Samsung Galaxy A6s MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

#Samsung #Galaxy # A6s, geçen yıl piyasaya sürülen, aynı zamanda şirket tarafından yapılmamış ilk Samsung telefonu olarak bilinen, orta sınıf bir Android akıllı telefon modeli. Üretimi, Xiaomi cihazlarını yapan aynı şirkete dış kaynak olarak tedarik edildi. Bu telefon, 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç Süper AMOLED ekrana sahiptir. Kaputun altında, cihazın birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasına izin verecek kadar 6GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 660 işlemcisi var. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Samsung Galaxy A6 ile MMS gönderemiyoruz.

Bir Samsung Galaxy A6 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A6s MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Güncelleme yüklendikten sonra aşağıda listelenen adımlara ilerleyin.

Telefonunuzun MMS gönderebilmesi ve alabilmesi için öncelikle iki şartı sağlaması gerekir. Bu koşullardan biri, telefonun aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olması ve iyi bir mobil veri sinyaline, tercihen LTE’ye sahip olduğundan emin olmalısınız. İkinci koşul, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olmasıdır. Bu ayarlar her operatör için benzersizdir, bu nedenle telefon ayarlarınızı operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırdığınızdan emin olun.

Cihazınız her iki koşulu da karşılıyorsa ancak aynı sorunu yaşıyorsanız, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama işlemini yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılır, ancak bu durumda da önerilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen bu soruna kısa mesaj uygulamasındaki bozuk veri neden olabilir. Bu durumda, önbelleği temizlemek ve bu uygulamanın verileri yardımcı olacaktır.

    Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. VERİLER> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Samsung Galaxy A6 cep telefonunun MMS gönderememesi durumunda, bu modda oluşmazsa, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanmış olmasıdır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Hala Samsung Galaxy A6’ların MMS gönderemediğini sorun yaşıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde yalnızca Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon açıldığında, MMS göndermeden önce cihazın APN ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.