Samsung Galaxy A7 ölüm sorunu siyah ekran nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A7 cihazına sahip olan okuyucularımızdan bazıları, sözde siyah ölüm perdesiyle ilgili olarak bizimle irtibata geçti. Bu sorun genellikle siyah ve tepkisiz bir ekran, bu nedenle adı ile karakterize edilir. Telefonun kapalı olduğu ve açılmadığı izlenimini bırakıyor ancak daha sık olarak, cihaz açık, ancak hala yanıt vermiyor.

Bununla birlikte, sorunun ne kadar ciddi olabileceğini ve bunun LED göstergesi olacağını bilmek için hemen göz atmanız gereken bir özellik vardır. Telefonun okunmamış bildirimler veya mesajlar varsa, ekranın üst kısmında telefonun mavi bir ışık yakacağı BSOD durumları vardır. Aynı zamanda sadece siyah ekran olan ve başka olmayan durumlar da var. Bu ikisi arasındaki farkı kısaca açıklayacağım.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Galaxy A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olsa bile, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Siyah ölüm ekranıyla Galaxy A7 Sorun Giderme

Telefonunuzda siyah bir ekran varsa ve ekranın üst kısmında yanıp sönen mavi bir ışık varsa, sistem çökmesi daha olasıdır. Neyse ki, bu sorun kolayca çözülebilir. Ancak, hepsi sadece siyah ekransa ve başka bir yaşam belirtisi yoksa, düzeltilmesi biraz daha güç olan güçle ilgili bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, işte size bu konuda yapmanızı önerdiğim şey…

Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Bu yordamla sorun gidermeye başlamanız zorunludur. Ürün yazılımıyla ilgisi olan sorunlarla başa çıkmak için henüz çok etkili ve kolay bir işlemdir. Henüz bilmiyorsanız, sistem çökmeleri düşündüğünüzden daha sık gerçekleşir ve ölümün kara perdesi bu sorunun en sık görülen belirtisidir.

Bu olduğunda, telefonunuz ne yaparsanız yapın cevap vermez. Birkaç yıl önce, genellikle telefonu bataryadan çıkarırken bataryayı çıkarırız ancak bu mümkün değil çünkü Galaxy A7’nizin çıkarılabilir bataryası yok. Aynı etkiyi sunan bir prosedür var ve bu da Zorla Yeniden Başlatma; hem ses seviyesini hem de açma / kapatma tuşlarını 10 saniye boyunca basılı tutmanız gerekir; cihazınız normal şekilde yeniden başlatılabilir. Sorunun sonu bu ve telefonunuzdan hiçbir şey kaybetmediniz.

Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin

Zorla Yeniden Başlatma prosedürü telefonu tekrar hayata geçiremediğinde, yapmanız gereken bir sonraki şey, tüm telefonunuzun bileşenlerini çalıştırmak için yeterli batarya olduğundan emin olmak. AC adaptörünü çalışan bir prize takın ve ardından telefonunuzu orijinal USB kablosunu kullanarak bağlayın. Ana ünite ile birlikte verilen orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullandığınızı varsayarım.

Telefonunuzun bataryasını yeni boşaltma olasılığını reddetmenin yanı sıra, cihazınızı şarj etmek de ciddi bir donanım sorunuyla karşı karşıya kalırsa size daha net bir bakış açısı sunar;

Genellikle, şarj cihazını taktığınızda, telefonunuz ekranda şarj simgesini gösterir ve LED göstergesi yanabilir. Bu şarj işaretlerinden hiçbiri görünmüyorsa, zaten bir donanım sorununun işareti olabilir, ancak sorun giderme işlemimizi daha kapsamlı hale getirmek için, telefon tekrar şarj cihazına bağlıyken, bu kez zorla yeniden başlatma prosedürünü tekrar deneyin.

Sıvı hasarı olmadığını doğrulayın

Telefonunuzun sıvı hasarına maruz kalmadığından emin olmanız önemlidir. Su telefonunuzun açılmasına neden olup olmadığını bilmek için yapmanız gereken şeyler vardır. Cihazınızın bir miktar sıvı hasarı olduğunu varsayalım ve bu konuda çok az göz çevirdiniz, o zaman telefonunuzun artık açılmaması çok olası. Bildiğiniz gibi, su ve elektrik karışmaz ve bir elektronik cihaz suya batırılırsa birçok kötü şey olabilir. Yani, telefonunuzun sıvıya zarar vermediğini doğrulamak için aşağıdakileri yapmayı deneyin …

    USB portunu pamuklu bir bez kullanarak temizleyin veya nemin emilmesi için küçük bir doku parçası yerleştirin. Ayrıca, porta üfleyebilir veya döküntüden veya tüylerden kurtulmak için basınçlı hava akımı verebilir. SIM kart yuvasında bulunan Sıvı Hasar Göstergesi. Önce SIM tepsisini çıkarın ve yuvaya bakın. LDI hala beyazsa, telefonunuzda sıvı hasarı olmaz. Fakat eğer LDI kırmızıya, pembeye ya da meleğe dönerse, bu farklı bir hikaye.

Güvenli modda başlatmayı deneyin

Herhangi bir sıvı hasar belirtisi olmadığını ve telefonunuzun hala yanıt vermediğini varsayarsak, Güvenli modda açmayı denemelisiniz. Bu, tüm üçüncü tarafları geçici olarak devre dışı bırakacaktır ve bunlardan biri soruna neden oluyorsa, telefonunuz bu modda herhangi bir sorun olmadan önyüklenebilir olmalıdır.

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuz bu modda başarılı bir şekilde çalışmaya başladığında, sorun zaten çözülmeye başlandı. Yapmanız gereken bir sonraki şey, suçluyu bulmak ve sonra onu kaldırmak. Ardından, bu kez çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu normal modda yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bununla birlikte, Galaxy A7’niz hala bu modda açılmayı reddediyorsa, bir sonraki prosedürü uygulayın.

Kurtarma modunda başlatmayı deneyin

Kurtarma modu olarak da bilinen Android sistem kurtarma menüsü, aslında hemen hemen tüm Android cihazların güvenliğini sağlar. Tüm donanım bileşenlerini çalıştırır, ancak arayüz yüklenmez. Telefonunuzu bu modda başlatmak için başarıyla getirebilirseniz, sorunu gidermenize yardımcı olabilecek birkaç şey yapabilirsiniz. İlk şey, tüm sistem önbelleklerini silmek ve değiştirmek için önbellek bölümünü silmek olacaktır. Bu işe yaramazsa, cihazı varsayılan ayarlarına döndüren Ana sıfırlamayı yapmanız gerekir. Kurtarma modunda bu şekilde başlatırsınız:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösteren).

Önbellek bölümünü silmek veya ana sıfırlamayı yapmak için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra ekran boş kalırsa, telefonu bir teknisyen tarafından kontrol ettirmekten başka seçeneğiniz yoktur. Temel sorun giderme ile ilgili olarak, elinizden geleni yaptınız. Şimdi, profesyonelin sorunu sizin için çözmesine izin vermenin zamanı geldi.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Açılmayacak Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Şarj etmeyen Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Devam etmeyen Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir “nem algılandı” uyarısını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Kullanım sırasında çok ısınan Samsung Galaxy A7 cihazınızla ne yapmalısınız [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logosuna takılan ve önyüklenmeye devam etmeyen Samsung Galaxy A7’nizi nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Başlatma sırasında logoya takılan Samsung Galaxy A7’nizi (2017) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] ] Kendi kendine yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Asılı kalmaya devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) hakkında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir (2017) ) “Maalesef, Ayarlar durdu ”[Sorun Giderme Kılavuzu]