Samsung Galaxy A70’iniz bir WiFi ağına bağlanmazsa ne yapmalı

İnternet’i çok fazla kullanmanız gerektiğinde, telefonunuzun harekete geçtiği ve WiFi ağına bağlanmayacağı o kadar sık olur. Bazı Samsung Galaxy A70 sahiplerinin şikayet ettiği sorunlardan biri gibi görünüyor. Onlara göre, sorun belirgin bir neden veya sebep olmadan mavi renkten başladı. Ancak sorunun telefonlarının aldığı en son güncelleme ile tetiklenmiş olabileceğini söyleyenler vardı.

Çoğu zaman, bu oldukça küçük bir sorundur. Kendi başınıza düzeltebilirsiniz, özellikle de ağ aygıtınızla ilgili bir sorun olsa veya telefonunuzdaki bazı ağ hizmetlerinde bir sorun olsa bile. Bu yazıda, bir WiFi ağına bağlanmayacak Galaxy A70’inizin sorun gidermesinde size rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve ardından sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarız çözülebilene kadar bunları tek tek dışlayacağız. Böyle bir sorunu olan bir sahibiyseniz, yararlı bulabileceğiniz için bu makaleyi okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WiFi ağına bağlanmayacak bir Galaxy A70 sorun giderme

Bu kılavuzda, öncelikle ağ cihazınızla ilgili bir sorun olma olasılığını ortadan kaldırmaya çalışacağız. Kendi WiFi hotspot’unuza bağlanmaya çalıştığınızı varsayarsak, bu konuda her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Bununla birlikte, Galaxy A70’iniz bir WiFi ağına bağlanmayacaksa yapılması gerekenler …

İlk çözüm: Ağ cihazınızı kapatıp açın

Kendi ağınıza bağlanmaya çalışıyorsanız yapmanız gereken ilk şey, ağ cihazınızı yeniden başlatmaktır. Bu cihazların anılarını arada sırada yenilemesi gerekiyor. Özellikle problemden önce aynı ağa bağlanabildiyseniz, yapılması kolay ve oldukça etkilidir. Şimdi yapmanız gerekenler:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın. Cihazın çevrimiçi olmasını bekleyin ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Galaxy A70’iniz hala ağa bağlanmıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A70 ile ne yapmalı

İkinci çözüm: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

İlk çözümden sonra telefonunuz hala şebekeye bağlanmazsa yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, Bluetooth, WiFi ve Hücresel veri dahil tüm ağ hizmetlerini yenileyecektir. Bu prosedürün ağla ilgili tüm sorunlara karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır ve ihtiyacınız olan şey bu olabilir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Şebeke sıfırlaması tamamlandığında, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve tüm doğru kimlik bilgilerine sahip olduğunuzdan emin olun. Çoğu zaman, bu tür bir sorun bu sorunla giderilecektir, ancak herhangi bir nedenle sorun devam ederse, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: Açılmayacak bir Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir?

Üçüncü çözüm: Master bağlanmayacak telefonunuzu sıfırlayın

Birinci ve ikinci çözümler sorunu çözemezse, diğer cihazlarınızın aynı ağa düzgün bir şekilde bağlanabildiğinden ve gerçekten Internet’e göz atabildiğinden emin olmanız şartıyla bir sıfırlama işi yapar. Yine de sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun ve hazır olduğunuzda telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarız WiFi ağınıza bağlanmayacak Galaxy A70’inizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.