Samsung Galaxy A8 2018'inizde bırakmaya devam eden Wi-Fi bağlantısını nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Akıllı telefonlarda kablosuz internet sorunları, bağlantının kaynağından telefonun yazılım ve donanım bileşenlerine kadar birçok farklı faktöre bağlanabilir. Bu nedenle, kullanımda olan kablosuz yönlendiriciden veya modemden sorun giderme ve daha sonra İnternet bağlantısının sorunlu hale gelmesine neden olabilecek yazılım sorunları. Ve sorun devam ederse, donanım hasarı değerlendirmesinin yapılması gerektiğinde ortaya çıkar. Wi-Fi sorunları, yavaş İnternet bağlantısından, kesintili bağlantıdan, İnternet bağlantısına kadar çeşitli semptomlara neden olabilir.

Bu yazıda ele alınan, aralıklı bağlantı veya Wi-Fi Internet Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefon üzerinde bırakarak devam ediyor. Aynı cihazda benzer bir sorun yaşıyorsanız, o zaman aşağıdaki adımlara başvurabilirsiniz.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlarımızın listesinde bulunuyorsa, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, bedava. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlu anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • Galaxy A8 2018'inizin düşmesini engelleyen WiFi ile nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Wi-Fi'yi tekrar açın.
  • İkinci çözüm: Wi-Fi ağını unutun / silin ve yeniden bağlayın.
  • Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.
  • Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını mevcut en yeni Android sürümüne güncelleyin.
  • Beşinci çözüm: Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.
   • Bizimle iletişime geçin
  • Uygulamalar / Ana menüyü açın.
  • Ayarlar'a dokunun.
  • Bağlantılar'a dokunun.
  • Wi-Fi'ye dokunun .
  • Özelliği kısaca kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun.
  • 30 saniye sonra, Wi-Fi'yi tekrar açmak için Wi-Fi düğmesine tekrar dokunun.
  • Telefonunuzun Wi-Fi internete yeniden bağlanmasını bekleyin ve ardından sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için test taraması yapın. Gerekirse, sonraki yönteme geçin.

   İkinci çözüm: Wi-Fi ağını unutun / silin ve yeniden bağlayın.

   Cihazınızdan Wi-Fi şebekesini silmek genellikle sorunun bozuk bir kablosuz ağdan kaynaklanmasına yardımcı olur. Bunu yapmak ağınızı cihazınızın hafızasından silecek ve böylece cihazınızın Wi-Fi şebekesine ilk defa olduğu gibi bağlanmasına izin verecektir. İşte böyle yapıldı:

   1. Ayarlar'a dokunun.
   2. Bağlantılar bölümüne gidin.
   3. Wi-Fi'ye dokunun .
   4. Kullanılmakta olan Wi-Fi ağınızı bulun.
   5. Ardından, yanındaki bilgi simgesine dokunun.
   6. Ağınızı silmek için Ağı Unut veya Unut seçeneği seçeneğini belirleyin.
   7. Kullanımda olan mevcut Wi-Fi ağınızla çakışmalarına yol açmamak için cihazınızda kayıtlı tüm diğer Wi-Fi ağlarını silmek için aynı adımları izleyin.

   Daha sonra, sistemi yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından kablosuz ağınızı tekrar kurun. Bunu yapmak için cihaz ayarlarına ve ardından Kablosuz menüsüne gidin. Wi-Fi açıldıktan sonra, aralıktaki Wi-Fi ağlarını otomatik olarak arar. Kablosuz ağınızı bulun ve seçin, ardından katılın. İstenirse, doğru Wi-Fi ağ şifresini girin ve cihazınızın bağlanmasını bekleyin.

   Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

   Yanlış ağ ayarları da aynı soruna yol açabilir. Bu, Wi-Fi dahil telefonunuzdaki ayarları otomatik olarak geçersiz kılan yeni bir güncelleme yüklerken ortaya çıkabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, varsayılan ağ seçeneklerini geri yüklemek ve ardından Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanmak için bir ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Uygulamalar menüsünden Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel yönetim'e gidin ve dokunun .
   3. Sıfırla'ya dokunun ve öğesine dokunun.
   4. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini belirleyin . Bunu yapmak mevcut ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan değerleri geri yükler.
   5. Devam etmek için Ağ Ayarları'na tekrar dokunun.
   6. Sonra ağ ayarları sıfırlamak onaylamak için Sıfırla düğmesine dokunun.

   Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını mevcut en yeni Android sürümüne güncelleyin.

   En yeni yazılım güncellemesini cihazınıza yüklemek, özellikle de sorun yazılım hatalarından ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa, potansiyel bir çözümdür. Ürün yazılımı güncellemeleri genellikle güvenlik geliştirmeleri için düzeltme ekleri içerir ve böylece telefonunuzda sıkıntı ve hatalara neden olan tüm hataları ortadan kaldırır. Güncellemeleri kontrol etmek için şu adımları izleyin:

   1. Ana ekranın altından yukarı doğru kaydırın.
   2. Ayarlar'a dokunun.
   3. Yazılım Güncelleme'ye gidin ve seçin .
   4. Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğini belirleyin .

   Telefonunuzun mevcut yazılım güncellemelerini bulmasını bekleyin. Eğer güncelse, kurulu yazılımın mevcut sürümü ile ilgili bir mesaj alacaksınız. Yeni bir yazılım güncellemesi mevcutsa, verilerinizi güvenlik için yedekleyin. Ardından telefonunuzu Samsung Kies aracılığıyla bir bilgisayarda güncelleyebilirsiniz. İnternet bağlantınız kararlı olmadığından, güncellemeyi havadan yüklemek mümkün değildir.

   Beşinci çözüm: Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.

   Son çukur çözümünüz olarak Galaxy A8 2018'inizi fabrika varsayılanlarına geri yüklemek, yeni olarak kurmak ve Wi-Fi ağınıza bağlanmak için ana sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu genellikle sorun, olağan geçici çözümlerle giderilemeyen karmaşık bir sistem hatasına bağlıysa gereklidir. Bunu yapmadan önce, tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü bunlar işlemden kaldırılacaktır. Yedeklemeniz bittiğinde, cihazınızı şu adımlarla sıfırlayabilirsiniz:

   1. Telefonunuzu kapatmak için Güç düğmesine basın ve basılı tutun.
   2. Kapalıyken, birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Seviyesi ve Güç düğmelerini basılı tutun.
   3. Samsung logosu görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın.
   4. Komut Yok ile Android Robot görüntüsü gösteriliyorsa, ekrana dokunun. Bunu yapmak Android Kurtarma ekranını başlatır.
   5. Verilen seçeneklerden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için telefonunuzdaki Sesi Kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   7. Evet'i vurgulamak / seçmek için Sesi Kısma tuşuna tekrar basın – tüm kullanıcı verilerini silin ve onaylamak için Güç düğmesine bir kez basın.
   8. Şimdi yeniden başlat sistemi seçeneği vurgulanacaktır. Bu noktada, telefonunuzu yeniden başlatmak için tetiklemek için Güç düğmesine basmanız yeterlidir.

   Veya Galaxy A8 2018'inizi ayarlar menüsünden sıfırlamanın daha hızlı bir yolunu yapabilirsiniz. Tekrar, daha sonra kurtarmak için tüm önemli verilerinizi yedekleyin. Daha sonra şu adımlarla devam edin:

   1. Uygulamalara erişmek için Menüyü açın.
   2. Ayarlar'a dokunun.
   3. Genel yönetim'e gidin ve dokunun .
   4. Sıfırla'ya dokunun.
   5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla'yı seçin.
   6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla'ya dokunun.
   7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil'e dokunun.

   Sıfırlama bitene kadar bekleyin. Daha sonra, İnternete tekrar bağlanmak ve kullanmak için Wi-Fi dahil olmak üzere gerekli seçenekleri etkinleştirmeniz gerekecektir. Donanım tamam olduğu sürece her şey iyi çalışıyor olmalı. Ancak, sorun devam ederse, daha fazla yardım için hizmeti tercih etmeyi düşünmeniz veya servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurmanız gerekir.

   Samsung Galaxy A8 2018 smartphone cep telefonunda Wi-Fi bağlantısı hala devam ediyor olsa bile, diğer tüm çözümlerin tükenmesi durumunda diğer seçenekler ve daha fazla yardım için İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Sorunların, sizin yerinizdeki ağ hizmetlerini etkileyen devam eden bir kesintiye atfedilip atılmadığını belirlemek için kesinti panolarını kontrol etmelerini isteyin.

   Bu arada, sorunun ağ ekipmanınızda (kablosuz yönlendirici / modem) bulunduğundan şüpheleniyorsanız, cihazın üreticisine başvurun veya donanım kontrolü ve / veya onarımı için bir servis merkezine götürün.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.