…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Galaxy A6 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

En popüler ve kullanılan sıfırlama prosedürüdür, çünkü kolaydır ve telefonunuzla ilgili küçük sorunlar yaşıyorsanız ve hala başarılı bir şekilde önyüklenebilirse bunu öneririz. Örneğin, telefonunuz çok yavaşladıysa veya düşük performans gösterdiğinde bu prosedürü kullanırsınız. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlandığı için, telefonunuzun dahili deposunda depolanan tüm dosyaları kaybedersiniz, böylece kaybetmek istemediğiniz önemli şeylerin bir yedeğini almanız gerekir. Bu sıfırlamanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle.Aşağıdaki kaydırıcıları istediğiniz ayara dokunun:

 

  Verimi yedekle
  Otomatik yenileme

 

  Ana Ayarlar menüsüne ulaşıncaya kadar Geri tuşuna (sağ altta) dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla üzerine dokunun. Ekranın altına gidin, ardından SIFIRLA> TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, şifreyi girin ve ardından ONAYLA üzerine dokunun. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Bu yapıldıktan sonra telefonunuzu tekrar yeni gibi ayarlamanız gerekecektir.

Galaxy A6’nızda Ana Sıfırlama nasıl gerçekleştirilir

Ana sıfırlama aslında fabrika sıfırlaması gibidir, ancak bunun için farklı bir terim kullanırız, böylece okuyucularımız ne hakkında konuştuğumuzu kolayca ayırt edebilir ve anlayabilir. Bu yöntem farklı yapılır ve telefon artık açılmıyorsa veya bellenimle ilgili bazı sorunlar olduğunda kullanışlı olacaktır. Telefonunuz artık önyükleme yapamıyorsa ve bu yordamı uygulamanız gerekecekse, telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen dosyalar silinir ve bunları alamayabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama gibi, cihazınızı bundan sonra yeni gibi kurmanız gerekir.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy A6 Yalnızca Bilgisayar USB Bağlantı Noktasından Ücretler Nasıl Onarılır Yazılım Güncellemesinden Sonra Bootloop’ta Sabitlenmiş Samsung Galaxy A6 Nasıl Onarılır Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon sıkışmış [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.