Samsung Galaxy A7 (2017) hakkında takılmaya devam eden ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A7 gibi yüksek özelliklere sahip bir akıllı telefon donmaya veya asılı kalmaya başladığında, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir. Bununla birlikte, donmaların kilitlenmeye devam eden bazı uygulamalardan kaynaklandığı durumlar da vardır, bu yüzden bazı sorun giderme işlemleri yapana kadar hangisinin hangisi olduğunu söyleyemeyiz.

Bu nedenle, bu yazıda, zaman zaman veya rastgele takılmaya başlayan Galaxy A7’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu kolayca belirleyene kadar ve her şeyi çözebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabilmemiz için her olasılığı inceleyeceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Buradaki hedefimiz donma, gecikme, kilitlenme vb.

Ancak, sorun gidermemize geçmeden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık bildirilen sorunları ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve çözümleri kullanın. Sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bize ihtiyacımız olan bilgileri verin, sorununuzu çözmenize yardımcı olalım.

Asılı kalan Galaxy A7 sorun giderme

Donma sorunları, özellikle Galaxy A7 gibi etkileyici teknik özelliklere sahip akıllı telefonlar söz konusu olduğunda genellikle çok küçük problemlerdir. Bununla birlikte, sorunun nasıl başladığına bağlı olarak donanımla ilgili daha karmaşık bir sorunun işareti olabilir, ancak belirgin bir neden olmadan olduğunu varsayarsak, sadece uygulama veya ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunlar olabilir. Bunu bilmek ve düzeltmek için sorun gidermemiz gerekiyor ve yapmanız gereken bu:

1. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın ve izleyin

Yapmanızı istediğim ilk şey, telefonunuzun güvenli moddayken performansını gözlemlemektir, çünkü üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını hemen söyleyecektir. Tüm üçüncü taraf uygulamalarının geçici olarak devre dışı bırakılması için telefonunuzu güvenli modda başlatmanızın nedeni budur …

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir.

Bu ortamda, yapmanız gereken tek şey telefonun hala asılı olup olmadığını bilmek gözlemlemek çünkü artık değilse, o zaman yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olduğu açıktır. Bu durumda, bir sonraki adıma geçin. Ancak, sorun hala güvenli modda ortaya çıkıyorsa, 3. adıma geçin.

2. Adım: Şüpheli uygulamaları güncelleyin, sıfırlayın ve / veya kaldırın

Güvenli moddayken telefonun iyi çalıştığını varsayarsak, bu sorun için üçüncü taraf uygulamaların suçlanması gerekir. Ancak, suçluyu bulmak kolay olmayacak, bu yüzden sadece bir uyumluluk sorunu olabileceğinden önce güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemeniz gerekiyor.

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Play Store öğesine dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Uygulamaları güncellemek yardımcı olmazsa, şüphelendiğiniz her uygulamayı gözden geçirmeye çalışın. Muhtemelen en son kurulumdan başlayın. Şüpheli uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin ve ardından askıda kalmanın devam edip etmediğini görmek için telefonunuzu normal modda yeniden başlatın ve varsa teker teker kaldırın.

Galaxy A7’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy A7’nizden uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. onaylamak.

Özellikle telefonunuzda çok fazla uygulama varsa, suçlu bulmak zor olurdu. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz ve sıfırlamayı yapmanız daha kolaysa, bu hayatı çok daha kolay hale getirir.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle’ye dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Geri Yükle’ye dokunun. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine dokunun Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

3. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatın ve önbellek bölümünü silin

Galaxy A7’nizin güvenli moddayken hala asılı veya donmuş olduğunu varsayarsak, bunun her şeyden daha fazla bir ürün yazılımı sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Bazı yerleşik uygulamaların bazı sorunları olabilir, ancak ürün yazılımına derinlemesine entegre edilmiştir, bu yüzden ikincisinden sonra gitmemiz gerekecek. Sonra gitmeniz gereken ilk şey, sistem önbelleğidir, çünkü bozulmuş olabilir. Sadece yenisiyle değiştirilecek şekilde silmeniz yeterlidir ve bunu yalnızca telefonunuzu kurtarma modunda başlatarak ve önbellek bölümünü silerek yapabilirsiniz:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve Güç tuşuna basın Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon, önyükleme işlemi sırasında önbelleği yeniden oluşturacaktır, bu nedenle önyükleme işlemi biraz daha uzun sürebilir, ancak bundan sonra ve sorun devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

4. Adım: Telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi

Her şeyi yaptıktan sonra sorun devam ederse, bir teknisyenin bu sorunu sizin için halletmesini istemiyorsanız, bu sorunu düzeltmek için son teklifinizdir, bu da elbette sıfırlamaya neden olacaktır. Sıfırlama işlemine devam etmek istiyorsanız, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin, özellikle de telefonunuzun dahili deposunda silinecekleri için yedeklediğinizden emin olun. Yedekleme işleminden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için telefonunuzun hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun.Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Sıfırlamaya gelince, 2. adımdaki sıfırlama prosedürünü deneyebilir veya telefonunuzu kurtarma modunda başlatmanızı gerektiren bu yöntemi takip edebilirsiniz …

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama, ürün yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece bu sorunu kesinlikle çözecektir. Ancak, telefon yine de takıldıktan veya donarsa, ürün yazılımının bazı bozuk dosyaları olabilir ve yeniden yüklenmesi gerekebilir. Bunun için bir teknisyene ihtiyacınız var, çünkü bunu yapan sizseniz garantiyi geçersiz kılacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.