Samsung Galaxy A9 (2018) nasıl şarj olmaz

Yeni Samsung Galaxy A9 gibi ileri teknoloji cihazlarda şarj sorunları meydana gelebilir. Bu tür problemlerle ilgili olan şey, küçük ya da çok karmaşık olanlar olabilir. Bir üretim hatası olmaması durumunda, fiziksel veya sıvı hasarın bir sonucu olmadığında, telefonunuzu tekrar şarj etme şansınız olur.

Bu gönderide, şarj cihazına bağlandığında artık yanıt vermeyecek olan Galaxy A9 cihazınızı sorun gidermede size yol göstereceğim. Hızlı şarjı desteklerken, kablosuz şarj özelliğine sahip değildir, bu nedenle kablolu şarj etmeye odaklanırız. Bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği gibi okumaya devam edin.

Başka bir şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir gönderi yayınladığımız. Şu anda sahip olduğunuzla benzer semptomlara sahip sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

Şimdi, burada şarj etmeyen Galaxy A9'unuzu düzeltmek için yapmanız gerekenler var…

 1. Şarj cihazının çalışan bir duvar prizine takılı olduğundan emin olun.
 2. Sadece orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullanın.
 3. Şarj cihazı portunda, kabloda ve telefonun şarj portunda herhangi bir engel olup olmadığını kontrol edin.
 4. Telefonu bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve şarj olup olmadığını görün.
 5. Zorla yeniden başlatma prosedürünü gerçekleştirin.
 6. Fiziksel ve / veya sıvı hasarının açık işaretlerini kontrol edin.

Her zaman olduğu gibi, kontrol etmeniz gereken ilk şey, burada şarj edilmekten bahsettiğimiz için güç kaynağı. Akımın içinden akıp akmadığını görmek için duvar prizini doğru ve güvenli bir şekilde kontrol etmenin birkaç yolu vardır. En iyi örnek, bir cihazı takmak ve açılıp kapanmadığını görmek. Eğer varsa, şarj cihazını buna takabilirsiniz.

Bir sonraki şey, orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullandığınızdan emin olmaktır, çünkü eğer değilse, bu durumda cihazınızın şarj olmasının nedeni bu olmayabilir. Ancak, eğer mümkün değilse, o zaman çalışan bir şarj cihazı ve kablo kullanın. Başka telefonlarınız varsa, Galaxy A9'unuzda kullanmak istediğiniz şarj cihazını kullanarak şarj olup olmadığını test edin. Bunu yaparsanız ve telefonunuz buna yanıt vermiyorsa, sonraki işleme geçin.

Elektriği engelleyen her şey kaldırılmalıdır. Şarj cihazınızdaki bağlantı noktasını kontrol etmeniz gerekiyor. Sadece içine bakın ve yabancı maddeleri bulabileceğinizi görün. Varsa, kurtulmak daha kolay olurdu. Ardından, aynı şey için kablonun her iki ucunu da kontrol edin. Ait olmayan herhangi bir şey kaldırılmalıdır. Son olarak, telefonunuzun şarj portunu kontrol edin. Bunları kontrol ettikten sonra ve şarj etmeyi engelleyen hiçbir şey kalmadı, sonra bir sonraki yönteme geçin.

Telefonunuzun bilgisayar tarafından algılanıp algılanmadığını öğrenin. Orijinal kabloyu kullanarak, algılanıp algılanıp algılanmadığını görmek için cihazı bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlayın. Bilgisayar bunu algılayamazsa, kablonun bozuk olduğu veya sorunun telefonunuzun şarj bağlantı noktasında olduğu anlamına gelebilir. Söylemeye gerek yok, telefonunuzu başka bir kablo kullanarak bir bilgisayara bağlamaya çalışın ve hala algılanmıyorsa, sorun donanımla ilgili olabilir. Yine de, birinin çalışıp çalışmadığını görmek için sonraki prosedürleri yapmaya çalışın.

Telefon açılsa bile, bazı hizmetler gerçekten iyi çalışmadığı için şarj edilmeyecektir. Bunu ele almanın en iyi yolu, zorunlu yeniden başlatma prosedürünü gerçekleştirmektir; Sesi kısma düğmesine ve güç tuşuna aynı anda basın ve her ikisini de 10 saniye veya daha fazla basılı tutun. Telefon normalde olduğu gibi yeniden başlatılacak, ancak belleği yenilenecek ve uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenecektir. Bu süreyi ücretlendirip ödemediğini görmeye çalışın, çünkü eğer varsa, sorun küçük bir ürün yazılımı sorunuydu. Ancak, hala şarj olmuyorsa, ciddi bir şey olabilirdi.

Bu problemin en yaygın nedenleri fiziksel ve / veya sıvı hasarıdır. Fiziksel ve sıvı hasar belirtileri aramanın sorunu düzeltmek için hiçbir şey yapmayacağını anlıyorum, ancak tekrar size bir fikir verecek ya da telefonun artık neden ücret ödemediği sorusuna cevap verecek. Fiziksel ve / veya sıvı hasar belirtileri olup olmadığına bakılmaksızın, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonunuzu mağazaya veya dükkana götürmeniz gerekir. Bu noktada, bir donanım problemi olduğunu ve bu konuda yapabileceğiniz çok şey olduğunu varsaymak güvenli.

Bu sorunu cihazınızla gidermenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Eğer kelime yayılmasında bize yardımcı olsaydı çok memnun oluruz, eğer yararlı bulursanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

İLGİLİ POSTLAR:

 • Açılmayacak Samsung Galaxy A9 (2018) nasıl düzeltilir?
 • Samsung Galaxy A9 Nasıl Pop-up Ads Başlarken Tutar
 • Samsung Galaxy A9 Ekranı Siyah Ama Bildirimleri Alma Nasıl Onarılır
 • Samsung Galaxy A9 No Command Hatası Nasıl Düzeltilir
 • Samsung Galaxy A9 Nasıl Şarj Edilir?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.