Samsung Galaxy A8s nem algılandı hata sorunu nasıl düzeltilir

#Samsung #Galaxy # A8s, geçen yıl ilk kez piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir ve diğer alanlarda da mevcut olmasına rağmen Çin pazarını hedef almaktadır. Bu telefon, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip, 6,4 inç büyük bir IPS LCD ekrana sahip. Üçlü arka kamera sistemi kullanır ve ön tarafında tek bir 24MP selfie kamera kullanır. Kaputun altında, cihazın kolaylıkla birden fazla uygulama çalıştırmasına izin vermesi gereken 8GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 710 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Samsung Galaxy A8’in nem tespit hata sorununu çözeceğiz.

Bir Samsung Galaxy A8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A8s nem algılandı hata sorunu nasıl düzeltilir

Gerçekleştirmeniz gereken sorun giderme adımları, cihazda görünen bu hata mesajına neden olan koşullara bağlı olacaktır.

Telefonun ıslanması ile başlayalım. Bu hata mesajı telefon suyla temas ettikten sonra belirirse, yapmanız gereken ilk şey, telefonun herhangi bir sıvının bulunmadığından emin olmaktır.

Şarj portu ıslaksa, telefonunuz bir kablolu şarj cihazı kullanarak şarj olmaz. Telefonun dış kısmını, sıvıyı aldığınızdan emin olarak yumuşak bir bezle silin. Telefondaki şarj portundaki suyun varlığını gidermek için bir saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz, yalnızca su doğal olarak buharlaşana kadar bekleyebilirsiniz.

Artık sıvı bulunmadığında, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Telefonun suyla bir teması olmadığı, ancak Samsung Galaxy A8’in nem tespitinde hata oluşabileceği durumlar var. Bu olduğunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına ilerleyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama işlemi genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu durumda çalışması gerekir, çünkü bu durumda küçük yazılım hatalarını giderecek olan telefon yazılımını yenileyecektir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bu soruna neden olan bir uygulamayı indirmiş olabilirsiniz. Bu genellikle uygulamanın hataları olduğunda veya cihazınızla uyumluluk sorunları yaşıyorsa oluşur. Şu anda olup bitenlerin olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. “Güvenli Mod” seçeneğini gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu modda nem tespit hatası oluşmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Tam uygulamanın ne olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Telefonu normal şekilde başlatın ve bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Böyle bir durumda, sorun artık gerçekleşene kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Hala Samsung Galaxy A8’in nem tespitinde hata sorunu yaşayıp yaşamadığınızı düşünmeniz için son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. Telefon verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın; devam etmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde yalnızca Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefonda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen arızalı bir donanım aksamından, muhtemelen arızalı bir ekran aksamından kaynaklandığı için kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.