Samsung Galaxy A9 MicroSD Kartı Okumaz Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # A9’a sahip okuyucularımızın telefonla yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu model, geçen yıl piyasaya sürülen ve dört arka kameraya sahip ilk mobil cihaz olarak bilinen premium orta sınıf bir akıllı telefon. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy A9’un microSD kart sorununu okumadığını ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy A9 2018 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy A9 MicroSD Kartı Okumaz Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, Ukrayna’da yaşıyorum, oğlum beni getirdi ve bir akıllı telefon sundu SAMSUNG GALAXY A9. Ve içinde böyle bir sorun var, Android işletim sistemi havadan güncellenmiyor, nedenini anlamıyorum. Akıllı telefonun SanDisk 16GB mikro SD’si var, belleği genişletmeye karar verdim ve Silikon Güç 128GB micro SD satın aldım ve akıllı telefon bu kartla çalışmıyor, dosyaya kopyalayamaz ve cihazda klasör oluşturamazsınız. Biçimlendirdikten sonra hiçbir şey değişmedi. Bundan sonra, 128GB micro SD samsung taktım ve bu hiçbir şey değiştirmedi. Normalde, cihaz sadece SanDisk 16GB SD kart ile çalışır. Sorun ne olabilir?

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

128 GB mikro SD kartın başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun hatalı bir mikro SD karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaktır. 128 GB kartı telefonunuzdan çıkarın ve başka bir cihazda (telefon veya bilgisayar) çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kart bu diğer cihaz tarafından okunabiliyorsa, sorun büyük olasılıkla bir telefon sorunundan kaynaklanır.

Telefonun mikro SD kart yuvasını temizleyin

Mikro SD kart yuvasında kir veya kalıntı varsa, bu telefonun mikro SD’yi okumasını engelleyebilir. Bu yuvayı basınçlı hava kullanarak temizleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni bir mikro SD Kart kullanmayı deneyin

Sorunun kullandığınız geçerli mikro SD kartla uyumluluk sorunlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için yeni bir mikro SD kart almak ve bunun telefonunuzda çalışıp çalışmadığını görmek en iyisidir.

Yazılımdan sıfırlama yapın

Yazılımdan sıfırlama yaptığınızda, telefon yazılımı yenilenir ve genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa bu tür bir sorunu düzeltir. Yazılımdan sıfırlama yapmak için ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titreştiğini hissedebilirsiniz, ancak yalnızca ekran açılırsa her iki tuşu da bırakın.

Yazılım sıfırlamasından sonra, telefonun microSD kartı kullanıp kullanamayacağını kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Mikro SD kart bu modda kullanılabilirse, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun önbelleğe alınmış bozuk bir veri geliştireceği durumlar vardır. Bu durumda, şu anda yaşadığınız cihaz gibi bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra oluştuğundan bahsettiğinizden, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanabilir. Bu olduğunda, yeni yazılım sürümü ile bu gibi sorunlara yol açan bir çatışmaya neden olacaktır. Bu eski verileri kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Sorun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen mikro SD kart okuyucu modülünden kaynaklanır. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.