Samsung Galaxy A8 2019 cihazınızdaki SD kartı bulamayan hatayı nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Hata mesajları genellikle sistem yanlış bir şey tespit ettiğinde ortaya çıkar. Tıpkı aniden SD kartın Samsung Galaxy A8 2018 telefonunuzda veya başka bir mobil cihazda bulunmadığını söyleyen bir hata mesajı gördüğünüzde olduğu gibi. Çoğu durumda, bu hatalar donanım hasarından ziyade rastgele bir aksaklık olarak ortaya çıkar. Bu, sizin tarafınızdan çözülme ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Tek yapmanız gereken bazı geçici çözümleri denemek ve telefonunuzda böyle bir önemli hataya neden olabilecek yazılım sorunlarını gidermektir. Aşağıda, Samsung A8 telefonunuzda aynı SD kart hatasıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda daha fazla girişe ihtiyacınız olursa, deneyebileceğiniz birkaç genel çözüm bulunmaktadır.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, daha sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Samsung S8 2018 telefonunuzda, cihaz ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan SD kartı algılamaması aniden meydana gelirse, büyük olasılıkla, yalnızca telefonunuzu sıfırlama veya yeniden başlatma ile giderilebilecek rastgele bir yazılım arızasıdır. Yazılım sıfırlama verileri etkilemez, bu nedenle dahili belleğe kaydettiğiniz tüm veriler bozulmadan kalır. Telefonunuzu henüz yeniden başlatmadıysanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  Güç düğmesini ve Ses Kısma düğmesini aynı anda yaklaşık 10 saniye boyunca veya cihazınız yeniden başlatana kadar basılı tutun.

Alternatif olarak, normal yeniden başlatma prosedürünü aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz:

  Güç düğmesine birkaç saniye boyunca veya telefon kapanana kadar basın. Sonra 30 saniye sonra, telefonu tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın.

Telefonunuz önyükleme işlemini tamamlayana kadar bekleyin, daha sonra SD kartın algılanmadığını tespit edip etmediğini kontrol edin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy A8 2018’inize düşmeye devam eden Wi-Fi bağlantısını nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Dondurulmuş bir Samsung Galaxy A8 2018 nasıl sıfırlanır (kolay adımlar) Samsung Galaxy A8 2018’i ‘nem algılandı’ hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Gösterilen Samsung Galaxy A8 2018 nasıl düzeltilir SIM kart hatası yok (kolay adımlar) Nasıl açılmayacak Samsung Galaxy A8 2018 nasıl düzeltilir (kolay düzeltme)

İkinci çözüm: SD kartınızı çıkarın ve tekrar takın.

Telefonunuzu sert bir şeye çarpmanız veya kazayla düşürmeniz gerekmiyorsa, büyük olasılıkla SD kartın yerinden çıkmış olması gerekir. Ve bu durumda, siz cihazınız SD kartı tespit edemediğini bildirmek için sizden hatayı alıyor. Bunu reddetmek için, telefonunuzdaki SD kartı çıkartıp tekrar takın. Ancak SD kartı telefonunuzdan çıkarmadan önce, önce çıkardığınızdan emin olun. Bunu yapmak verilerin bozulmasını önler, böylece SD kartın kendisine zarar gelmesini önler. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, SD kartını veya hafıza kartını Samsung Galaxy A8 2018’inizden çıkarmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Uygulamalar ekranını açın. Ayarlar öğesine gidin. Cihaz Bakımı’na gidin.

SD kartını başarıyla çıkardıktan sonra, telefonunuzu kapatın, ardından SD kartınızı çıkartıp yeniden takmak için aşağıdaki adımlara devam edin:

  Ejeksiyon pimini deliğe gevşetmek ve dışarı çıkarmak için deliğe yerleştirin. Tepsiyi yavaşça tepsi yuvasından dışarı çekin. SD kartı tepsiden çıkarın. Her şey size iyi gelirse, o zaman almadan önce SD kartı tekrar yuvadaki yerine yerleştirin. SD kartı yerine yerleştirin. Sonra tepsiyi yavaşça tekrar yerine yerleştirin.

Her şey tekrar devreye girerse, telefonunuzu tekrar açın ve SD kartın algılanıp algılanmadığına bakın. Değilse, geçerli bir sonraki geçici çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: SD kartınızı diğer uyumlu cihazlarınıza takın.

Telefonunuz yeni bir SD kart takarken size bu hata mesajını verirse, SD kartın Samsung A8 2018 ile uyumlu olmaması veya desteklenmemesi ihtimali daha yüksektir. onu tanı. Bunun asıl sebep olmadığından emin olmak için, kullandığınız SD kartın desteklendiğinden emin olun.

Tespit edilip edilmeyeceğini görmek için SD kartı diğer cihaza takmayı deneyin. SD kart Samsung A8 2018 telefonunuzda değil diğer cihazlarınız tarafından algılanır veya tanınırsa, göz önünde bulundurmanız gereken iki olasılık vardır. SD kartınız Samsung A8 2018 cihazınızla uyumlu değil veya çalışmadığından tamamen zarar görebilir. Cihazlarınızdan hiçbiri SD kartı okuyamıyorsa, büyük olasılıkla hasar görmüş veya bozulmuş.

Yeni bir SD kart değişimi almadan önce, SD kartınızı yeniden biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Bu, SD kartındaki bazı bozuk veri bölümleri suçluysa, hatayı düzeltebilir. Bir SD kart genellikle herhangi bir içeriğine kötü amaçlı yazılım ve virüs bulaştığında bozulur. Ve çoğu zaman, bu SD kartın yeniden biçimlendirilmesiyle düzeltilebilir. Telefonunuzdaki herhangi bir virüs ve kötü amaçlı yazılım dahil olmak üzere SD kartındaki her şeyi silecek olan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemiyle aynı şekilde çalışır. Sonuç olarak, kullanmak için yeni bir SD kart ile aynı boş bir olacak. Devam etmek için aşağıdaki yönteme bakın.

Dördüncü çözüm: Samsung A8 2018 telefonunuzdaki SD kartı yeniden biçimlendirin.

SD kartı biçimlendirmek, içindeki tüm verileri siler. Ancak, çakışmaya neden olabilecek ve SD kartın telefonunuz tarafından tanınmasını engelleyebilecek hatalı dosyaları düzeltmek için bu gerekli olabilir. Samsung A8 2018 telefonunuzdaki SD kartı nasıl yeniden formatlayacağınız:

  Uygulamalar ekranını açın. SD kartı formatlama seçeneği devre dışı bırakılmışsa, önce SD kartını çıkarmanız gerekir. Son olarak, SD kart formatlama işlemini tamamlamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Menü seçenekleri Android sürümleri arasında değişebilir.

Hatanın devam edip etmediğini dikkate almak için daha fazla seçenek

Telefon yazılımınızı güncelleyin. Telefonunuza en son yazılım güncellemesini yüklemek, bazı hatalar tetiklemişse hatayı düzeltmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, telefonunuz için mevcut güncellemeleri kontrol etmeye çalışın. İşte nasıl:

  Ana ekrandan boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar ekranını açın. Ayarlar’ı seçin. Güncellemeyi indirme ve yükleme işlemine devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Son güncellemelerin zaten kurulu olduğunu söyleyen bir mesaj göreceksiniz.

Fabrika verilerine sıfırlama / ana sıfırlama. Bu, ana sorunun SD kart üzerinde olduğu göz önüne alındığında uygun bir seçenek olmayabilirken, özellikle hata, yalnızca tam bir sistem sıfırlaması ile çözülebilen daha karmaşık bir sistem hatası ile ortaya çıkarsa gerekli olacaktır. Bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlamanın dahili bellekte depolanan tüm verilerinizi sildiğini ve böylece veri kaybına neden olduğunu unutmayın. Yani devam etmek istiyorsanız, dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Sonra şu adımları izleyin:

  Uygulamalar ekranını açın. Sıfırla. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini verilen seçeneklerden seçin. Cihazı sıfırla seçeneğine basın. İstenirse, PIN kodunuzu veya şifrenizi girin.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır. O zamana kadar ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz ve her şey tekrar düzgün şekilde çalışıyor olmalıdır.

Daha fazla yardım isteyin

Sorunu, Samsung Galaxy A8 2018’inize yeni bir yazılım güncellemesi veya en son Android sürümü yükledikten sonra başlatıldıysa, taşıyıcınıza veya Samsung Desteğine iletmeyi de düşünebilirsiniz. Bir sonraki güncelleme işleminde ele alınacak diğer güncelleme sonrası sorunlar arasında etiketlenebiliyor.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Sonsuz önyükleme döngüsüne takılan Samsung Galaxy A8 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Titreşen bir ekran ile Samsung Galaxy A8 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekranı ile Samsung Galaxy A8 2018 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Nasıl Yapılır Samsung Galaxy A8 2018 çökmesini sağlayan Facebook düzeltmesi (kolay adımlar) Samsung Galaxy A8 2018 çökmesini sürdüren Youtube düzeltmesi (kolay adımlar) Samsung Galaxy A8 2018 çöküşü nasıl gider (bu kadar kolay)