Samsung Galaxy A9 Şarj Hızlı Bitme Sorunu Çözümü

#Samsung #Galaxy # A9, A serisi cihazların en son üyelerinden biridir ve en iyi dört arka kamerası olan dünyanın ilk akıllı telefonu olarak bilinir. Bu, telefonun her ortamda mükemmel kalitede fotoğraflar çekmesini sağlar. Bu cihaz, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmel olan 6,3 inç Süper AMOLED ekrana sahiptir. Kaputun altında cihazın kolaylıkla çoklu görevler yapmasına olanak sağlayan 8GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 660 işlemci var. Her ne kadar bu sağlam bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı örneklerin ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A9 batarya boşaltma sorununu hızla çözeceğiz.

Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 Battery Drains Fast Nasıl Onarılır

Sorun: Son 2 gündür, Samsung A9’um pili herhangi bir sebep olmadan çok fazla tüketiyor. Dün gece, bir ücret karşılığında% 45 ile uyumaya başladı, ancak gecenin ortasında% 0’a düştü. Ben kullanmadım ve Samsung şarj cihazıyla hiç iyi görünmüyordu. % 10’a kadar şarj ettiğinde ve ben çıktığımda, 1 dakikadan az bir sürede% 0’a düştü. Bugün aynı şey oldu. Telefonumda yaklaşık% 75 oranında bir miktar kaldı ve kullanmadım. Birkaç e-postayı kontrol etmek için kullandığım bir sonraki şey% 44’e düştü ve ardından otomatik kapanma işleminin tamamen düz olduğunu gösteriyor. Gece başına ücret talep etmez ve 6 saat içinde sadece% 11 ile başa çıkabilirdi. Bazı platformlarda okudum, tüm güç tasarrufu işlerini yaptım, hatta bir önbellek sildi, tüm bloatware’leri sildim, uygulamayı küçültdüm ve pilin hücre tarafından bekletildiğini gördüm. Buna karşılık şarj ederken, telefonun gerçekten ısındığını belirttim. Benim android versiyon 89.0.0. Bu, telefonumun hatalı olduğu veya yapabileceğim herhangi bir şey olduğu anlamına gelirse, bazı tavsiyelere ihtiyacım var? Tamamen vuruş yapma riskini göze alamam ve birkaç dakika içinde düzleşir. Önümüzdeki tüm tavsiyeler için teşekkür ederiz!

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, ilk önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Telefonunuzda çok sayıda servis çalışıyorsa, pil ömrünü uzatacaktır. Yumuşak sıfırlama yapmayı deneyin, ardından sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

 • Güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun.
 • Kapat seçeneğine dokunun.
 • Cihaz tamamen kapandığında, yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu, önbellek ve geçici dosyaların cihazdan silindiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Telefon başladıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu özel soruna neden olması muhtemeldir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmaktır.

 • Telefonu kapat
 • “Power” düğmesini basılı tutun
 • “Samsung” logosunda, “Güç” düğmesini bırakın ve hemen “Sesi kıs” düğmesini basılı tutun
 • Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, tuşlarını bırakın. Ana ekranın alt kısmında “Güvenli Mod” filigranı görünmelidir

Bu modda batarya boşalması sorununu yaşamıyorsanız, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon, genellikle uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini, dahili depolama alanının özel bir bölümünde saklar. Bu önbelleğe alınmış veriler telefonun uygulamaları daha hızlı bir şekilde açmasını ve daha iyi bir mobil deneyim kazanmasını sağlar, ancak kaydedilen verilerin bozulabileceği durumlar da vardır ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Bu faktörü ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Gerekirse telefonu kapatın
 • “Power” “Sesi kıs” ve “Home” / ”Bixby” tuşlarını aynı anda basılı tutun
 • Android ekranında, düğmeleri serbest bırakın ve Android Recovery’ye erişmek için bekleyin
 • “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için menüde gezinmek için “Ses kısma” ya basın
 • Vurgulamayı seçmek için “Güç” e basın
 • Son olarak, “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulayın ve “Güç” düğmesine basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmayı düşünmeniz gereken son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna döndürür. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlemden silinecek.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Böyle bir durumda, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir,