Samsung Galaxy A9 Google Play Store 940 hatası nasıl düzeltilir?

Yeni Samsung Galaxy A9 sahipleri 940 Google Play Store hatasının en son kurbanları arasında yer alıyor. Bu hata, bir uygulamayı indirirken ortaya çıkıyor. Bir cihaz veya uygulamaya özel hata olmadığından, indirmeye çalıştığınız uygulamadan bağımsız olarak diğer cihazlarda da oluşabilir.

Bu tür bir sorun, uygulamayı yeniden indirseniz bile aynı hata mesajıyla karşılanacağınız için çok can sıkıcıdır. Bu nedenle, telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilmeniz için, mümkün olan en kısa sürede adreslemeniz gerekir. Endişelenme, düzeltmesi o kadar da zor değil. Telefonunuzda bu sorunla ilgili nasıl sorun gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim gibi okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sorun gidermemize geri dönersek, işte Google Play Store 940’ı Galaxy A9’unuzda düzeltmek için yapmanız gerekenler…

 1. Galaxy A9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın ve uygulamayı tekrar indirin.
 2. Yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun.
 3. SD kartın doğru takıldığından ve algılandığından emin olun.
 4. Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizleyin.
 5. Galaxy A9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Bunun gibi hata mesajlarında sorun giderirken, telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen zorunlu bir yeniden başlatmaya başlamanız önemlidir. Bu nedenle, hem güç hem de ses kısma tuşlarını 10 saniye veya daha fazla basılı tutun. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra aynı uygulamayı yeniden indirin.

Bu konuda uygulamalar veya dosyalar indirirken, depolama alanı önemlidir. Telefonunuzun yeterli depolama alanına sahip olduğundan emin olun veya uygulamayı doğrudan SD karta yüklüyorsanız, harici depolama aygıtında da yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Yapmanız gereken başka bir şey, SD kartınızın telefonunuz tarafından düzgün şekilde takıldığından ve algılandığından emin olmaktır. Bu özel hata için, telefonunuzun uygulamaları kendi dahili belleğine indirebilmesi için ayarları değiştirmeyi deneyin ve başarılı olursa, uygulamayı bundan sonra SD karta taşıyabilirsiniz.

İlk üç prosedürü uyguladıktan sonra sorun devam ederse, Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizlemek gerekir. 940 hatası bir Play Store hatasıdır; bu nedenle, özellikle bu sorun daha önce gerçekleşmediyse, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürmeniz önemlidir. Bunu Ayarlar’a ve ardından Uygulama Yöneticisi’ne giderek yapabilirsiniz. Google Play Store’u oradan bulabilirsiniz.

Son olarak, tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bile sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Ancak sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi işlem sırasında silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun. İşte telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur.