Samsung Galaxy A7 (2017) cihazınızı yeniden başlatmaya / yeniden başlatmaya devam etmeyi nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]

Rastgele yeniden başlatmalar, ciddi bir ürün yazılımı sorununun işaretidir. Bir bellenim güncellemesinden sonra daha sık gerçekleşmezler, ancak kilitlenmeye devam eden üçüncü taraf uygulamaların da açıklanamayan yeniden başlatmalara neden olacağı durumlarla karşılaştık. Samsung Galaxy A7’ye sahip olan okuyucularımızdan oldukça fazla şikayet aldık, bu yüzden bu sorunu ele almamız gerekiyor.

Bu yazıda, yeniden başlatılmaya veya yeniden başlatılmaya devam eden A7’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun ne hakkında olduğunu bilmiyoruz, bu yüzden telefonunuzun yeniden başlatılmasının nedenini kolayca belirleyebileceğimiz bir noktaya gelene kadar tüm olasılıklara bir göz atacağız ve bunları tek tek dışlayacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir endişeniz varsa, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıda okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermemize geçmeden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık bildirilen sorunları ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve çözümleri kullanın. Sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bize ihtiyacımız olan bilgileri verin, sorununuzu çözmenize yardımcı olalım.

Kendi kendine yeniden başlatılmaya devam eden Galaxy A7 sorun giderme

Sorun: Artık telefonumu normal şekilde kullanamıyorum çünkü zaman zaman kapanıyor ve hiçbir şey yapmadan tekrar açılıyor. Kendi kendine yeniden başlar ve nedenini bile bilmiyorum. Telefonum bir Galaxy A7 ve hala benimle neredeyse 3 ay var, bu yüzden birkaç yüz dolar ödediğimi bilerek gerçekten sinirli hissediyorum, ancak şimdi bu sorun nedeniyle düzgün bir şekilde kullanamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misin?

Sorun Giderme: Bu tür bir sorun ilk kez ortaya çıktığında, bunun telefonla ilgili geçici bir sorun olabileceğini düşünürsünüz. Sonra tekrar olduğunda özellikle telefon yeniden başlatıldığında önemli bir şey yaparken rahatsız hissetmeye başlayacaksınız. Her zamankinden daha sık meydana geldiğinde, o zaman hayal kırıklığı devreye girer ve bazen telefon hala yeniyse bazen biraz panikleyebilirsiniz.

Galaxy A7’nin sahiplerinden sadece birkaç tane alsak da, aslında okuyucularımızdan bu sorunla ilgili oldukça fazla rapor aldık. Bununla birlikte, şu anda bu sorundan rahatsız olan okuyucularımızın yararına bu sorunu ele almamız gerektiğini düşünüyoruz. Tüm söylenenlerle, işte bu konuda yapmanız gerekenler:

1. Adım: Tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakıldığında telefonun kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını öğrenin

Açıkçası, bu sorunun telefonunuza yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan biri veya bazılarından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Telefonu güvenli modda çalıştırarak, telefonunuzdaki tüm üçüncü taraf öğeleri devre dışı bırakmış olursunuz. Bu soruna bunlardan biri neden oluyorsa, sorun bu modda oluşmamalıdır. Böylece, telefonunuzu güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. ‘SAMSUNG’ ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu bu modda yeniden başlatmanız sorunu çözmez, ancak soruna neden olan veya üçüncü taraf uygulamalar ise size bir ipucu verecektir. Bu nedenle, güvenli moddayken, performansta bir fark olup olmadığını ve telefonun kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için telefonunuzu yakından izleyin.

Telefonun bu modda kendi kendine yeniden başlatmadığını varsayarsanız, yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazılarının bu soruna neden olduğu anlamına gelir. Bu durumda, hangi uygulamanın olduğunu bilmediğimizden, güncellenmesi gereken uygulamalar olup olmadığını öğrenmeye çalışın ve bazıları güncelliğini yitirmiş olabilir:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. ve ardından tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Bununla birlikte, soruna neden olduğunu düşündüğünüz bazı uygulamalarınız varsa, önbelleklerini ve verilerini ve çalışmayan eif’lerini temizleyerek bunları tek tek sıfırlamanız gerekir, bunları kaldırmak için bunları kaldırmanız gerekir. bundan sonra telefon mükemmel çalışıyor.

Galaxy A7’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy A7’nizden uygulamaları kaldırma

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun.

Sorunun çözülüp çözülmediğini onaylamak için telefonunuzu birkaç kez yeniden başlatmanız gerekebilir ve tüm bunları yaptıktan sonra telefonun kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını bilmek için gözleminize devam etmeniz gerekir.

Adım 2: Tüm sistem önbellekleri yeni olsa bile yine de yeniden başlatılır mı?

Güvenli moddayken telefonun kendi kendine yeniden başlatıldığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey budur. Bu, bu sorunun bazı bozuk sistem önbelleklerinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırır. Bildiğiniz gibi, önbellekler herhangi bir uyarı yapılmadan bozulur ve gerçekleştiğinde ve sistem bunları kullanmaya devam ettiğinde, rasgele yeniden başlatmalar dahil performansla ilgili sorunlar oluşabilir. Bunun için telefonunuzu Kurtarma Modunda çalıştırmanız ve ardından önbellek bölümünü silmeniz gerekir:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun etkinleşmesini bekleyin ve daha sonra kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için gözleminize devam edin. Eğer öyleyse, bir sonraki adımı yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

3. Adım: Fabrika ayarlarına geri döndüğünde yeniden başlatılıp başlatılmayacağını görmeye çalışın

Önbellek bölümünü sildikten ve telefon kendi kendine yeniden başlatıldıktan sonra, varsayılan fabrika ayarlarına geri getirmenin zamanı geldi. Bu bize sorunun bellenimde olup olmadığını veya donanımda bazı sorunlar olup olmadığını söyleyecektir. Ancak sıfırlamadan önce, sıfırlama sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeden sonra, telefonunuzun Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bıraktığınızdan emin olun, böylece kilitlenmezsiniz.

Samsung Galaxy A7 Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Galaxy A7’de ana sıfırlama nasıl yapılır

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme (‘ Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘öğesini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun. Tümünü sil’e dokunun.

Sıfırlamadan sonra, henüz bir şey yüklemeyin, ancak yine de kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için telefonunuzu gözlemleyin. Varsa, şarj etmeyi deneyin ve şarj olurken, yeniden başlatılıp başlatılmadığını bilmek için kullanmaya devam edin. Bu noktada, sonuç ne olursa olsun, telefonunuzda daha fazla test yapmak için bir teknisyene ihtiyacınız var, böylece bir mağazaya getirmelisiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.