Samsung Galaxy A6, Wi-Fi’ye Bağlı Kalmayacak Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A6, piyasada bulunan ve oldukça iyi performans gösteren orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bu model bir Alüminyum gövde kullanır ve ön tarafında 5.6 inç Süper AMOLED ekran bulunur. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirildiğinde telefonun uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Exynos 7870 okta çekirdekli işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A6’nın Wi-Fi sorununa bağlı kalmayacağını ele alacağız.

Samsung Galaxy A6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A6, Wi-Fi’ye Bağlı Kalmayacak Nasıl Onarılır

Sorun: Kızım için kullanılan bir Galaxy A6 aldım. Etkinleştirilmedi, sadece wifi kullanması ve oyun oynaması için. Sorun WiFi bağlı kalmayacak olmasıdır. Farklı WiFi yayınlarını denedim Güvenli modu denedim, diğer sayfalardan statik ayarlar önerdiğimi denedim. Bağlanacak, ancak hemen bana “web sayfası kullanılamıyor” diyen ve http://hla2.safemovedm.com/webping-s.html adresindeki web sayfasının geçici olarak kapalı olabileceğini veya kalıcı olarak yeni bir sayfaya taşınmış olabileceğini belirten bir sayfa alıyorum internet adresi. Bana işe yaramayan bazı öneriler veriyor. Sayfanın altında, bundan sonra bu hotspot sağlayıcısı için Şartlar ve Koşulları otomatik olarak kabul eden bir onay kutusu var. Hiçbir şey yapmadığını kontrol ediyorum ve işaretini kaldırıyorum. Bunu kapatıyorum ve birkaç dakika sonra tarar, keser ve bağlantının kapalı olduğunu söyler. Üç kez daha taradıktan sonra wifi’yi kapatır.

Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yumuşak bir sıfırlama yaparak telefonu yeniden başlatmaktır. Bu, telefon yazılımını yenileyecek ve genellikle bu sorunu çözecektir.

  Güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun. Kapat’a dokunun. Cihaz tamamen kapandığında, yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu, önbellek ve geçici dosyaların cihazdan silindiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Tekrar açmak için Güç düğmesini basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuz ağa bağlanırken bir sorun yaşıyorsa, bu gerçekleştirilecek en iyi sorun giderme adımlarından biridir. Bunun temel olarak yaptığı şey, telefon verilerinizi silmeden telefonun ağ bağlantılarını varsayılan fabrika koşullarına sıfırlayacağıdır.

Bu durumda ne olacağı

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda listelenen adımları takip etmeniz yeterlidir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu farklı bir Kablosuz ağa bağlayın

Bazen bu soruna telefon değil, Wi-Fi ağının kendisi neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu farklı bir kablosuz ağa bağlamayı denemelisiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmaktır.

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle önbelleğe alınmış verileri cihazdaki özel bir bölümde saklar. Bu veriler, uygulamaların daha iyi bir mobil deneyim için daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.Ancak bu önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği ve cihazla ilgili sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın.Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda gerçekleştirmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘ Sistem güncellemesi yüklendiğinde, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.