Samsung Galaxy A8 2019’nizde sürekli durmayı sürdüren Wi-Fi bağlantısını nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Akıllı telefonlarda kaçınılmaz olarak geçen yaygın sorunlardan biri de ağ bağlantılarının düşmesi. Bu sorunun ortaya çıkmasını neyin tetiklediğini öğrenmek için okumaya devam edin ve aynı zamanda, problemi gidermek için daha fazla girişe ihtiyacınız varsa, vurgulanan geçici çözümlere başvurmakta çekinmeyin. Bu çözümler özellikle Samsung Galaxy A8 2018 cep telefonuna uygulanabilir ancak diğer Android ve Samsung Galaxy cihazlarında aralıklı Wi-Fi bağlantı sorunlarını giderirken de kullanılabilir.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinizinkine benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, daha sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy A8 2018’inizi WiFi sorunları ile nasıl çözebilirim

Aralıklı Wi-Fi bağlantısı genellikle, cihazınız kablosuz yönlendiriciden veya modemden çok uzakta olduğu gibi kablosuz iletişim şebekesinden zayıf bir sinyal aldığında oluşur. Cihazınızla şebeke ekipmanı arasındaki mesafe ne kadar uzak olursa Wi-Fi bağlantınız o kadar dengesiz olur. Bu nedenle, ne zaman Wi-Fi kesintileri veya Wi-Fi üzerinden kesintili İnternet bağlantısı yaşayacaksanız, cihazınızın kablosuz yönlendiriciden belirtilen aralıkta olduğundan ve güçlü bir sinyal gücüne sahip olduğundan emin olun. Mesafenin yanı sıra, yazılım hataları da aynı sorunun oluşmasına neden olabilir. Bu genellikle telefonda hatalı bir güncelleme kurulumundan sonra gerçekleşir. Diğer olası nedenler arasında, telefondaki herhangi bir ağ bileşeninin yakalandığı ve bir miktar onarılması gerektiğindeki hasarlı bileşenler bulunur. Kısacası, telefondaki donanımın zarar görmemesi durumunda bir yazılım sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz. Sorun, yazılım hataları ve aksaklıklarla ilişkilendirilirse, bu geçici çözümlere olası çözümler olarak başvurabilirsiniz:

İlk çözüm: Kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi yeniden başlatın.

Ağ sorunları aniden ortaya çıktığında, modem veya kablosuz yönlendiricinin yeniden başlatılması gerekir. Ağın dengesiz hale gelmesine veya hiç çalışmamasına neden olan hataların ve sistem hatalarının giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, daha iyi ve daha iyi performans için modem veya kablosuz yönlendiricinizin sistem işlevlerini de yeniler. Ve işte nasıl yapıldığı:

  Tüm ışık göstergeleri sönene kadar modem veya kablosuz yönlendiricinizdeki Güç düğmesine basın. A / C adaptörünü güç kaynağından çıkarın ve yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika kadar bu şekilde bırakın. Ağ ekipmanınıza küçük bir mola vermek gibi. Geçen süreden sonra tekrar güç kaynağına takın. Sonra tekrar açmak için Güç düğmesine basın. Tüm ışık göstergeleri sabit hale gelene kadar bekleyin.

İnternet bağlantınızı test edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (sıfırlama).

Telefonda sıfırlama veya yeniden başlatma işlemi yapılması, küçük hatalara ve yazılım hatalarına atfedilmişse, sorunu çözmek için anahtar olabilir. Ayrıca, daha iyi ve daha hızlı performans için telefonunuzun dahili belleğinin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olur. Henüz yapmadıysanız, Samsung Galaxy A8 2018’inizde yumuşak bir sıfırlama yapmak için bu adımları izleyin:

  Güç düğmesini ve Sesi Azaltma düğmesini aynı anda yaklaşık 10 saniye boyunca veya cihazınız yeniden başlatana kadar basılı tutun.

Alternatif olarak, normal yeniden başlatma prosedürünü aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz:

  Güç düğmesine birkaç saniye boyunca veya telefon kapanana kadar basın. Sonra 30 saniye sonra, telefonu tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın.

Yazılım sıfırlama veya yeniden başlatma, dahili bellekte depolanan verilerinizi etkilemeden çeşitli cihaz türlerine yönelik en basit etkili çözümdür, bu nedenle hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Üçüncü çözüm: Wi-Fi ile bağlantısını kesin ve ardından tekrar bağlanın.

Akıllı telefonlarındaki rastgele ağ bağlantısı sorunlarıyla uğraşırken birçok kişi tarafından kullanılan basit ancak etkili bir çözüm Wi-Fi açma ve kapatma hilesidir. Şansınızı bu yöntemde denemek istiyorsanız, bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz:

  Uygulamalar menüsünü veya Ana menüyü açın.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve bunun ağ bağlantınızın dengelenmesine yardımcı olup olmadığını görmeye çalışın.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Kablosuz ağınız bazı kötü uygulamaların çökmesine neden olabilir ve bu gerçekleştiğinde, başarısız olursanız ağ bağlantınızın dengesiz hale gelmesini bekleyin. Kötü uygulamaların yanı sıra, telefondaki geçersiz ağ ayarları, aynı ağ sorunlarının oluşmasına da neden olabilir. Bu durumda deneyebileceğiniz olası bir düzeltme, bu nedenle bir ağ ayarlarının sıfırlanmasıdır. Bu, ağ ayarlarınızı varsayılan değerlere döndürür ve ardından cihazınızdaki Wi-Fi ağını uygun şekilde yeniden yapılandırabilirsiniz. İşte bu nasıl yapılır:

  Uygulamalar menüsünden Ayarlar seçeneğine dokunun. Genel yönetim seçeneğine ilerleyin ve dokunun. Git ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin. Bunu yapmak mevcut ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan değerleri geri yükler. Devam etmek için Ağ Ayarları’na tekrar dokunun. Sonra ağ ayarlarının sıfırlandığını onaylamak için Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır. O zamana kadar cihazınızı İnternet’e tekrar bağlamak için kablosuz ağınızı kurmaya başlayabilirsiniz.

Beşinci çözüm: Telefonunuzdaki kablosuz ağı unutun veya silin.

Kablosuz bağlantınız bozulabilir ve bu nedenle düzgün şekilde çalışmıyor olabilir. Bu durumda, muhtemelen kablosuz ağınızı silerek ve ardından cihazınızı yeniden bağlayarak sorunu çözebileceksiniz. Telefonunuzu kablosuz ağınıza ilk kez kullanıyormuşçasına bağlamak gibi, bu nedenle her şey yolunda olmalı. İşte yapmanız gerekenler.

  Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar bölümüne gidin. Wi-Fi’ye dokunun. Wi-Fi ağınızı kullanımda konumlandırın. Ardından, yanındaki bilgi simgesine dokunun. Şebekenizi silmek için Şebekeyi unut veya unut seçeneğini belirleyin. Cihazınıza kaydedilen diğer Wi-Fi şebekelerini silmek için aynı adımları uygulayın. Wi-Fi ağınızla kullanımda çakışmaya neden olabilir.

Ağları silmeyi tamamladığınızda, ayarlar menüsüne dönün, gerekirse Wi-Fi’yi etkinleştirin, kapsama alanında kablosuz ağları tarayın ve sonra Wi-Fi ağınıza tekrar bağlanın.

Diğer seçenekler

  Şebeke servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurun ve yerinizde kesintili Wi-Fi internet sorununa neden olabilecek devam eden kesintiler olup olmadığını kontrol edin. Mümkünse, servis sağlayıcınızdan, firmware sorunlarını gidermek ve modem bağlantınızı yenilemek için modeminizi yeniden sağlamalarını isteyebilirsiniz. İnternet bağlantınızı yeniler. Modeminizin veya kablosuz yönlendiricinizin üreticisine başvurun; kendi kendine yeniden başlatılır, sinyal almaz veya kırmızı ışıklı göstergeler gösterir. Bu, daha gelişmiş bir düzeltme gerektiren önemli bir ürün yazılımı sorununa yol açabilir. Wi-Fi ağ bağlantınız cihazınıza yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra düşmeye başlarsa, sorunu gidermek için Samsung Destek’e başvurun. Düzeltme düzeltme ekini içeren başka bir güncelleme gerektiren bir güncelleme hatası olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Açılmayacak Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Artık Samsung Galaxy A7 şarj olmuyor ve ‘nem algılandı’ hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Kazanılan Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir (2017) [Sorun Giderme Kılavuzu] nasıl “nem algılandı” uyarısını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 Sorun ve Diğer İlgili Sorunları Açmak İçin Çok Uzun Sürüyor Samsung Galaxy A7 cihazınızla ne yapmalısınız kullanılırken çok ısınır [Sorun Giderme Kılavuzu]