Samsung Galaxy A7’yi rastgele yeniden başlatıp kapatan nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Rastgele yeniden başlatmalar ve kapanmalar genellikle ürün yazılımı ile ilgili sorunlardan kaynaklanır, ancak bu tür sorunların donanım endişelerinden kaynaklandığı durumlarda karşılaştık. Samsung Galaxy A7’leri rastgele yeniden başlatılmaya ve / veya kapanmaya başladığı için okuyucularımızdan bazıları bizimle iletişime geçti.

Bu sorunla ilk karşılaşmamız değil, yardım istemek için bizimle iletişime geçen okuyucularımızın yararları için bunu tekrar ele alacağız. Şimdi, bu kılavuz için, bu soruna yol açmış olabilecek her olası senaryoyu değerlendirmeye çalışacağız ve ardından sorunu çözene kadar her olasılığı göz ardı edeceğiz.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A7’de rastgele yeniden başlayan ve / veya kapanan sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunda daha ayrıntılı olmak ve tüm olası prosedürleri vermek istediğim kadarıyla, bu sorunu düzeltmeyi sıfırladığımı bildiğim için yapmayacağım. Bunun yerine, yardımcı olabilecek birkaç şey yapmanıza izin vereceğim ve işe yaramazlarsa, telefonunuzu sıfırlayın. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler:

Telefonu Güvenli modda çalıştırın ve gözlemleyin

Güvenli modda bile yeniden başlatılıp kapanmadığını bilmek için telefonunuzu izlemeniz gerekir. Bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır, bu nedenle sorun ortaya çıkmazsa, bir veya birkaç sorunun soruna neden olduğu anlamına gelir. Bu adımları izleyin ve gözleminize devam edin:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir.

Cihazın bu modda rastgele yeniden başlatılmadığını ve kapanmadığını ve yakın zamanda bazı uygulamalar yüklediğinizi varsayarsak, sorunun nedeni bu olabilir çünkü bunları tek tek kaldırmaya çalışın. Bir uygulamayı A7’nizden şu şekilde kaldırırsınız:

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır’a dokunun. .

Ancak, bu ortamda bile sorun devam ederse, bir sonraki adımı deneyin.

İLGİLİ MAKALELER:

  “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 çok yavaş ve halsiz hale geldi, uygulamaları açmak çok uzun sürüyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Halsiz veya çok yavaş çalışan Samsung Galaxy A7 [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logosuna yapışan ve önyüklemeye devam etmeyen Samsung Galaxy A7 telefonunuzu nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] Takılan Samsung Galaxy A7 (2017) cihazını düzeltme açılış sırasında logoyu kullanma [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonu Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Bu, tüm sistem önbelleklerini (telefonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından oluşturulan geçici dosyalar) siler ve telefonun işlemden sonra açıldığı anda bunları yenileriyle değiştirir. Küçük bellenim sorunu için, bu çok etkili bir prosedürdür ve bu size yardımcı olabilecek bir prosedür olabilir. Endişelenmeyin, dosyalarınızdan hiçbiri silinmeyecek, böylece telefonunuz ve verileriniz için güvenli olacak:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve Güç tuşuna basın Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon aktif ve kullanıma hazır hale geldiğinde, telefonun orijinal yapılandırmasında tekrar çalışması için tüm ayarları sıfırlamayı deneyin. Yine de dosyalarınızdan ve verilerinizden hiçbiri silinmez, yalnızca her uygulama veya özellik için tercihleriniz:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla’ya dokunun. Bilgileri gözden geçirin ve ardından AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Bu prosedürlerden sonra ve telefon hala kendi başına yeniden başlatılıp kapanıyorsa, sıfırlamaya başvurma zamanı.

Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Daha önce söylediğim gibi, bu sorun fiziksel ve sıvı hasarından veya köklenme gibi ürün yazılımı değişikliğinden kaynaklanmadığı sürece bir sıfırlamayı düzeltebilir. Ancak telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun.Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Her şey hazır ve hazır olduğunda, Galaxy A7’nizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun ve ardından tuşuna basın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye, ardından ‘Komut yok’ görünecektir). tuşuna basarak ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. , “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A7 (2017) açılmıyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 artık şarj olmuyor ve ‘nem algılandı’ hatası gösteriliyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) kazanan nasıl düzeltilir şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Nem algılandı” uyarısı göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7, Sorunu ve Diğer İlgili Sorunları Açmak Çok Uzun Sürüyor kullanılırken çok ısınır [Sorun Giderme Kılavuzu]