Samsung Galaxy A7 2017 SIM kart takılı olmayan hatayı düzeltmek için nasıl (kolay adımlar)

Telefonunuz SIM karta ilişkin bir hata mesajı verdiğinde, sistem hatası, bozuk bir SIM kart veya telefondaki hasarlı ağ bileşenleri nedeniyle olabilir. Cihazınızı bir servis merkezine götürmeden veya yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunmadan önce, yazılım sorunlarını olası tetikleyicilerden hariç tutmaya çalışın. SIM kartla ilgili hatalarla karşılaşan birçok akıllı telefon sahibi, ilgili sorun giderme prosedürlerini ve geçici çözümleri uygulayarak sorunları çözebildi.

Aşağıda, Samsung Galaxy A7 2017 akıllı telefonunda bir SIM kart hatasını gidermek için önerilen birkaç yöntem var. Cihazın bir SIM kartın takılı olmadığından ve SIM kartı tanıyamadığını sormaya devam ettiği aynı sorunla karşılaşırsanız, bunları ek girişler olarak düşünebilirsiniz. Gerektiğinde okuyun ve daha fazla yardım alın.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Galaxy A7’de SIM kart sorunu nasıl giderilir

Sorun gidermeye başlamadan önce, cihazınız için doğru SIM kart tipini kullandığınızdan emin olun. Galaxy A7 2017 bir nano SIM kartı destekliyor. Gerekirse, SIM kartı cihazınızdan çıkararak iki kez kontrol edebilirsiniz. Doğru SIM kartınız varsa ama yine de aynı hatayı alıyorsanız, devam edin ve aşağıdaki çözümleri deneyin.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Yumuşak sıfırlama, telefonun ağ işlevlerini etkileyen bazı küçük aksaklıklar tarafından tetiklendiğinde hatayı düzeltmenin anahtarı olabilir. Yazılım hatalarına atfedilen çeşitli cihaz sorunlarına en basit ama çok etkili çözüm olarak kabul edilir. Böylece, henüz yapmadıysanız, Galaxy A7 2017’nizi aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun veya menü seçenekleri görünene kadar basılı tutun. Gücü kapatın ve ardından Tamam düğmesine dokunun. Telefonunuz daha sonra kapanıyor. 30 saniye sonra, cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Yazılım sıfırlama veya yeniden başlatma, dahili bellekte depolanan verileri etkilemez, bu nedenle tüm dosyalarınız daha sonra bozulmadan kalır.

İLGİLİ POSTLAR:

  Wi-Fi bağlantı noktasına artık bağlanamayan Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir? “Maalesef İnternet durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] “Maalesef Telefon durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir Samsung Galaxy A7 (2017) [Sorunlu Kılavuz] (2017) artık kısa mesaj gönderemez ve alamaz [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarın ve yeniden yerleştirin.

Yumuşak sıfırlama sorunu çözemezse ve SIM kart hatası devam ederse, SIM kartı çıkarmayı ve yeniden takmayı deneyin. SIM kartın yerinden çıkmış veya gevşetilmiş olması ihtimalinin yanı sıra, SIM kartı çıkartmak da telefonun şebeke işlevini yenilemenin bir yoludur. İşte yapmanız gerekenler:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Çıkarma pimini tepsideki minik deliğe takarak SIM kartı tepsisini gevşetin. Cihaza zarar vermemek için ejektör piminin deliğe dik olduğundan emin olun. SIM kartı tepsisini tepsi yuvasından yavaşça çekin. SIM kartı tepsiden çıkarın. Kartta çizik ve ezik gibi gözle görülebilir hasar bulguları olup olmadığını kontrol edin. Her şey yolunda görünüyorsa, SIM kartı altın renkli temas noktaları aşağı bakacak şekilde tepsiye yerleştirin. Mümkünse, yalnızca cep telefonu servis sağlayıcınız / operatörünüz tarafından sağlanan SIM kartı kullanın. Sabitlemek için SIM kartı tepsiye yavaşça bastırın. Tepsiyi tekrar tepsi yuvasına yerleştirin.

Sıvının cihazınıza girmesini önlemek için, tepsiyi tepsi yuvasına tamamen yerleştirin.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını (APN) varsayılana sıfırlayın.

Ağ sorunları, telefondaki geçersiz ağ ayarlarından da kaynaklanabilir. Telefon ayarlarınızda bazı değişiklikler yaptıysanız veya cihazınızdaki geçerli ayarları otomatik olarak geçersiz kılan yeni bir yazılım güncellemesi yüklediğinizde durum bu olabilir. Bunu ekarte etmek için, SIM’iniz için gereken varsayılan seçenekleri geri yüklemek üzere ağ ayarlarını veya APN’yi sıfırlayabilirsiniz. SIM kart takılıyken, Galaxy A7 smartphone’unuzdaki ağ ayarlarını varsayılan ayarlara geri yüklemek için adımları izleyin:

  Ayarlar’a gidin. Daha Fazla Ağa dokunun. Mobil Ağlara dokunun. Erişim Noktası Adlarına dokunun. 3 dikey noktaya veya Menü simgesine dokunun. Bu, APN ayarlarını SIM’inizle eşleşen varsayılan değerlere geri yükleyecektir. Cihazınızdaki başka bir şebekeden bir SIM kullanıyorsanız, APN o şebekenin varsayılan ayarlarına sıfırlar. Telefonunuzun ağ ayarlarında yaptığınız son değişiklikleri uygulamak için Kaydet seçeneğine dokunun. Uygulamaları ve sistemleri yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. fonksiyonlar.

APN ayarlarının değiştirilmesi hakkında daha fazla bilgi ve daha fazla yardım için servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun.

Dördüncü çözüm: Yazılımı en son sürüme güncelleyin.

Yeni özelliklerin yanı sıra, yazılım güncellemeleri ayrıca belirli cihazları etkileyen yazılım hatalarını gidermek veya gidermek için düzeltme eklerini de içerir. Ele aldığınız SIM kart takılmadı hatası, yazılım hatalarından kaynaklanıyorsa, bir güncelleme yüklemek muhtemelen onu çözecektir.

  Kullanılabilir yazılım güncellemesini kontrol etmek için Uygulamalar-> Ayarlar-> Cihaz hakkında-> Yazılım güncellemesi-> ‘ye gidin, ardından Şimdi Güncelle’yi veya Güncellemeleri manuel olarak indir’i seçin.

Güncelleme tamamen yüklendiğinde telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, tüm yeni sistem değişikliklerinin gerektiği gibi yapılmasını ve cihazın düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

Beşinci çözüm: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).

Galaxy A7 2017 telefonunuzdaki SIM kart hatasını düzeltemediyseniz, tam sistem sıfırlamayı veya ana sıfırlamayı son çare olarak düşünebilirsiniz. Tam bir sistem silme dahil olmak üzere daha gelişmiş çözümler gerektiren bazı sert hatalardan kaynaklanabilir. Devam etmek istiyorsanız, tüm önemli dosyalarınızı işlem sırasında silineceklerinden yedekleyin. Yedekleme oluşturmayı tamamladığınızda, aşağıdaki adımlara ilerleyin:

  Ayarlar’a gidin. Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Verileri Sıfırla’ya dokunun. Cihazı Sıfırla’ya dokunun. Sonra onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Telefonunuz daha sonra tüm verileri silmeye başlar ve varsayılan ayarları geri yükler. Sıfırlamadan sonra, otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. İlk cihaz ayarlarına o zamana kadar devam edebilirsiniz. Alternatif olarak, Android kurtarma modu aracılığıyla ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

Diğer seçenekler

Galaxy A7’niz SIM kartınızı hala tespit edemedi ve olası tüm araçları ve seçenekleri tükettikten sonra bir SIM kart takılmadı hatası vermeye devam ederse, operatörünüzden veya şebeke servis sağlayıcınızdan daha fazla yardım alabilirsiniz. Gerekirse, yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. SIM kart zarar görmüş veya devre dışı bırakılmış olabilir ve bu nedenle değiştirilmelidir. Taşıyıcınız bu konuda size yardımcı olabilir.

Sorunun SIM kart değil, karmaşık bir sistem hatasından kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, diğer seçenekler ve resmi öneriler için Samsung Destek ile iletişim kurun. Donanım hasarı değerlendirmesi ve / veya onarımı için cihazınızı yakındaki bir Samsung servis merkezine de götürebilirsiniz. Yanlışlıkla düşürdükten veya ıslattıktan sonra cihazınız SIM kart hatasını göstermeye başladıysa, bunu bir zorunluluk olarak kabul edin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 microSD Kart Rasgele Sırayla Sorun ve Diğer İlgili Sorunları Söküyor Samsung Galaxy A7 cihazınızı “Ne yazık ki, İnternet durdu” hatasıyla göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir ]