Samsung Galaxy A8 2019’nizde sürekli durmayı sürdüren Wi-Fi bağlantısını nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Akıllı telefonlardaki kablosuz internet sorunları, telefonun yazılım ve donanım bileşenlerine olan bağlantıdan çok farklı faktörlere bağlanabilir. Bu nedenle, kullanılan kablosuz yönlendiriciden veya modemden sorun giderme ihtiyacını ve sonra da İnternet bağlantısının sorunlu hale gelmesine neden olabilecek telefondaki yazılım sorunlarını belirtir. Ve eğer problem devam ederse, o zaman donanım hasarı değerlendirmesi düşünülmelidir. Wi-Fi sorunları, yavaş Internet bağlantısından, kesintili bağlantıdan, hiçbir Internet bağlantısına kadar çeşitli belirtilerle ortaya çıkabilir.

Bu yazıda ele alınan, aralıklı bağlantıda veya Wi-Fi İnternet’in Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefonunda düşüşe devam etmesiyle ilgili bir konudur. Şans eseri, aynı cihazda benzer bir sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy A8 2018’nizi düşmeye devam eden WiFi özellikli nasıl giderirsiniz

Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi sorunlarını gidermeye başlamadan önce ağ donanımınızı kapatın. Güç döngüsü, kablosuz yönlendiricinizi veya modemi birkaç saniye için kapatıp tekrar açmak anlamına gelir. Bu, soruna neden olabilecek yönlendirici veya modem bellenimdeki küçük sorunların giderilmesine yardımcı olacaktır. Başlamak için, kapatın ve kapatmak için ağ donanımınızdaki Güç düğmesine basın. Tamamen kapalı olduğunda, AC adaptörünü güç kaynağından çıkarın ve yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika boyunca bu şekilde bırakın. Geçen süreden sonra tekrar güç kaynağına takın ve ardından tekrar açın. Telefonunuzdaki İnternet’e tekrar bağlanın ve bağlantının sağlam olup olmadığını kontrol edin. Değilse, devam edin ve cihazınızı bu geçici çözümlerle giderin.

İlk çözüm: Wi-Fi’yi kapatıp tekrar açın.

Bu, cihazınızdaki Wi-Fi bağlantısını yeniden başlatmanın ve yenilemenin basit bir yoludur. Bu basit numara pek çok kişiye harika geldi, bu yüzden denemeyi düşünmelisiniz. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar / Ana menüyü açın. Ayarlar’a dokunun. Bağlantılara dokunun. Wi-Fi’ye dokunun. Özelliği kısa bir süre kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun. 30 saniye sonra, Wi-Fi’yi tekrar açmak için Wi-Fi düğmesine tekrar dokunun.

Telefonunuz Wi-Fi internete yeniden bağlanana kadar bekleyin, ardından sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için biraz tarama yapın. Gerekirse bir sonraki yönteme geçin.

İkinci çözüm: Wi-Fi ağını unutun / silin, sonra yeniden bağlanın.

Wi-Fi şebekesini cihazınızdan silmek, genellikle sorunun bozuk bir kablosuz iletişim şebekesinden kaynaklanması durumunda yardımcı olur. Bunu yapmak, şebekeyi cihaz hafızanızdan siler ve böylece cihazınızın ilk kez yapıyormuş gibi Wi-Fi şebekesine bağlanmasını sağlar. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar bölümüne gidin. Wi-Fi’ye dokunun. Wi-Fi ağınızı kullanımda konumlandırın. Ardından, yanındaki bilgi simgesine dokunun. Ağınızı silmek için Ağı Unutma veya Unut seçeneğini belirleyin. Kullanımda olan mevcut Wi-Fi ağınızla çakışmalarına neden olmamak için cihazınıza kaydedilen tüm diğer Wi-Fi ağlarını silin.

Daha sonra, sistemi yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınızı tekrar kurun. Bunu yapmak için, cihaz ayarlarınıza ve ardından Wi-Fi menüsüne gidin. Wi-Fi açıldığında, menzil içindeki Wi-Fi ağlarını otomatik olarak arayacaktır. Wi-Fi ağınızı bulun ve seçin, sonra katılın. İstenirse doğru Wi-Fi ağ şifresini girin ve ardından cihazınızın bağlanmasını bekleyin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Yanlış ağ ayarları da aynı soruna yol açabilir. Bu, Wi-Fi dahil olmak üzere telefonunuzdaki ayarları otomatik olarak geçersiz kılan yeni bir güncelleme yüklerken oluşabilir. Bunu dışlamak için, varsayılan ağ seçeneklerini geri yüklemek için bir ağ ayarları sıfırlama işlemi gerçekleştirebilir ve ardından Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanabilirsiniz. İşte nasıl:

  Uygulamalar menüsünden Ayarlar seçeneğine dokunun. Genel yönetim seçeneğine ilerleyin ve dokunun. Git ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin. Bunu yapmak mevcut ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan değerleri geri yükler. Devam etmek için Ağ Ayarları’na tekrar dokunun. Sonra ağ ayarlarının sıfırlandığını onaylamak için Sıfırla’ya dokunun.

Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını mevcut en son Android sürümüne güncelleyin.

Cihazınıza en son yazılım güncellemesini yüklemek de, özellikle de sorun yazılım hatalarına ve kötü amaçlı yazılımlara atfedilmişse, potansiyel bir çözümdür. Ürün yazılımı güncellemeleri genellikle güvenlik geliştirmeleri için düzeltme ekleri içerir ve bu nedenle telefonunuzda sorun ve hatalara neden olan herhangi bir hatayı ortadan kaldırır. Güncellemeleri kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranının altından yukarı kaydırın. Ayarlar bölümüne gidin. Yazılım Güncelleme seçeneğine gidip seçin. Güncellemeleri manuel indirme seçeneğini seçin.

Telefonunuzun mevcut yazılım güncellemelerini aramasını bekleyin. Güncelse, yazılımın geçerli sürümünün kurulu olduğunu söyleyen bir mesaj girmeniz istenir. Yeni bir yazılım güncellemesi varsa, verilerinizi koruma için yedekleyin. Ardından, telefonunuzu bir bilgisayarda Samsung Kies aracılığıyla güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi havadan üzerinden yüklemek muhtemelen İnternet bağlantınız kararlı olmadığından mümkün değildir.

Beşinci çözüm: Aygıtınızı sıfırlayın ve fabrika varsayılanlarına getirin.

Son kanal çözümünüz olarak, Galaxy A8 2018’inizi fabrika ayarlarına döndürmek, yeni olarak ayarlamak ve Wi-Fi ağınıza bağlanmak için ana sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bu genellikle sorun, olağan geçici çözümler tarafından giderilemeyen karmaşık bir sistem hatasından kaynaklanıyorsa gereklidir. Bunu yapmadan önce, tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlemden çıkarılacaklar. Yedeklemeniz bittiğinde, cihazınızı aşağıdaki adımlarla sıfırlayabilirsiniz:

  Telefonunuzu kapatmak için Gç düğmesini basılı tutun. Kapalıyken, Sesi Aç ve Gç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde iki düğmeyi de bırakın. Komut gösterilmez. Bunu yapmak Android Recovery ekranını başlatır. Verilen seçeneklerden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için telefonunuzdaki Ses Azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. / Evet’i seçin – tüm kullanıcı verilerini silin ve onaylamak için Güç düğmesine bir kez basın. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanacaktır. Bu noktada, telefonunuzu yeniden başlatılmasını tetiklemek için Güç düğmesine basın.

Veya Galaxy A8 2018’inizi ayarlar menüsünden sıfırlamak için daha hızlı bir yol yapabilirsiniz. Yine, daha sonra onları kurtarmak için tüm önemli verilerinizi önceden yedekleyin. Sonra şu adımlarla devam edin:

  Uygulamalara erişmek için Menü’yü açın. Ayarlar’a gidin. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya tıklayın. Verilen verilerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun, sonra devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin. Ardından, Internet’e yeniden bağlanmak ve kullanmak için Wi-Fi dahil gerekli seçenekleri etkinleştirmeniz gerekir. Donanım tamam olduğu sürece her şey yolunda gitmeli. Ancak sorun devam ederse, servisi seçmeyi düşünün veya daha fazla yardım için servis sağlayıcınıza / taşıyıcınıza başvurun.

Wi-Fi bağlantısı, önceki tüm geçici çözümlerden yorulduktan sonra bile Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefonunuzu bırakmaya devam ederse, diğer seçenekler ve daha fazla yardım için İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Sorunun bulunduğunuz yerdeki ağ hizmetlerini etkileyen devam eden bir kesintiye atfedilip atılmadığını belirlemek için kesintileri panolarını kontrol etmelerini isteyin.

Bu arada, sorunun ağ cihazınızda (kablosuz yönlendirici / modem) olduğundan şüpheleniyorsanız, cihazın üreticisine başvurun veya donanım kontrolü ve / veya onarımı için bir servis merkezine götürün.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.