Samsung Galaxy A7 ile "Camera failed" hatası nasıl yapılır (kolay adımlar)

Telefonunuzun kamerası düzgün çalışmıyorsa karşılaşabileceğiniz en yaygın iki hata vardır. Birincisi, “Ne yazık ki, kamera durdu” ve diğeri “kamera başarısız oldu.” Bu, herhangi bir Android kullanıcısı olabilir, ancak bu sorundan dolayı çok fazla Samsung cihaz sahibi bulundum. Bu yazıda, Samsung Galaxy A7 ile bu sorunla başa çıkacağız. Bu sorunla ilgili olarak bize ulaşan ve fotoğraf çekemedikleri veya video kaydı çekemedikleri için yardım istediğimiz

Bu makaledeki "Kamera açılamadı" hatasını ele alacağım. Zaten birbiriyle mücadele eden birkaç gönderi yayınladık. “Kamera durdu” hatasından farklı olarak, “Fotoğraf makinesi başarısız” hatası veya uyarısı, sorunun donanımla ilgili daha yüksek bir olasılığa sahip olduğunu gösterir. Yani, uygulama veya firmware suçlu olmak işaret eden tüm olasılıkları dışlamak zorunda kalacak. Bundan sonra sorun devam ederse, sorunun donanım olduğu doğrulanmış ve bu durumda, cihazınızı mağazaya ya da satın aldığınız mağazaya geri getirmeniz gerekiyor çünkü donanım sorunları hakkında yapabileceğiniz çok şey var.

Daha ileriye gitmeden önce, bu gönderiyi sorununuza çözüm bulmaya çalıştığınız için bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten hitap ettiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bazılarına zaten çözüm sunduk, dolayısıyla sizinkilerle benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalıştık. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımızı doldurup ankete katılın.

içindekiler

 • Galaxy A7 ile “Camera failed” hatası nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın
  • İkinci çözüm: Kamerayı sıfırla
  • Üçüncü çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın
  • Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin
  • Beşinci çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun.
  • Ayarlar'a dokunun.
  • Uygulamalar'a dokunun.
  • Kamera'ya dokunun.
  • Depolama'ya dokunun.
  • Verileri temizle dokunun ve ardından Tamam öğesine dokunun.
  • Önbelleği temizle'ye dokunun.
  • Bu adımı gerçekleştirdikten sonra hala aynı hatayı alıyorsanız, sonraki adımı deneyin.

   Üçüncü çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

   Cihazınızı güvenli modda çalıştırmak sorunu çözmeyecektir, ancak sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanması durumunda derhal size bir fikir verecektir. Yıllarca bir Android kullanıcısı olmak ve okuyucularımızın gönderdiği binlerce sorunu çözebildiğim için, bu tür bir soruna birkaç kez rastladım ve en sonuncusu, oyunumu kaydetmeye çalıştığım geçen hafta oldu.

   Ekranı kaydederken kullanıcıların kamerayı kullanmasına izin veren DU Recorder kullanıyordum. Ana ekrana basmak uygulamayı kapatmayacak, sadece ekranı en aza indirecek ve kamerayı kullanırken arka planda çalışmaya devam edecektir. Telefonunuzdaki kamerayla birden çok oturum yapamazsınız, bu nedenle varsayılan kamera uygulamasına dokunduğunuzda, kamera zaten bir üçüncü taraf uygulaması tarafından kullanılıyor olduğundan “Kamera başarısız” hatasını alırsınız.

   Kullandığınız uygulamalarla ilgili bir fikrim yok. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanız gerekiyorsa tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakın. Güvenli moddayken, hatanın hala açılıp açılmayacağını öğrenmek için kamerayı açmayı deneyin. Telefonunuzu güvenli modda nasıl çalıştıracağınız:

   1. Cihazı kapat.
   2. Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Samsung Galaxy A7 logosu göründüğünde, Güç tuşunu bırakın ve hemen Ses kısma tuşunu basılı tutun.
   4. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun.
   5. Sol altta 'Güvenli mod' görüntülendiğinde Sesi kısma tuşunu bırakın.

   Sorun güvenli modda çözülürse, bu sorunu düzeltmek için çok daha kolay hale getirir. Aslında, sorun güvenli modda ortaya çıkmazsa, telefonunuzu normal olarak yeniden başlatabilirsiniz ve kamera bundan sonra mükemmel şekilde çalışacaktır. Değilse, o zaman Son butona dokunarak arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

   Ancak, sorun güvenli modda bile ortaya çıkıyorsa, bu durumda bellenimi gidermek zorundayız.

   Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

   Bunu yapmanız önemlidir, çünkü sorunun bazı bozuk sistem önbelleklerinin neden olduğu olasılığını ortadan kaldıracaktır. Önbellek bölümünün içeriğini başarıyla sildikten sonra bu küçük dosyalar da yenileriyle değiştirilecektir.

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt , Ana ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.
   3. Samsung Galaxy A7 logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın.
   4. Android logosu görüntülendiğinde, Sesi Yükselt ve Ana tuşlarını serbest bırakın. 'Sistem güncellemesi yükleniyor', 30 – 60 saniye boyunca görünür ve ardından Android sistem kurtarma menüsü gelir.
   5. "Önbellek bölümünü temizle" vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   9. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Sorun bundan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, sonraki çözüme geçin.

   Beşinci çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın

   Bu noktada, tüm önceki prosedürlerin sorunu çözemediği bir sıfırlama gereklidir. Bu, sorunun bellenimle olması olasılığını ortadan kaldıracaktır. Ancak sıfırlamadan önce, dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun.

   1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin.
   2. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz. Google kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyacınız olacak.
   3. Cihazı kapatın.
   4. Sesi Aç ve Yuva tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   5. Samsung Galaxy logosu görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın.
   6. Android logosu görüntülendiğinde, Sesi Aç ve Ana tuşlarını serbest bırakın. 'Sistem güncellemesi yükleniyor', 30 – 60 saniye boyunca görünür ve ardından Android sistem kurtarma menüsü gelir.
   7. Sesi kısma tuşuna basarak 'verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırlama' vurgulanana kadar basın, ardından Güç tuşuna basın.
   8. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın, ardından Güç tuşuna basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Kamera bundan sonra hala başarısız olursa, bu bir donanım sorunu olabilir. Telefonunuzu dükkana getirin ve tekniğin sizin için problemi çözmesine izin verin.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • Samsung Camera A7'yi (2017) “Camera failed” hatası göstermeye devam etmeden nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7 microSD Kart Rastgele Konu Çıkarılıyor & Diğer İlgili Sorunlar
   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, telefon durdu” hatası ile nasıl giderebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Telefon görüşmesi yapamayan veya almayan bir Samsung Galaxy A7 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7 cep telefonunuzu "Ne yazık ki, Internet durdu" hatası görüntüleniyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7 cep telefonunuzu “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]