Samsung Galaxy A7 (2017) şarj olmuyor nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A7, bugün gerçekten etkileyici özellikler ve özelliklerle güçlendirdiği için bugün piyasada bulunan en iyi orta sınıf cihazlardan biridir. Bununla birlikte, diğer tüm akıllı telefonlar gibi, sorunlardan ve hatalardan arınmış değildir ve bu model 2015’ten beri var olduğu için (her yıl yeni sürümlerle birlikte), kullanırken kullanırken sorunlarla karşılaşan kullanıcılardan çok fazla şikayet aldık. Aldığımız sorunlar arasında şarj olmama ve açmama gibi güçle ilgili sorunlar var.

Bu yazıda, şarj ne olursa olsun çalışması gereken en önemli süreçlerden biri olduğu için Galaxy A7’nin şarj olmama sorunu ile ilgileneceğim. Bu telefonun bir canavar pili (3600 mAh) vardır ve manifatura, arama ve tarama için kullanılırsa birkaç gün sürebilir. Ancak cihaz şarj olmazsa bu donanım işe yaramaz hale gelir. Bu yüzden, bu konuda yapabileceğimiz bir şey olup olmadığını öğrenmek için bu soruna daha yakından bakmaya çalışalım.

Olasılıkları dikkate almaya çalışacağız ve sorunun nedeninin ne olduğunu belirlememizin çok daha kolay olacağı bir noktaya gelene kadar her birini dışlayacağız. Böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermemize gerçekten geçmeden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık bildirilen sorunları ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bize ihtiyacımız olan bilgileri verin, sorununuzu çözmenize yardımcı olalım.

Galaxy A7’nizde artık şarj olmama sorunu nasıl giderilir

Şarj sorunları, donanımdaki bir sorundan kaynaklanabileceğinden veya belki de bellenimin de bazı sorunları olduğundan karmaşıktır. En zorlu kısım hangisinin hangisi olduğunu ve bu yazının neyle ilgili olduğunu belirlemektir. Adımlara geçmeden önce, bu sorunu en iyi açıklayan sorunlardan birini okumaya çalışın…

Sorun: Merhaba droid adam. Bu yıl Mart ayında aldığım bir Galaxy A7 akıllı telefonum var. O zamandan beri herhangi bir sorunum olmadı ama son zamanlarda telefonumun şarjı durdu ve neden bunu yaptığına dair bir fikrim yok. Şu an itibariyle, sadece% 8 pilim var, bu yüzden telefon güç kesintisi nedeniyle kapanmadan önce çok fazla zamanım olmayabilir. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz, lütfen telefonumda saklanan birçok şeyim olduğu için yapın. Çabalarınızı kesinlikle takdir ediyorum. Teşekkürler.

Sorun giderme: Bu noktada, en iyi seçeneğiniz telefonu mağazaya getirmek ve teknolojiye bir göz atmaktır. Kullanıcıların özellikle telefonunuzun hala bir garantisi olduğu için yapması gereken budur. Ancak, elbette, en yakın mağazaya ulaşmak için birkaç saat seyahat etmesi gerekenler için, yolda birkaç saat harcamak zorunda kalmadan sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmek için aşağıdaki bazı temel sorun giderme işlemlerini öneririz. sizi telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu açıklayan bir çok sorundan kurtarmak için. Adımları gözden geçirmeye çalışın ve bunlardan birinin sorunu çözüp çözmediğine bakın.

1. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın ve şarj edin

Aslında bir şey yapmadan önce, bu sorunun yüklediğiniz veya indirdiğiniz uygulamalardan biri olup olmadığını bilmek istiyorum. Bazı uygulamaların neden olduğu bu soruna yol açan birçok sorun gördük. Öncelikle bu adımı yapmanız zorunludur, çünkü telefonunuzda durum buysa, sorunu kolayca düzeltebilirsiniz.

Galaxy A7’nizi Güvenli modda bu şekilde çalıştırıyorsunuz…

    Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Cihazınız bu durumdayken, çalıştığını bildiğiniz duvar prizine takılı şarj cihazına bağlamayı deneyin. Bu modda şarj olursa, üçüncü taraf uygulamalarından birinin veya bazılarının soruna neden olduğundan şüphe duyuyoruz. Daha sonra bu uygulamayı bulmanız, önbelleğini ve verilerini temizlemeniz veya kaldırmanız gerekir. Son yüklediğiniz uygulamaların ne olduğunu bilmiyorum ama oradan başlamalısınız. Bu sorunu gidermek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir.

Galaxy A7’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

    Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy A7’den uygulamalar nasıl kaldırılır

    Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. onaylamak.

Bu arada, telefonunuz güvenli modda iyi şarj edilirse, herhangi bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden önce pilinizin bitmeyeceğinden emin olmak için önce tamamen şarj etmenizi öneririz.

2. Adım: Telefonunuzu kapatın ve şarj etmeye çalışın

Telefonunuz güvenli modda bile şarj olmuyorsa bunu yapmanız gerekir. Bu, sorunu çözmez, ancak sorun donanımda olduğu kadar erken bir fikir verecektir. Ayrıca, telefon açıldığında çalışan bellenim ve uygulamalardan etkilenmeyeceği için pili daha hızlı doldurmanın bir yoludur.

Sorun yalnızca ürün yazılımı ile ilgiliyse, telefon kapalıysa düzgün bir şekilde şarj edebilmelidir. Telefon kapalıyken şarj olursa, sorun gidermeye devam etmeden önce pilini şarj etmesine izin verin.

Telefonunuzu zaten tam olarak şarj ettiğinizi varsayarsak, fişini takılı tutun ve şarjın yanmaya devam edip etmediğini görmek için açın. Şarj işlemi durursa, bu noktada telefonunuzu sıfırlamanız gerekir çünkü bellenim çalışmaya başladığında şarj işlemi durdu. Ancak sıfırlamadan önce dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri için yedeklemeniz ve ardından şu adımları izlemeniz gerekir:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle’ye dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Geri Yükle’ye dokunun. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine dokunun Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Ancak, telefonunuz kapalı olsa bile şarj etmeyi hala reddediyorsa, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Algılanıp algılanmadığını görmek için telefonunuzu bir bilgisayara bağlayın

Bu adım aslında sorunun şarj cihazı veya kablo ile ilgili olup olmadığını belirleyebileceğiniz gibi bir taşla iki kuşa çarpıyor. Tek ihtiyacınız olan bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar.

Bilgisayarlar 1 Amperden fazla elektrik akımı üretmezken, telefonunuzun şarj cihazı normal şarj için genellikle en az 2 Amper üretir ancak telefonunuzun yanıt vermesi için 1 Amper akım yeterli olacaktır. Yani, bir bilgisayara bağlı olduğunu ve şarj simgesini gösterdiğini fark ederse, sorun şarj cihazınızdadır, çünkü telefonunuz hala şarj olur.

Ancak, bilgisayarınız tarafından algılanmazsa ve şarj simgesini göstermezse, sorunun kabloyla ilgili olma olasılığı vardır. Ancak bunu sonuç olarak yapmadan önce, kabloların her iki ucunu, konektörler arasında uygun teması engelleyebilecek bir tür tüy, kir veya herhangi bir engel olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Aynı nedenden ötürü telefonunuzun şarj bağlantı noktasını da kontrol edin. Limanda bir şey görürseniz, pamuklu çubukla temizlemeye çalışın veya basınçlı hava verin.

Bağlantı noktasında herhangi bir engel belirtisi yoksa, bir sonraki adıma geçin.

4. Adım: Telefonunuzu sıfırlayın

Sorun belirgin bir neden olmadan başladıysa ve yeni şarj cihazı kullanmanın yardımcı olmadıysa, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Ancak, mümkünse önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeyi deneyin ve bundan sonra şu adımları deneyin:

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra ve telefon hala şarj olmuyorsa, mağazaya getirin ve teknolojinin sorunu sizin için halletmesine izin verin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.