Samsung Galaxy A7'de çökmesini engelleyen Snapchat nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Snapchat, birçok Android cihaz sahibinin kullandığı popüler uygulamalardan biridir. Söylemeye gerek yok, bakımlı ve günceldir, ancak kullanıcıların sorunla karşılaştığı zamanlar vardır ve en yaygın olanı çökmeye başladığındadır. Samsung Galaxy A7 ünitelerinin sahip olduğu bazı okuyucularımızda böyle bir durum söz konusudur. Görünür bir nedenden ötürü, telefonlarının Snapchat ile bir problem yaşamaya başladığını bildirdi. Diğerleri, bazılarının “Maalesef, Snapchat durdu.” Hatasını alırken açılmasının ardından uygulamanın kendi kendine kapanacağını söyledi. Sorun ne olursa olsun, sorun aynıdır ve bu uygulamayı sık sık kullanırsanız, bunu hemen ele almanız gerekir.

Bu yazıda, çökmesini engelleyen Snapchat ile Galaxy A7 sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığın dışına çıkarak sorunun nedenini belirlemeye çalışacağız. Bu şekilde, bu sorunu iyi giderebilecek bir çözüm bulmaya çalışabiliriz. Dolayısıyla, Galaxy A7'nin veya bu konuyla ilgili herhangi bir Android cihazının sahiplerindenseniz, bu makalenin size yardımcı olabileceği gibi okumaya devam edin.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • Galaxy A7 ile Snapchat ile ilgili sorunları nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın
  • İkinci çözüm: Snapchat'i sıfırla
  • Üçüncü çözüm: Snapchat'i kaldırın ve yeniden yükleyin
  • Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin
  • Beşinci çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun.
  • Ayarlar'a dokunun.
  • Uygulamalar'a dokunun.
  • Snapchat öğesini bulun ve dokunun.
  • Depolama'ya dokunun.
  • Önbelleği temizle'ye dokunun.
  • Verileri temizle'ye ve ardından Tamam'a dokunun.
  • Bundan sonra, belleğinizi yenilemek için telefonunuzu normal olarak yeniden başlatın ve aktif hale geldiğinde, hala çöküp düşmediğini ve hala devam edip etmediğini öğrenmek için Snapchat uygulamasını tekrar açın ve bir sonraki çözümü deneyin.

   Üçüncü çözüm: Snapchat'i kaldırın ve yeniden yükleyin

   Uygulama artık telefonunuzun ürün yazılımı ile uyumlu olmayabilir, dolayısıyla güncellendiğinden emin olmanız gerekir. Ancak, yalnızca güncellemek yerine, tüm ilişkilendirmelerini ürün yazılımı ve diğer uygulamalarla ve hizmetlerle kaldırmak için telefonunuzu kaldırmanızı öneririz. Endişelenme, bunu yaparken hiçbir şey kaybetmezsin:

   1. Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun.
   2. Ayarlar'a dokunun.
   3. Uygulamalar'a dokunun.
   4. Snapchat'a dokunun.
   5. Kaldır'a dokunun.
   6. Onaylamak için Kaldır'a tekrar dokunun.

   Bundan sonra Play Store'u açın ve Snapchat için arama yapın ve ardından yükleyin. Bu, telefonunuzdaki uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olur. Ancak, sorun bundan sonra devam ederse, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı gelmiştir.

   Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

   Bu, telefonunuzu ve uygulamalarınızı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için ürün yazılımı tarafından oluşturulan tüm sistem önbelleklerini siler. Yüklediğiniz uygulamaların bazılarının bozuk sistem önbelleği nedeniyle çökmesi olasıdır.

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt , Ana ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.
   3. Samsung Galaxy A7 logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın.
   4. Android logosu görüntülendiğinde, Sesi Yükselt ve Ana tuşlarını serbest bırakın. 'Sistem güncellemesi yükleniyor', 30 – 60 saniye boyunca görünür ve ardından Android sistem kurtarma menüsü gelir.
   5. "Önbellek bölümünü temizle" vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   9. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Sorun devam ederse başka seçeneğiniz yoktur, ancak telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

   Beşinci çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

   Bir ana sıfırlama, uygulama ile ilgili sorunları düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir, ancak şu anda başka bir seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin, özellikle telefonunuzun dahili deposunda saklananların bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Daha sonra, Google kimliğinizi telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın ve ardından cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

   1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin.
   2. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz. Google kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyacınız olacak.
   3. Cihazı kapatın.
   4. Sesi Aç ve Yuva tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   5. Samsung Galaxy logosu görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın.
   6. Android logosu görüntülendiğinde, Sesi Aç ve Ana tuşlarını serbest bırakın. 'Sistem güncellemesi yükleniyor', 30 – 60 saniye boyunca görünür ve ardından Android sistem kurtarma menüsü gelir.
   7. Sesi kısma tuşuna basarak 'verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırlama' vurgulanana kadar basın, ardından Güç tuşuna basın.
   8. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın, ardından Güç tuşuna basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Umarım bu sorun giderme rehberi size bir şekilde yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıdaki yorumdan lütfen çekinmeyin.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • Samsung logosuna takılan Samsung Galaxy A7 cep telefonunu nasıl tamir edeceğiniz ve önyükleme yapmaya devam etmeyeceğiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Açılış sırasında logosuna takılan Samsung Galaxy A7'nizi (2017) nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) kendi kendine yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı sürdürecek şekilde nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Ne yazık ki, telefon durdu” hatası ile nasıl giderebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7'nizi (2017) “Maalesef, Ayarlar durdu” mesajını nasıl görüntüleyebilirim? [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A7 cep telefonunuzu "Ne yazık ki, Internet durdu" hatası görüntüleniyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]